Uncategorized

Gulbja olimpiskās cerības aptumšo zaudējumi Romā
 0

Londonas olimpisko spēļu tenisa turnīra dalībnieku sarakstam svītru pavilks 11. jūnijā, un Latvijas pirmā rakete Ernests Gulbis pagaidām ir zem tās.
 Iepriekšējā nedēļā Gulbis jau otro reizi mēneša laikā izvēlējās startēt pieticīgās “Challenger” kategorijas turnīrā Romā.

 

Pirmajā no tiem nācās izstāties jau pirmajā kārtā, šoreiz – otrajā. “LA” jau ziņots, ka viņš zaudēja polim Ježijam Janovičam (2:6, 6:3, 4:6). Abos Romas čelendžeros Gulbis bija starp favorītiem, uzvara kādā no tiem viņam dotu apmēram pusi nepieciešamo punktu olimpiskajam rangam, taču krājkasīte piepildīta ar nenozīmīgu sīknaudu. Tiesa, traģēdija vēl nav notikusi – Ernestam vēl iespējams ielēkt Londonas vilciena pēdējā vagonā. Pirms nedēļas Gulbis ATP ranga tabulā ieņēma 80. vietu un apmēram turpat paliks arī šonedēļ.

Olimpiskās ceļazīmes pēc Francijas atklātā čempionāta beigām iegūs tenisisti, kas 11. jūnijā publicētajā ATP rangā ieņems pirmās 56 vietas. Šādā kompānijā Gulbis pēdējo reizi bija pērnajā oktobrī. Ieskatoties aizvadītās nedēļas ranga tabulā, redzam, ka 56. vietas īpašniekam ir 789 punkti, Gulbim – 635. Līdz Francijas čempionāta beigām viņam jāaizstāv tikai 55 ranga punkti par pērno piedalīšanos šajā turnīrā un Nicā sasniegto ceturtdaļfinālu. Tātad turpmākajos trīs turnīros jāsakrāj mazliet vairāk par 200 punktiem. Sestdien Gulbis turpat Romā “ATP Masters” turnīra kvalifikācijas pirmajā spēlē zaudēja kolumbietim Santjago Hiraldo (6:4, 3:6, 6:7). Ja viņš būtu iekļuvis pamatturnīrā un sasniedzis ceturtdaļfinālu, tad iegūtu 180 punktus. Tieši tikpat viņš var iegūt, Francijas atklātajā čempionātā tiekot līdz ceturtajai kārtai vai tā priekšvakarā ATP sērijas turnīrā Nicā – līdz finālam.

Tātad teorētiski pietiek ar vienu veiksmi augstākās raudzes turnīrā. Vai tas izdarāms arī praktiski? Līdzšinējie rezultāti nerunā par labu Gulbim. Sezonas bilancē viņam ir septiņas uzvaras 19 spēlēs, bet kādā turnīrā trešo kārtu Gulbis sasniedzis tikai vienreiz martā Delrejbīčā (ASV). Diezin vai viņa līdzjutēju optimismu vairo zaudējumi ATP ranga trešā un otra simta tenisistiem Romas čelendžeros. Tiesa, bija arī līdzvērtīgas cīņas ar Bernardu Tomiču (31. v.) Barselonā un Filipu Kolšreiberu (25. v.) Minhenē. Taču abās Gulbis zaudēja divos setos. Ar tādu spēli nepietiks, lai nonāktu Londonā – vai nu jārada kāda skaļa sensācija, vai arī jāatzīst, ka viens no sezonas galvenajiem mērķiem nav sasniedzams.

 

LA.lv