Sports

Gulbis Toronto zaudē jau pirmajā kārtā 0

AFP/LETA

Latvijas vadošais vīru tenisists Ernests Gulbis otrdien aizvadīja neveiksmīgus abu setu piektos geimus un Toronto “Masters 1000” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā ar rezultātu 4-6, 2-6 piekāpās amerikānim Radžīvam Ramam.

Līdz ar to Gulbis nespēja aizstāvēt pērn šajā turnīrā par ceturtdaļfināla sasniegšanu nopelnītos 205 ATP ranga punktus, tāpēc augusta vidū viņš, visticamāk, izkritīs no ATP ranga pirmā simtnieka.

Kaut pirmos četrus geimus servējošie tenisisti aizvadīja stabili, piektajā geimā vājuma brīdis piemeklēja latvieti, kurš zaudēja pirmajās trijās izspēlēs un pēc tam spēja atspēlēt tikai vienu no breikbumbām. Kaut astotajā un desmitajā geimā latvietis ieguva kopā trīs breikbumbas, viņš tās nespēja realizēt un pirmajā setā samierinājās ar zaudējumu 4-6.

Arī otrajā setā Gulbi vājuma brīdis piemeklēja tieši piektajā geimā – šoreiz viņš pirmās trīs breikbumbas atspēlēja, bet pie ceturtās izsita bumbiņu ārpus laukuma. Turpinājumā jau latvietis salūza, atlikušajos trijos mača geimos uzvarot tikai vienā izspēlē un piedzīvojot neveiksmi.

ATP rangā Gulbis šonedēļ ieņem 66.vietu, savukārt Rams ierindojas 118.pozīcijā. Abi tenisisti iepriekš savā starpā bija tikušies 2009.gada Sinsinati “Masters” turnīra kvalifikācijā, kad latvietis cieta neveiksmi trijos setos.

Saistītie raksti

Gulbis turnīros nebija piedalījies kopš Vimbldonas čempionāta, kad cieta zaudējumu pirmajā kārtā. Plaukstas locītavas savainojuma dēļ pēc tam latvietis nevarēja startēt sacensībās Hamburgā un Vašingtonā.

“Masters” kategorijas turnīrs “Rogers Cup”, kas risinās uz cietā seguma laukumiem, vīriem pāra gados notiek Toronto, bet nepāra – Monreālā. Gulbis pērn Monreālā tika līdz ceturtdaļfinālam un nopelnīja 205 punktus, kas viņam dzēsīsies 15.augustā. Tiesa, turpinājumā viņam punkti nebūs jāaizstāv līdz pat oktobra beigām,

LA.lv