AFP/LETA

Gulbis zālāja sezonu sāk ar uzvaru Vācijā pret kiprieti Bagdati 0

Latvijas tenisists Ernests Gulbis Vācijā notiekošā Halles “ATP World Tour 250” sērijas turnīra pirmās kārtas mačā otrdien uzvarēja kiprieti Markosu Bagdati. Aizvadītajā cīņā Gulbis bija pārāks ar 6-4, 3-6, 6-3.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Pirmā seta ievadā tenisisti retu reizi iesaistījās garās izspēlēs, pārsvarā punktus gūstot ātri un ar spēcīgu servju palīdzību. Pirmajos sešos geimos neviens no spēlētājiem netika pie breika iespējas, bet katrs pa reizei pie savas serves pretinieku atstāja “uz nulles”. Rezultāts tādējādi bija neizšķirts 3-3. Pie pirmās iespējas atrauties Gulbis tika septītajā geimā, kad iekrāja divas breikbumbas un ar pirmo mēģinājumu panāca 4-3 savā labā, bet nākamajā geimā latvietis ar teicamu servju palīdzību uzvarēja četrās izspēlēs pēc kārtas un panāca jau 5-3 savā labā. Devītajā geimā Bagdatis smagā cīņā nosargāja savu servi, bet sekojošajā geimā Gulbis iekrāja divas setbumas un izmantoja jau pirmo no tām.

Otro setu pārliecinošāk uzsāka Bagdatis, kurš pirmajos divos geimos pie savas serves zaudēja tikai vienā izspēlē, bet otrajā geimā pie Gulbja serves neizmantoja vienu breikbumbu. Ceturtajā, piektajā un sestajā geimā abi tenisisti servēja ļoti pārliecinoši un neatvēlēja pretiniekam ne punkta, rezultātam tādējādi kļūstot 3-3. Septītajā geimā Gulbis beidzot prata iesaistīties cīņā par uzvaru, tomēr atzina pretinieka pārākumu, bet geimu vēlāk latvietis pēc vairākām paša kļūdām atvēlēja pretiniekam divas breikbumbas, no kurām Bagdatis izmantoja otro un panāca 5-3 savā labā. Devītajā geimā kiprietis iekrāja divas setbumbas un izmantoja pirmo no tām, cīņā atjaunojot līdzsvaru.

Trešais sets sākās ar ļoti ilgstošu un aizraujošu cīņu trešajā geimā, kad Bagdatis tika pie trim breikbumbām. Latvietis tās visas atspēlēja un ilgstošajā geima turpinājumā tika galā ar vēl vienu kiprieša breikbumbu, galu galā pēc vienas salauztas raketes savu servi nosargājot. Arī ceturtajā geimā Bagdatis pie savas serves panāca 40:0 savā labā, tomēr latvietis vēlreiz uzvarēja trīs izspēlēs pēc kārtas un brīdi vēlāk ieguva breikbumbu, kas tika izmantota, izvirzot viņu vadībā ar 3-1. Nākamajā geimā Gulbis pārliecinoši pie savas serves panāca 4-1, bet sekojošajos divos geimos pārsvars tika saglabāts, latvietim atrodoties vadībā ar 5-2. Astotajā geimā Gulbis negaidīti tika pie trim mačbumbām, taču nevienā no tām netika izmantota. Pie vēl divām mačbumbām latvietis tika nākamajā geimā, nepieciešamo uzvaras punktu iegūstot ar netveramu servi.

Šobrīd Gulbis ATP rangā ieņem 38.vietu, kas viņam ir augstākā kopš 2011.gada aprīļa, bet Bagdatis atrodas divas pozīcijas zemāk. Par uzvaru pirmajā kārtā latvietis ticis pie 20 vienspēļu ranga punktiem.

Abi tenisisti iepriekš savā starpā bija tikušies piecas reizes, Gulbim tiekot vien pie viena panākuma. Tomēr līdz šim vienīgo uzvaru Gulbis izcīnījis abu sportistu līdz šim pēdējā savstarpējā mačā, kad 2010.gada Romas “Masters 1000” sacensību pirmajā kārtā pārliecinoši pieveica pretinieku ar 6-2, 6-2.

Halles turnīrs atklāj salīdzinoši neilgo zālāja sezonu, kas noslēgsies ar Vimbldonas sacensībām. Gulbis un Bagdatis savas karjeras pirmo savstarpējo dueli aizvadīja tieši uz zālāja, kad 2007.gada Vimbldonas turnīrā kiprietis bija pārāks ar 3-6, 6-4, 6-3, 6-2.

Ja Gulbim šī sezona ir ļoti veiksmīga un viņš uzvarējis 20 no 27 ATP sērijas mačiem, kuros piedalījies, Bagdatis cietis neveiksmes jau astoņos ATP turnīru mačos pēc kārtas un līdz šim pēdējos panākumus izcīnījis februārī notikušajā Roterdamas turnīrā, kad sasniedza ceturtdaļfinālu.

Otrajā kārtā Gulbis sacentīsies ar pieredzējušo vācieti Tomiju Hāsu, kuram pirmā kārta brīva. Kā ziņots, šonedēļ Hāss aizkļuva līdz Francijas atklātā čempionāta ceturtdaļfinālam. Tāpat Hāss ir pērnā gada Halles turnīra uzvarētājs.

Gulbis Halles turnīrā spēlē pirmoreiz karjerā. Pērn viņš šajā nedēļā startēja Londonas “ATP World Tour 250” sērijas turnīrā, kas labāk pazīstams kā “Queen’s Club” turnīrs, kurā zaudēja jau pirmajā kārtā, tāpēc ATP punkti viņam šonedēļ nav jāaizstāv.