Gulbis trešo reizi karjerā sasniedz Francijas atklātā čempionāta trešo kārtu 0

Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis ceturtdien ar rezultātu 6-2, 7-5, 6-3 pārspēja Žuau Sousu no Portugāles, trešo reizi karjerā sasniedzot Francijas atklātā tenisa čempionāta trešo kārtu.

VIDEO. “Ja es, uz veikalu braucot, iekāpju Teslā, nevis “zaporožecā”…” Daugaviņš izsakās par Kariņa skandālu 11

Gulbis šobrīd ATP pasaules rangā ieņem 80.vietu, savukārt Sousa ierindojas 29.pozīcijā.

Turnīra trešajā kārtā Gulbim pretī stāsies francūzis Žo Vilfrids Tsonga (ATP 7.) vai Kipras tenisists Markoss Bagdatis (ATP 39.). Šie divi tenisisti savā starpā otrās kārtas duelī tiksies ceturtdien vēlāk.

Mača pirmajos četros geimos uzvarēja servētāji. Ceturtajā geimā Gulbis servēja pārliecinoši, neļaujot pretiniekam uzvarēt nevienā izspēlē. Arī turpinājums Latvijas tenisistam bija veiksmīgs, jo tika iegūtas divas breikbumbas, no kurām Sousa spēlēja tikai vienu un Gulbis geimu uzvarēja. Tam sekoja sestais geims, kurā Gulbis servējot nezaudēja nevienu izspēli un panāca setā 4-2 vadību. Pēc tam Latvijas tenisists vēlreiz lauza pretinieka servi un nokļuva viena uzvarēta geima attālumā, lai gūtu panākumu pirmajā setā. Gulbim tas arī izdevās, kaut Sousa astotajā geimā atspēlēja divas setbumbas.

Otrajā setā pie savas serves Gulbis uzvarēja četrus geimus bez nevienas zaudētas izspēles. Septītajā geimā Latvijas tenisists ieguva breikbumbu, ko Sousa tomēr atspēlēja un spēja uzvarēt. Lauzt pretinieka servi Gulbim izdevās 11.geimā, kad Latvijas tenisists ieguva trīs breikbumbas, no kurām Sousa atspēlēja tikai divas. Gulbis seta noslēdzošajā geimā atkal servēja pārliecinoši, nezaudējot nevienu izspēli.

Trešā seta pirmajā geimā pēc 14 izspēlēm Gulbis lauza pretinieka servi. Tomēr nākamais geims Latvijas tenisistam neizdevās, kas tika zaudēts pēc divām atspēlētām breikbumbām. Gulbis turpinājumā spēlēja labāk, ceturto geimu uzvarot bez zaudētām izspēlēm. Pēc tam Latvijas tenisists vēlreiz lauza pretinieka servi un spēja uzvarēt arī nākamo geimu, izvirzoties 4-2 vadībā. Nākamajos divos geimos uzvarēja servētāji, tādējādi Gulbis saglabāja vadību. Noslēdzošajā geimā Sousa atspēlēja vienu mačbumbu, taču otrajā piegājienā tas viņam vairs neizdevās, līdz ar to Gulbis svinēja panākumu.

Abi tenisisti līdz šim bija tikušies divas reizes un abos mačos, kuri notika pirms diviem gadiem, panākumu svinēja Gulbis, uzvarot Indianvelsas un Toronto “Masters” turnīru mačos. Abas cīņas tika aizvadītas uz cietā seguma kortiem, bet Francijas atklātais čempionāts notiek uz māla.

Jau ziņots, ka Gulbis otrdien pirmās kārtas cīņā nodemonstrēja pārliecinošu sniegumu un ar 6-3, 7-5, 6-4 uzvarēja itāli Andreasu Sepi, kurš pasaules rangā atrodas 38.pozīcijā. Gulbis septīto reizi karjerā pārvarēja Francijas atklātā čempionāta pirmo kārtu.

Tikmēr Sousa, kurš turnīrā bija izlikts ar 26.numuru, pirmās kārtas cīņā ar 2-6, 7-6 (10:8), 6-4, 7-5 uzvarēja bosnieti Damiru Džumhuru, kurš rangā ir 73.vietā.

Ar Francijas atklāto čempionātu saistīts Gulbja karjeras lielākais sasniegums, jo tieši šajā turnīrā viņš 2014.gadā aizkļuva līdz pusfinālam, kurā viņš piekāpās slavenajam serbam Novakam Džokovičam. Šāds sniegums latvietim ļāva iespraukties pasaules ranga pirmajā desmitniekā, taču pēc šī turnīra viņš ir piedzīvojis lejupslīdi un ar tik augstvērtīgiem sasniegumiem vairs nav izcēlies.

Vēl Gulbis 2008.gadā sasniedza šī turnīra ceturtdaļfinālu, bet kopumā viņš Francijas atklātajā čempionātā 24 spēlēs guvis 15 uzvaras.