Foto – AFP/LETA

Gulbis uz Orleānu nav aicināts velti 0

Francijas pilsētā Oreleānā notiekošajā Challenger sērijas turnīrā Latvijas tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis pirmajā kārtā ar 4:6, 6:4, 6:2 pārspēja mājinieku Nikolā Majū.

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25

Pašreizējā Gulbja vieta ATP rangā nav tik augsta, lai uzreiz iekļūtu pamatturnīrā, tādēļ šoreiz vērtīgs bija turnīra rīkotāju īpašais uzaicinājums jeb wild card. Jau pirmajā spēlē Gulbis laukumā apliecināja, ka uzaicinājums nav bijis velts, trīs setos apspēlējot vienu no mājinieku cerībām, ranga 68. vietas īpašnieku Mikolā Majū.

Trīs setu cīņā bija Gulbim tik raksturīgie kāpumi un kritumi, tomēr svarīgākajos brīžos Ernests atrada savu spēli un beigās uzvarai var pieškirt epitetu pārliecinoša. Cīņas sākums gan tāds nebija – zaudēti pirmie trīs geimi un ilgstoša pakaļdzīšanās. Sākumā zaudēto geimu pie savas serves tomēr izdevās atspēlēt un panākt 4:4, tomēr desmitajā geimā Gulbis atkal zaudēja geimu pie savas serves un līdz ar to pimo setu ar 4:6. Daudz labāks nebija otrā seta sākums – 0:2. Par lūzuma brīdi kļuva nākamais geims, kad ilgstošā cīņā zaudēto geimu pie savas serves izdevās atgūt. Atlikusī spēles daļa aizritēja ar latvieša pārsvaru – 4:6, 6:4, 6:2.

Turnīra otrajā kārtā Gulbja pretinieks ceturtdien būs ranga 141. numurs Dastins Brauns no Vācijas.