Latvijā
Vēsture

Tukumā guldīs pamatakmeni Zigfrīda Annas Meierovica piemineklim2

Publicitātes foto

13. jūnijā plkst. 14 Tukuma vecpilsētā, skvērā, kas atrodas Lielās un Jaunās ielas krustojumā, ieguldīs Zigfrīda Annas Meierovica pieminekļa pamatakmeni, LA.lv uzzināja novada domē

Kopā ar pieminekļa pamatakmeni tiks guldīts arī vēstījums nākamajām paaudzēm, ko parakstīs pieminekļa idejas autore rakstniece Māra Zālīte, Tukuma novada Domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs un būvnieku pārstāve, SIA “Telms” valdes locekle Ilze Nikolājeva.

Zīmīgi, ka pirmajam Latvijas ārlietu ministram veltītā pieminekļa pamatakmens guldīšanā piedalīsies Latvijas Republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, tādējādi simboliski norādot uz Zigfrīda Annas Meierovica ideju pēctecību arī šodienas ārlietu politikā. Pasākumā gaidāma arī ministra uzruna.

Izcilajam valstsvīram veltītā pieminekļa uzstādīšanas iniciatore ir Tukuma novada Dome, un ar šo ierosmi Tukuma novada vadība apliecina lepnumu par Z. A. Meierovica – viena no Latvijas valsts dibinātājiem – saistību ar šo pilsētu un novadu. “Mūsu valstij, mūsu Latvijai tuvojas simtgade, un vajag izdarīt kaut ko labu, lielu un paliekošu. Tukums, mūsu novads, pašlaik to sāk darīt,” teic Māra Zālīte, kas ir arī Tukuma novada Goda pilsone.

Projekts tika sākts 2016. gadā, un pieminekļa metu konkursā no 11 pretendentiem par labāko tika izraudzīta tēlnieku Zanes un Matīsa Kalniņu un arhitektes Lienes Līces iecere. Tēlnieki izraudzījušies mūsdienīgu un drosmīgu formveides paņēmienu, tai pašā laikā saglabājot augstu portretisko līdzību. Piemineklis tiks atklāts šī gada 15. novembrī.

LA.lv
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Ilze Kuzmina: Vai laižot latiņu aizvien zemāk, ir iespējams celt izglītības kvalitāti?
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Siguldas novada pašvaldība cer izsolīt zemi viesnīcas būvēšanai pilsētā
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferis Rīgā cenšas piekukuļot netrafaretā ceļu policijas auto ekipāžu
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SL
Sintija Lukša
Ekonomika
“Ir jānotur esošais darbaspēks Latvijā.” Vai algu celšana un stundu uzskaite līdzēs? 2
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Slavenākā Rīgas grausta īpašniekiem sods sasniedzis jau 43 000 eiro
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Drāma pendelēs – “Riga” izstājas no UEFA Čempionu līgas
4 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 2
13 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
14 stundas