foto – LETA

Gulbis uzvar 42 minūtēs 0

ATP ranga 36. numurs Ernests Gulbis ar graujošu 6:0, 6:1 uzvaru 42 minūtēs pār mājinieku Mihailu Jelginu sācis Sanktpēterburgas ATP sērijas turnīru.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Gulbja pirmais pretinieks Mihails Jelgins ATP līmenī bija azvadījis tikai desmit spēles un arī ATP rangā ir ļoti tālu – tikai 949. vietā. Ka Sanktpēterburgas labākais tenisists Jelgins šajā turnīrā tika pie īpašā uzaicinājuma. Savulaik Jelgins ATP rangā bjis arī otrajā simtā, taču pēdējā laikā vairāk uzmanību velta dubultspēlei. Galvenokārt kājas savainojuma problēmu dēļ, par kurām liecināja arī šodien bagātīgi noteipotais ceļgals.

Laukumā nopietna cīņa neiznāca. Gulbis bja koncentrējies spēlei, maz kļūdījās un bja daudz ātrāks. Maza intriga tika uzburta pirmā seta vidū, kad Gulbis pieļāva divas dubultkļūdas pēc kārtas un otrā seta pirmajā geimā, kuru nācās atspēlēt no 0:40. Par latvieša milzīgo pārsvaru liecina arī uzvarēto izspēļu skaits – 53 pret 19.

“Uz Sanktpēterburgu allaž braucu ar prieku, laukumā jutos ļoti labi un viss sanāca. Tiesa, bumbas izjūtu vēlētos labāku, taču maz kļūdījos. Nākamais pretinieks Zops? Sen neesmu redzējis viņa spēli, bet nekas pārdabsks tur nav – ja spēlēšu kā šodien, bez kļūdām, tad uzvarēšu,” savu spēli Sanktpēterburgā komentēja Ernests Gulbis, kurš uz Krieviju devies bez savas ierastās komandas.

Otrajā kārtā Gulbja pretinieks būs labākais igauņu tenisists Jurgens Zops, kurš ATP rangā šonedēļ ir 302. vietā. Abi tenisisti līdz šim nav tikušies. Zops pirmajā kārtā trīs setos pārspēja pirmā simtnieka tenisistu spāni Danielu Himeno Traveru.