Gulbis trešo reizi nespēj pieveikt Matjē 0

Ernestam Gulbim sezonas pirmais turnīrs Heilbronnā (Vācija) beidzies otrajā kārtā ar 2:6, 6:2, 6:7 (5-7) zaudējumu francūzim Polam Anrī Matjē.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Kāda būs Ukraina 5-10 gadus pēc kara? Zelenskis aicina nefantazēt, bet divas lietas viņš apsola

Heilbronnas Challenger sērijas turnīrā Gulbja otrais pretinieks bija ATP ranga 60. vietas īpašnieks francūzis Pols Anrī Matjē, kurš Heilbronnā ir izlikts ar pirmo numuru. Savstarpējo spēļu pieredze Ernestam bija bēdīga – zaudēts gan 2009. gadā Brisbenā, gan pērn Gštadē. Pārspēt pieredzējušo francūzi neizdevās arī trešajā reizē. Spēles pirmo setu daudz pārliecinošāk aizvadīja Matjē, otrajā Gulbis tikpat pārliecinoši revanšējās. Izšķirošo trešo setu abi tenisisti sāka ar uzvarētiem geimiem pie savas serves. Matjē to izdarīja arī otrreiz, bet Gulbis zaudēja ceturto geimu pie savas serves. Izglābt viena breika pārsvaru Gulbim izdevās pašā pēdējā brīdī, Matjē servējot uz spēli. Uzvarētāja noskaidrošana nonāca līdz likumsakarīgam taibreikam. To veiksmīgāk (2-0, 3-2) sāka Gulbis, taču tad zaudēja četras izspēles pēc kārtas un sasmelt izlieto vairs neizdevās. Šāds zaudējums vēl jo vairāk kremt arī tādēļ, ka Gulbim bija vairāk uzvarētu izspēļu pie pirmās serves, vairāk (12 pret 4) netveramas serves, daudz vairāk nerealizētu breikbumbu iespēju. Matjē acīgi paņēma visu, kas bija ņemams – trīs no četrām breikbumbām (Gulbim 3/12) un svarīgākos punktus taibreika izskaņā.-

ITF Future sērijas turnīrā Vestonā (ASV) ATP ranga 1255. vietas īpašnieks Mārtiņš Podžus pirmajā kārtā ar 6:3, 7:5 pārspēja amerikāni Čeisu Buhenenu (368.) un nopelnīja vienu ranga punktu. Pēc šīs spēles Podžus savu dalību turnīrā atsauca, lai dotos uz Latviju un sāktu gatavoties Deivisa kausa izcīņas spēlei pret Tunisiju.

ITF sērijas turnīrā Andrezē (Francija) savā sezonas pirmajā turnīrā Diāna Marcinkeviča (242. vieta WTA rangā) aizkļuva līdz pamatturnīra otrai kārtai, kur ar 2:6, 6:1, 2:6 atzina ukrainietes Jūlijas Beigelcimmeres (179.) pārākumu.

Austrālijas atklātā čempionāta junioru vienspēļu turnīrā 15 gadus jaunā Jeļena Ostapenko aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, kur ar 2:6, 2:6 zaudēja vienai no turnīra favorītēm Katerīnai Sinjakovai no Čehijas.