Gulbis/Juška zaudē dubultspēli, Latvija nonāk iedzinējos 0

Tenisisti Ernests Gulbis un Andis Juška sestdien Montekarlo zaudēja Monako duetam Deivisa kausa izcīņas Eiropa/Āfrikas zonas mačā, nonākot iedzinējos visā spēlē ar 1:2, informēja organizatori.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25

Latvijas duets spēlē pret Benžamēnu Balerē un Gijomu Kulāru zaudēja trīs setos ar 4-6, 4-6, 2-6.

Uzvarētāji mačā, kas risinās uz tenisita seguma Montekarlo tenisa klubā, noskaidrosies svētdien, kad Gulbim jātiekas ar Balerē, bet Juškam – ar Žanu renē Lisnāru. Komandu kapteiņiem gan ir tiesības vēl neilgi pirms spēļu sākuma veikt izmaiņas spēlētāju sastāvā.

Jau ziņots, ka zonas otrās kārtas mača pirmajā dienā Gulbis trijos setos ar 6–2, 6–3, 6–3 uzvarēja Žanu Renē Lisnāru, turpretim Juška četru setu cīņā ar 6-3 2-6, 4-6, 3-6 zaudēja pretinieku pirmajai raketei Balerē.

Gulbim un Andim Juškam komandā pievienojušies brāļi Mārtiņš un Jānis Podžus, taču viņiem iespējas tikt laukumā drīzāk būs situācijā, ja mača uzvarētājs būs noteikts jau pirms visu spēļu noslēguma. Latviešus cīņā pret mājiniekiem Monako tenisistiem uzskata par favorītiem. Līdz šim vienīgajā savstarpējā mačā 2007.gadā Latvija uzvarēja ar 5:0 un iekļuva zonas I grupā. Pērn Latvijas tenisisti aizkļuva līdz II grupas finālam, taču augstāk netika.

Tenisa profesionāļu asociācijas (ATP) rangā Monako vienspēlēs ir pārstāvēta tikai ar Balerē, kurš šonedēļ ierindots 586.vietā. Savukārt Gulbis reitingā ir pakāpies uz 55.vietu, Juška rangā ieņem 391.pozīciju, Mārtiņš Podžus ‒ 921.vietu, savukārt Jānis Podžus ATP reitingā nav klasificēts. Latvijas kapteinis arvien ir Kārlis Lejnieks.

Mača uzvarētāji iekļūs izšķirošajā trešajā kārtā, kur septembrī pret Somijas un Īrijas dueļa uzvarētājiem varēs cīnīties par pakāpšanos uz zonas I grupu. Dublinā notiekošajā cīņā pēc divām vienspēlēm ar ar 2:0 vadībā atrodas Somijas komanda, jo Hari Heliovāra uzvarēja Džeimsu Makgī, bet Jarko Nieminens pārspēja Kolinu O’Braienu.

Latvijas – Monako un Somijas – Īrijas cīņu zaudētājiem sezona Deivisa kausā būs beigusies ar saglabātu vietu II grupā. Turnīra pirmajā kārtā Latvijas tenisisti februāra sākumā izbraukumā uzvarēja Tunisiju (3:0), savukārt Monako uzveica Baltkrieviju (3:1).