Latvijā
Vēsture

Tukumā guldīs pamatakmeni Zigfrīda Annas Meierovica piemineklim2

Publicitātes foto

13. jūnijā plkst. 14 Tukuma vecpilsētā, skvērā, kas atrodas Lielās un Jaunās ielas krustojumā, ieguldīs Zigfrīda Annas Meierovica pieminekļa pamatakmeni, LA.lv uzzināja novada domē

Kopā ar pieminekļa pamatakmeni tiks guldīts arī vēstījums nākamajām paaudzēm, ko parakstīs pieminekļa idejas autore rakstniece Māra Zālīte, Tukuma novada Domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un būvnieku pārstāve, SIA “Telms” valdes locekle Ilze Nikolājeva.

Zīmīgi, ka pirmajam Latvijas ārlietu ministram veltītā pieminekļa pamatakmens guldīšanā piedalīsies Latvijas Republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, tādējādi simboliski norādot uz Zigfrīda Annas Meierovica ideju pēctecību arī šodienas ārlietu politikā. Pasākumā gaidāma arī ministra uzruna.

Izcilajam valstsvīram veltītā pieminekļa uzstādīšanas iniciatore ir Tukuma novada Dome, un ar šo ierosmi Tukuma novada vadība apliecina lepnumu par Z. A. Meierovica – viena no Latvijas valsts dibinātājiem – saistību ar šo pilsētu un novadu. “Mūsu valstij, mūsu Latvijai tuvojas simtgade, un vajag izdarīt kaut ko labu, lielu un paliekošu. Tukums, mūsu novads, pašlaik to sāk darīt,” teic Māra Zālīte, kas ir arī Tukuma novada Goda pilsone.

Projekts tika sākts 2016. gadā, un pieminekļa metu konkursā no 11 pretendentiem par labāko tika izraudzīta tēlnieku Zanes un Matīsa Kalniņu un arhitektes Lienes Līces iecere. Tēlnieki izraudzījušies mūsdienīgu un drosmīgu formveides paņēmienu, tai pašā laikā saglabājot augstu portretisko līdzību. Piemineklis tiks atklāts šī gada 15. novembrī.

LA.lv