×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. septembris, 2013
Drukāt

Gulbis spārno komandu

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas tenisisti pēc uzvaras Rīgā pret Somijas izlasi nākamgad Deivisa kausa izcīņā spēlēs Eiroāfrikas zonas pirmajā grupā.

 

Latvijas tenisa līdera Ernesta Gulbja pārliecinošā uzvara abās vienspēlēs, kā arī dubultspēlē kopā ar Miķeli Lībieti mūsu komandai ļāva pārspēt somus Deivisa kausa izcīņas Eiroāfrikas zonas otrās grupas mačā ar iespēju nākamgad cīnīties pirmajā grupā. Tenisisti pirmo reizi spēlēja “Arēnā Rīga”, un skatītāju bija patiešām daudz. Iespējams, tieši lielā atbildība un vēl neizbaudītā atmosfēra Miķelim Lībietim neļāva parādīt labāku spēli pirmajā mačā. Šķiet, ka tikai pēc tā preses konferencē Miķeļa vaigos atgriezās sārtums. “Pirmo reizi spēlēju tādā arēnā un tik daudzu skatītāju klātbūtnē. Pašam šķita, ka uztraukuma nav, tomēr neizdevās nospēlēt tik brīvi kā treniņos. Bieži kļūdījos sitienos no labās, un pretinieks to izmantoja. Spēlēju kā pa viļņiem, Kontinens – pārliecinošāk,” maču komentēja Miķelis Lībietis.

Ja Ernestam Gulbim pretī būtu stājies Somijas pirmā rakete Jarko Nieminens, tad Rīgā būtu augstākās raudzes teniss. Taču somiem šoreiz bija jāiztiek bez savainotā līdera, un Gulbis abās vienspēlēs pierādīja savu pārākumu. Pats atzina – brīžiem pielāgojoties pretinieka spēles līmenim. “Kad uzzināju, ka nespēlēs Jarko Nieminens, biju sarūgtināts. Gribēju, lai skatītājiem būtu interesantāk. Kad spēlēju pret labu sāncensi, automātiski ceļu savu līmeni augstāk. Ar tādiem kā šodien grūti atrast savu ritmu. Tomēr galvenais bija uzvarēt, kaut vai ar nesmuku tenisu. Latvijā visi no manis gaida uzvaru, un tas ir zināms spiediens. Jūtu gan pozitīvo, gan negatīvo enerģiju. Mājās spēlēt ir grūtāk, jo te ir arī cilvēki, kas man novēl zaudējumu. Mēģinu paiet no visa nost un neizrādīt nekādas emocijas. Neapskaužu Miķeli Lībieti. Man pirmais mačs bija Lielupē ar 100 skatītājiem, bet arī tad rokas un kājas bija kā no akmens. Viņš agri vai vēlu būs stabils otrais numurs izlasē,” vienu no retajām spēlēm savu līdzjutēju priekšā komentēja Ernests Gulbis.

Ņemot vērā esošos spēku samērus, īpaši svarīga bija dubultspēle. Tajā Gulbis kopā ar dubultspēļu speciālistu Lībieti pie uzvaras tika trīs setos. “Miķelim acīs ir tāda uguntiņa, kāda man bija karjeras sākumā. Viņš klausās un uzņem informāciju. Tīri labi saspēlējāmies. Mačs kā jau mačs – nekā briesmīgi laba vai slikta. Izšķirošajos brīžos gan nospēlējām lieliski,” sprieda Gulbis. “Nebija tāda satraukuma kā piektdien. Zināju, ka man blakus ir ļoti labs pārinieks, kurš nospēlēs labi pat tad, ja kļūdīšos. Visu laiku centāmies mainīt spēles stilu, lai pretinieki nepagūst ar mums aprast. Šonedēļ esmu ieguvis ļoti lielu pieredzi. Šī bija mana pirmā uzvara Deivisa kausā. Arī piektdienas zaudējums man nākotnei dos daudz, jo kaut kad tai pirmajai reizei bija jāpienāk. Šodien emociju bija jau mazāk,” gandarīts par paveikto bija Miķelis 
Lībietis.

Eiroāfrikas pirmajā grupā Latvijas komanda iekļuvusi trešo reizi pēc 2008. un 2010. gada.

 

TENISS

DEIVISA KAUSA IZCĪŅA, EIROĀFRIKAS ZONAS OTRĀ GRUPA

* Latvija – Somija: 0:1 Miķelis Lībietis (683.) – Mike Kontinens (606.) 4:6, 6:4, 3:6, 4:6, 1:1 Ernests Gulbis (36.) – Herko Polanens (737.) (6:2, 6:4, 6:1), 2:1 E. Gulbis/M. Lībietis – Mike Kontinens/Henri Kontinens 6:2, 7:6 (7-2), 6:3, 3:1 Ernests Gulbis (36.) – Juho Pauku (1182.) 6:3, 6:4, 6:4.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+