Gulbis uzvar setu, tomēr pusfinālā atzīst Džokoviča pārākumu 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Francijas atklātā čempionāta pusfināla mačā piektdien ar rezultātu 3-6, 3-6, 6-3, 3-6 piekāpās pasaules otrajai raketei Novākam Džokovičam no Serbijas.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115

Gulbis turnīru noslēdza ar 720 pasaules ranga punktu nopelnīšanu un nākamajā nedēļā debitēs ATP ranga labāko desmitniekā.

Cīņa sākās līdzīgi un ļoti pārliecinoši Gulbis uzvarēja vien pirmajā geimā, bet pēc tam allaž serves uzņēmējs vismaz divās izspēlēs spēja būt labāks. Pirmās divas breikbumbas mačā ceturtajā geimā ieguva Gulbis, tomēr Džokovičam izdevās tās atspēlēt. Savukārt sekojošajā, piektajā, geimā jau par breikbumbu izmantošanu cīnījās Džokovičs – pirmās trīs breika iespējas latvietis aizstāvēja, bet ceturtajā izsita bumbiņu autā un pārsvaru jau ieguva serbs.

Turpinājumā Gulbja spēlē iestājās neliels kritums – viņš samērā pārliecinoši zaudēja sekojošo geimu pie Džokoviča serves, bet pēc tam grūtā cīņā tomēr uzvarēja nākamo savas serves geimu. Līdz ar to latvietis atradās iedzinējos ar 3-4. Arī nākamo geimu Džokovičs pie savas serves uzvarēja ļoti pārliecinoši, bet devītajā geimā pēc Gulbja dubultkļūdas serbs ieguva vēl vienu breikbumbu, kas reizē bija arī setbumba, ko gan nespēja izmantot. Turpinājumā serbs tika pie vēl divām breika iespējām, otro no tām izmantojot un noslēdzot setu savā labā ar 6-3.

Kaut Džokovičam joprojām piederēja neliels pārsvars, kopumā otrais sets atkal sākās diezgan līdzīgi, servētājiem samērā pārliecinoši uzvarot savus geimus. Pirmo breikbumbas iespēju pēc vēl vienas Gulbja dubultkļūdas Džokovičs ieguva astotajā geimā un arī izmantoja to, bet vēl pēc brīža serbs noslēdza arī otro spēles daļu savā labā ar rezultātu 6-3, kaut divas setbumbas latvietis spēja atspēlēt. Ja pirmajā setā šāds rezultāts Džokovičam nozīmēja divu breiku pārsvaru, šoreiz gan bija tikai viens breiks.

Trešā seta otrajā geimā Gulbis pirmoreiz pēc ilga pārtraukuma ieguva breikbumbu pie Džokoviča serves, ko gan nespēja izmantot. Džokovičs turpināja darboties pārliecinoši, kaut latvietis neļāva viņam atslābt. Sestajā geimā, kas ilga gandrīz desmit minūtes, latvietis atspēlējās no 0:40 un ieguva nākamās divas breikbumbas, tomēr atkal Džokovičs ikreiz atspēlējās, rezultātam kļūstot 3-3. Tenisistiem arvien vairāk izpaudās nogurums, Gulbim arī astotajā geimā iegūstot divas breikbumbas. Šoreiz latvietis izmantoja jau pirmo no tām, panākot rezultātu 5-3, bet pēc brīža noslēdzot trešo setu ar rezultātu 6-3 un turpinot cīņu. Pirmie trīs seti kopā ilga divas stundas.

Lielā karstumā notikušā mača ceturtajā setā Gulbis cīnījās ar muguras sāpēm un jau otrajā geimā zaudēja savu servi, nokļūstot iedzinējos ar 0-2. Tomēr Gulbis uzreiz nākamajā geimā izmantoja Džokoviča kļūdas un atspēlējās, kas serbam lika triekt savu raketi pret zemi. Nākamo geimu pie savas serves Gulbis jau uzvarēja “sausā”, panākot izlīdzinājumu 2-2. Arī nākamajos divus geimus servētāji paņēma “sausā”, bet par izšķirošo kļuva astotais geims – Gulbis uzvarēja pirmajās divās izspēlēs, tomēr nākamajā pieļāva dubultkļūdu un pēc tam Džokovičs uzvarēja vēl trijās izspēlēs pēc kārtas, laužot Gulbja servi un izvirzoties vadībā ar 5-3. Nākamajā geimā Gulbis vairs nespēja ieķerties un cieta neveiksmi visā mačā.

Līdz ar to latvietis četrpadsmitajā Francijā aizvadītajā mačā šogad cieta pirmo neveiksmi, kā arī pārtrauca deviņu panākumu sēriju visos turnīros. Gulbis šosezon ticis pie 32 uzvarām, un vairāk ATP tūrē izcīnījis vienīgi slavenais Rafaels Nadals, kurš jau uzvarējis 39 cīņās.

Gulbis šobrīd pasaules rangā ieņem 17.vietu, kas ir viņa karjeras rekords, un sacensībās latvietis bija izlikts ar 18.numuru, tāpēc pirmajās divās kārtās nevarēja tikties ar citiem izliktajiem spēlētājiem. Tikmēr 27 gadus vecais Džokovičs ir pasaules otrā rakete un ar šādu numuru arī izlikts sacensībās. Ja Džokovičs uzvarēs šajā turnīrā, viņš kļūs par ATP ranga līderi.

Šī abiem tenisistiem bija sestā savstarpējā tikšanās reize, Džokovičam izcīnot piekto uzvaru.

Vienīgo panākumu pār serbu Gulbis izcīnīja 2009.gada sākumā, kad Austrālijā notikušā Brisbenas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā bija pārāks ar 6-4, 6-4. Tomēr kopš tās reizes abos dueļos pārāks bijis Džokovičs, bet iepriekšējā tikšanās reizē 2011.gadā Indianvelsas “Masters 1000” sērijas turnīra trešās kārtas mačā Serbijas tenisists sagrāva latvieti ar 6-0, 6-1.

Šī turnīra pirmajā kārtā Gulbis ar 4-6, 6-4, 7-5, 6-1 pieveica poli Lukašu Kubotu, bet otrajā mačā viņš ar 6-2, 7-5, 6-0 uzvarēja argentīnieti Fakundo Aņisu. Pēc tam turpinājumā latvietis ar 6-3, 6-2, 7-5 uzvarēja čehu veterānu Radeku Štepāneku, kuram joprojām karjeras laikā nav zaudējis ne seta, bet astotdaļfinālā Gulbis ar rezultātu 6-7 (5:7), 7-6 (7:3), 6-2, 4-6, 6-3 pieveica visu laiku titulētāko tenisistu šveicieti Rodžeru Federeru, otro reizi karjerā sasniedzot “Grand Slam” turnīra ceturtdaļfinālu, kurā ar 6-3, 6-2, 6-4 pieveica pasaules sesto raketi čehu Tomāšu Berdihu.

Gulbis “Grand Slam” turnīra pusfinālu bija sasniedzis pirmo reizi karjerā, un šāds sasniegums viņam devis 720 ATP ranga punktus, kas nākamajā nedēļā pasaules rangā ļaus pakāpties uz desmito vietu.