×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. septembris, 2012
Drukāt

Gulbis uzvar, Juška zaudē, Latvija – Ukraina 1:1

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Deivisa kausa izcīņas Eiropas-Āfrikas otrās grupas mačā starp Latvijas un Ukrainas komandām pēc pirmās spēļu dienas ir neizšķirts, uzvaras izcīnot abu komandu pirmajiem numuriem Ernestam Gulbim un Sergejam Stahovskism.

Spēļu pirmajā dienā pie pietkami pārliecinošam uzvarām tika abu komandu pirmie numuri. Lielāka aizķeršanās gadījās Ernestam Gulbim, kurš mačā pret Sergeju Bubku zaudēja pirmo setu. Turklāt tā iznākumu izšķīra ne tik daudz kādas paša spēles kvalitātes kā rupja tiesneša kļūda devītajā geimā, ļaujot ukrainim uzvarēt geimu pie latvieša serves un brīdi vēlāk triumfēt arī setā. Atlikušajā spēlēs daļā iniciatīva bija Gulbja pusē, viņs droši kontrolēja geimus pie savām servēm, dzenāja ukraini pa laukuma stūriem un vismaz reizi katrā setā uzvarēja geimu pie pretinieka serves. Var teikt, ka pārsteigums šajā mačā bija tikai viens – šā brīža pasaules ranga pirmās tenisistes baltkrievietes Viktorijas Azarenkas parādīšanās Liepājas olimpiskajā sporta centrā. Ja vien to var uzskatīt par pārsteigumu – Azarenka sev brīvajā nedēļā uz Liepāju atbraukusi kopā ar savu draugu Sergeju Bubku. Pārsteigumu nebija arī Gulbim, kurš pēc spēles LTV7 intervijā sacīja: “”Pretinieks mani ne ar ko nepārsteidza. Ja pat pēc otrā seta būtu nonācis zaudētājos ar 0-2, man vienalga būtu bijušas pietiekami daudz iespējas, lai uzvarētu. Labi, ka sanāca uzvara četros setos. Pietiks spēka nākamajiem mačiem.”

Pārsteigumi nebija arī otrajā pirmās dienas spēlē. Lai kā centās ATP ranga 396. numurs Andis Juška, viņa pašreizējā sportiskā kondīcija kopā ar meistarības līmeņa atšķirībām neļāva līdzvērtīgi pacinīties ar ATP ranga 95. vietas īpašnieku Sergeju Stahovski. Līdzvērtīga cīņa, kura vismaz kaut kā varētu nokausēt Stahovski, bija tikai trešajā setā, kad Juškam bija arī breikbumbas. Diemžēl paildzināt spēli neizdevās.

Sestdien Liepājā tiks aizvadīta dubultspēle, kurai sākotnēji tika pieteikti Ernests Gulbis un Denis Pavlovs, tomēr komandas kapteinim vēl ir iespēja spēlētājus mainīt. Svētdien divas atlikušās dubultspēles.

 

DEIVISA KAUSA IZCĪŅA

Eiropas-Āfrikas zonas otrā grupa

Latvija – Ukraina 1:1

1:0 Ernests Gulbis – Sergejs Bubka 4:6, 6:3, 6:4, 6:2

1:1 Andis Juška – Sergejs Stahovskis 3:6, 4:6, 4:6

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+