Foto – Juris Kalniņš

Gulbja ceturtais tituls
 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis vakar Sanktpēterburgā (Krievija) ceturto reizi savā karjerā uzvarēja ATP turnīrā.

Notriektā tautumeita 6

“ATP World Tour 250” sērijas turnīrā Sanktpēterburgā Gulbim nevarēja būt favorīta statusa. Priekšā bija gan krievs Mihails Južnijs un spānis Fernando Verdasko, gan vēl daži tenisa lielmeistari. Taču jau pirms otrās kārtas visi bija izkrituši kā pupas, un Ernests kļuva par galveno uzvaras pretendentu, turklāt nebija veicams nekas ārkārtējs – visi pretinieki zemāki ATP rangā un visi pieveicami.

Labās attiecības ar Sanktpēterburgas turnīra rīkotājiem Gulbim deva iespēju ievilkt elpu pēc trim spēlēm Deivisa kausa izcīņā un sākt tikai trešdienā. Turpmāk gan laukumā doties nācās ik dienu, un gāja kā pa diedziņu. Pirmais pretinieks Mihails Jelgins ATP turnīros aizvadījis tikai desmit spēles, ceļgala savainojuma nomocīts un piedalījās vien kā īpaši uzaicināts vietējais. Otrajā spēlē Gulbim pretī stājās viņa vienaudzis Jirgens Zops no Igaunijas, kurš rangā ir tikai ceturtā simta sākumā, tādēļ šoreiz neskādēja arī viens vaļīgi nospēlēts sets. Nopietnāks izaicinājums šķita spānis Roberto Bautista Aguts, taču tā nebija viņa diena – dienvidnieks vairāk kašķējās par Gulbja čīkstošajiem apaviem nekā spēlēja tenisu. Polis Mihails Pšešišnijs savas karjeras pirmajā pusfinālā cīnījās, zobus sakodis, tomēr svarīgākajās izspēlēs pieļāva pārāk daudz kļūdu. Turklāt Ernests nav aizmirsis zaudējumu Pšešišnijam sezonas sākumā “Challenger” turnīrā Bergamo. Visās četrās šajās spēlēs Gulbim bija maz kļūdu, un viņam izdevās iztikt bez lieliem kritumiem cīņas gaitā, lai gan Sanktpēterburgā viņš ieradies bez savas komandas, bez trenera Gintera Bresnika un fizioterapeitiem.

Vakardienas fināls pret spāni Gilermo Garsiju Lopesu latvietim bija ceturtais viņa karjerā ATP turnīros. Iepriekšējos trīs finālus Ernests sasniedza ASV un visos uzvarēja – divreiz Delrejbīčā (2010, 2013), kā arī Losandželosā (2011). Lopess viņam nav svešs. Pirms pieciem gadiem Gulbis turpat Sanktpēterburgā spāni apspēlēja ar 6:0 un 6:2, bet 2010. gadā Bangkokā viņam zaudēja ar 6:7, 6:4 un 3:6. Divcīņā neizšķirts, tomēr vakar Gulbis bija izteikts favorīts. To viņš apliecināja laukumā, pirmo setu gan atdodot Lopesam (3:6), toties otrajā uzvarēja ar 6:4 un trešajā – ar 6:0. Paredzams, ka šonedēļ Ernests ATP rangā pakāpsies uz trešo desmitu.

TENISS

ATP TURNĪRS SANKTPĒTERBURGĀ

Ernests Gulbis (36. v.): pirmajā kārtā pret Mihailu Jelginu (Krievija, 949. v.) 6:0, 6:1, otrajā kārtā pret Jirgenu Zopu (Igaunija, 302. v.) 6:3, 1:6, 6:3, ceturtdaļfinālā pret Roberto Bautistu Agutu (Spānija, 62. v.) 6:1, 6:2, pusfinālā pret Mihailu Pšešišniju (Polija, 112. v.) 6:3, 6:3, finālā pret Gilermo Garsiju Lopesu (Spānija, 74. v.) 3:6, 6:4, 6:0.