AFP/LETA

Gulbis vēlreiz zaudē Ferreram 0

atvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Romas “Masters 1000” sērijas turnīra trešās kārtas jeb astotdaļfināla mačā ceturtdien ar 2-6, 3-6 pārliecinoši piekāpās pasaules un šī turnīra piektajai raketei Davidam Ferreram no Spānijas.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164

Līdz ar to Gulbis spānim zaudēja otro reizi nepilnas nedēļas laikā un nākamajā nedēļā, visticamāk, ATP rangā zaudēs vienu pozīciju.

Spēle sākās ar Ferrera uzvarētu geimu pie Gulbja serves, tomēr arī Gulbis otrajā geimā ieguva breikbumbu. Kaut tās izspēles laikā pārsvars piederēja latvietim, noslēgumā viņš izsita bumbiņu ārpus laukuma un nokļuva iedzinējos ar 0-2. Turklāt mačs latvietim turpinājās neveiksmīgi un pēc dubultkļūdas viņš zaudēja vēl vienu savu servi, kas beidzās ar raketes salaušanu.

Nākamajā geimā Gulbis pat nopelnīja četras breikbumbas, tomēr nevienu no tām neizmantoja un nokļuva iedzinējos jau ar 0-4.

Piektajā geimā Ferrers bija tuvu vēl vienas breikbumbas iegūšanai, tomēr strīdīgā epizodē tiesnesis nozīmēja izspēles pārspēlēšanu un turpinājumā Gulbis grūtā cīņā tomēr beidzot guva pirmo punktu mačā. Līdz seta beigām tenisisti turpināja spēlēt līdzīgi, Ferreram uzvarot ar 6-2.

Arī otrā seta sākumā Ferrers ātri vien panāca 4-0. Tikai, ja pirmā seta pirmie četri geimi aizritēja ļoti līdzīgi, kaut izšķirošajos brīžos pārāks bija spānis, otrajā mača nogrieznī šajos četros geimos Gulbis uzvarēja vien trijās izspēlēs. Kaut seta beigās latvietis nedaudz iespēlējās un pat reizi lauza pretinieka servi, mačā viņš ieķerties vairs nespēja.

Abi tenisisti tikās otro reizi nedēļas laikā. Latvietis Ferreram pagājušajā piektdienā zaudēja Madrides “Masters 1000” sacensību ceturtdaļfinālā ar 6-7 (3:7), 3-6. Karjeras laikā Gulbis spāni joprojām nav uzvarējis.

Gulbis šonedēļ ATP rangā pakāpies līdz 17.vietai, kas ir viņa karjeras rekords, bet 32 gadus vecais Ferrers atrodams pasaules ranga piektajā vietā un karjeras laikā spējis pakāpties līdz trešajai pozīcijai.

Abi tenisisti iepriekš savā starpā bija tikušies trīs reizes un trīs panākumus svinējis spānis – pirmais savstarpējais mačs bija vēl 2007.gadā, bet otrajā tikšanās reizē pērn Stokholmas ATP turnīra pusfinālā Ferrers izcīnīja panākumu ar rezultātu 3-6, 6-4, 6-1.

Gulbis turnīru sāka otrdien, kad pirmajā setā ar 6-1 pieveica kolumbieti Alehandro Falju, kurš pēc tam maču neturpināja. Savukārt trešdien latvietis ar rezultātu 6-7 (1:7), 6-4, 6-3 uzvarēja francūzi Stefanu Robēru. Gulbis turnīru noslēdza ar 90 ATP ranga punktu nopelnīšanu.

Šogad latvietis uzvarējis 23 no 33 ATP līmeņa mačiem, izcīnot vienu titulu un septiņos no 11 turnīriem tiekot vismaz līdz ceturtdaļfinālam. Gulbis Romas turnīrā spēlē piekto reizi karjerā. 2010.gadā viņš aizkļuva līdz sacensību pusfinālam, bet pērn pēc kvalifikācijas pārvarēšanas zaudēja pamatturnīra trešajā kārtā, tāpēc latvietim jāaizstāv 115 pasaules ranga punkti.