Gulbis Vimbldonā brīvs pēc pirmās kārtas 0

Latvijas tenisists Ernests Gulbis pirmdien Vimbldonas “Grand Slam” turnīra pirmās kārtas mača ar 4-6, 4-6, 4-6 zaudēja amerikānim Džekam Sokam.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Pirmā seta otrajā geimā Gulbis ieguva divas breikbumbas un bija vajadzīga viena uzvarēta izspēle, lai lauztu pretinieka servi. Tomēr Soks atspēlējās un geimu noslēdza sev par labu. Arī turpinājumā tenisisti uzvarēja geimus pie savas serves un pirmā seta vidū rezultāts bija neizšķirts 3-3. Tam sekoja divi geimi, kuros kopā Gulbis uzvarēja tikai vienu izspēli un tādējādi nokļuva iedzinējos. Pēc tam latvietis pārliecinoši uzvarēja pie savas serves, taču nākamajā geimā Soks bija pārāks, pirmo setu noslēdzot ar uzvaru.

Jau otrā seta sākumā Soks lauza Gulbja servi, turklāt otrajā geimā latvietis zaudēja visas izspēles un nokļuva iedzinējos ar 0-2. Trešajā geimā Soks ieguva breikbumbu, tomēr Gulbim izdevās to atspēlēt un geimu uzvarēt. Amerikānis pārliecinoši uzvarēja savu servi, savukārt Gulbim ar to bija grūtības. Latvijas tenisists piektajā geimā uzvarēja četras izspēles pēc kārtas, atspēlējot divas breikbumbas. Turpinājumā abi uzvarēja geimus pie savas serves, turklāt Gulbis to paveica nezaudējot nevienu izspēli. Arī nākamos divus geimus uzvarēja servētāji, taču tad Gulbis bija tuvu breikam. Latvietis desmitajā geimā ieguva breikbumbu, tomēr to neizdevās izmantot. Soks turpinājumā ieguva setbumbu, ko Gulbis vēl atspēlēja, taču amerikānis setu noslēdza ar uzvaru.

Gulbis lieliski iesāka trešo setu, uzvarot pirmos trīs geimus. Tomēr seta turpinājumā labāk spēlēja Soks, kurš pie savas serves trīs geimus pēc kārtas uzvarēja bez zaudētām izspēlēm, galā nodrošinot pārliecinošu uzvaru.

Par dalību pirmajā kārtā Gulbis nopelnīja desmit ATP ranga punktus.

ATP vienspēļu rangā Soks ieņem 26.vietu, kamēr Gulbis atrodas 61.pozīcijā. Abi tenisisti savā starpā tikās pirmo reizi.

Vimbldonā pamatturnīrā Gulbis spēlēja jau devīto reizi, bet viņa labākais sasniegums ir trešās kārtas sasniegšana 2013.gadā. Pērn Gulbis Vimbldonā zaudēja pirmajā kārtā, bet kopumā viņam šajā turnīrā ir sešas uzvaras 15 mačos.

Ja Gulbis sezonas pirmo pusi iesāka neveiksmīgi, kopš maija sākumā notikušā Romas turnīra viņš guvis deviņas uzvaras 14 mačos, tiesa četri no tiem bijuši kvalifikācijas sacensību ietvaros. Pirms tam latvietis bija zaudējis sešos mačos pēc kārtas.

Tikmēr 23 gadus vecajam Sokam ir krietni mazāka Vimbldonas pieredze, jo viņš šo sacensību vienspēļu pamatturnīrā piedalās trešo reizi. Debijas reizē 2014.gadā viņš tika līdz otrajai kārtai, bet pērn zaudēja jau pirmajā mačā. Tiesa, pirms diviem gadiem Soks tieši Vimbldonā tika pie viena no lielākajiem panākumiem karjerā, jo duetā ar kanādieti Vaseku Pospisilu uzvarēja dubultspēļu turnīrā.

Soks šajā turnīrā ir izlikts ar 27.numuru un otrajā kārtā viņš tiksies ar argentīnieša Djego Švarcmana un nīderlandieša Robina Hāses cīņas uzvarētāju.