×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. marts, 2012
Drukāt

Gunāra un Zanes muzikālā komanda

gunarszane_6

Pirms pieciem gadiem ar savu pirmo albumu “Meitene ar vējā jauktiem matiem” plašākam šlāgermūzikas klausītāju lokam sevi jo veiksmīgi pieteica ģimenes duets no Veclaicenes puses – “Gunārs un Zane”. Kā teic dueta muzikālais motors un dziesmu autors Gunārs Plukšs, šogad abi pēc klusuma brīža pilnā sparā atgriezīsies ar jaunām dziesmām un koncertiem.


 

Gunārs Plukšs ir muzikants no Veclaicenes, bet viņa meita Zane, nu jau rīdziniece un mazas meitiņas mamma, mūzikā skolojusies Alūksnes mūzikas skolā klavieru nodaļā un ansamblī ienesot pa kādai modernākai notij, mūsdienīgākam “knifiņam”.

Gunārs atminas, bērnībā Zane dziedājusi kopā ar draudzeni, repertuārā iekļautas arī tēta rakstītās dziesmiņas bērniem. “Tādu dziedošu ģimeņu Latvijā nav maz, neesam tāds retums,” smaida Gunārs. “Esmu jau meitai reizēm teicis, pieņemsim vēl kādu, bet viņa – nē, esam vislabākā komanda!”

Šlāgeraptaujas klausītāju lokam līdz šim pazīstamas abu dziedātās “Div’ sirsniņas”, kas rakstīta Jaunlaicenes amatieru teātra izrādei “Preilenes”, arī “Tu esi kā puķe”, “Madaras”, “Pie parastas dienas” un “Vecais muzikants”.

Gunārs smej – iedvesmu jaunām dziesmām un melodijām laikam saņemot no kāda kosmiska informācijas lauka.

 

“Ne vienreiz vien gadījies, ka dzejoļu grāmatu ar pirmo mēģinājumu atšķiru īstajā vietā un, skat, dziesmas teksts jau rokā. Cita izskaidrojuma kā sakarus ar Visumu te neredzu,” joko Gunārs.

 

“Pēc meitiņas piedzimšanas Zane sāk palēnām atgriezties apritē, bez viņas neuzstājos,” stāsta muzikants. Pašlaik “Latvijas šlāgeraptaujas” balsojumam piedāvāta Gunāra un Zanes dziesma “Bānītis” – veltījums slavenajam Alūksnes šaursliežu vilcieniņam, kas pirmatskaņojumu piedzīvojis nekur citur kā aizvadītā gada Bānīša svētkos Alūksnē ar svētku rīkotāju atbalstu. Taču jau pavisam drīz “Latvijas Radio 2” sāks skanēt arī dueta jaunākais veikums “Es izglābu mīlestību” ar Ojāra Vācieša vārdiem, bet šlāgeraptaujai jau sacerēta nākamā dziesmiņa ar tautas dzejnieces Kornēlijas Apšukrūmas vārdiem.

“Par spīti pēckrīzes laikam, kad cilvēkiem rocība un apgriezieni nedaudz mazinājušies, joprojām aicina spēlēt. Arī sapnis par otro albumu nav zudis, tikai mēs, tāpat kā daudzi latvieši, mēģinām sadzīvot ar kredītiem,” saka Gunārs. Jau tagad zināms, ka dueta dziesmas skanēs Alūksnes estrādes atklāšanas koncertā maijā, vairākos vasaras šlāgermūzikas festivālos un, protams, Šlāgeraptaujas noslēguma koncertā Ventspilī, kur gaidāms kādas dziesmas pirmatskaņojums.

Tā kā dueta dziesmas tulkotas igauņu mēlē un ir atpazīstamas arī ziemeļu kaimiņiem, šovasar, iespējams, ceļš būs jāmēro uz kādu no Igaunijas šlāgermūzikas festivāliem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+