Gulbis vienā setā tiek galā ar kolumbieti Falju 0

atvijas labākais tenisists Ernests Gulbis otrdien izcīnīja uzvaru Romas “Masters 1000” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā, jo viņa pretinieks Alehandro Falja no Kolumbijas izstājās pēc pirmā seta.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi
Kāda būs Ukraina 5-10 gadus pēc kara? Zelenskis aicina nefantazēt, bet divas lietas viņš apsola

Pirmajā setā Gulbis bija pārāks ar rezultātu 6-1, bet uzreiz pēc tam Falja pavēstīja par mača neturpināšanu. Līdz ar to cīņa noslēdzās vien nedaudz vairāk nekā pusstundas laikā.

Cīņu Gulbis aizvadīja ļoti pārliecinoši, uzvarot pirmajos divos no trijiem geimiem pie pretinieka serves, bet Falja pie Gulbja serves bija labāks vien trijās izspēlēs. Kopā pirmajā setā un mačā kopumā Gulbis uzvarēja 25 no 34 izspēlēm.

Par pirmās kārtas pārvarēšanu Gulbis ticis pie 45 ATP ranga punktiem.

Gulbis šonedēļ ATP rangā pakāpies līdz 17.vietai, kas ir viņa karjeras rekords, bet par pieciem gadiem vecākais Falja atrodas 73.pozīcijā. Viņš dalību turnīrā sāka no kvalifikācijas sacensībām, kur bija izlikts ar sesto numuru. Lai arī kolumbietis piedzīvoja zaudējumu izšķirošajā kārtā, viņš kā “laimīgais zaudētājs” tika pie vietas pamatsacensībās.

Gulbis ar Falju iepriekš bija ticies piecas reizes, svinot trīs uzvaras. Gulbis bijis labākais iepriekšējos divos abu tenisistu savstarpējos mačos – 2011.gada Sinsinati “Masters 1000” turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā latvietis bija pārāks ar 3-6, 6-1, 6-2, bet 2012.gada Delribīčas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā uzvarēja ar 6-4, 6-1, toreiz pārtraucot septiņu zaudējumu sēriju.

Visi līdzšinējie tenisistu mači gan notikuši uz cietā seguma laukumiem, bet Romā viņi samēroja spēkus uz māla.

Iepriekš Gulbim šajā turnīrā bija patrāpījusies krietni smagāka izloze, pirmajā kārtā pretiniekos ielozējot ATP ranga devītajā vietā esošo japāni Kei Nišikori. Tomēr viņš pēc svētdien Madrides “Masters 1000” sērijas turnīra finālmačā gūtā muguras savainojuma bija spiests savu dalību no sacensībām atsaukt.

Otrajā kārtā Gulbi sagaidīs mačs ar kvalifikācijas sacensības pārvarējušo francūzi Stefanu Robēru, kurš pasaules rangā atrodas 85.vietā. Savukārt trešajā kārtā jeb astotdaļfinālā Gulbim otro reizi divu nedēļu laikā iespējama sacenšanās ar spāni Davidu Ferreru.

Gulbis Romas turnīrā spēlē piekto reizi karjerā. 2010.gadā viņš aizkļuva līdz sacensību pusfinālam, bet pērn pēc kvalifikācijas pārvarēšanas zaudēja pamatturnīra trešajā kārtā, tāpēc šoreiz latvietim jāaizstāv 115 pasaules ranga punkti.

Šogad latvietis uzvarējis 22 no 31 ATP līmeņa mača, izcīnot vienu titulu un septiņos no desmit turnīriem tiekot vismaz līdz ceturtdaļfinālam.