Mobilā versija
+4.2°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
26. augusts, 2015
Drukāt

“Latvijas Avīzes” lasītājs Gunārs Krūmiņš: visvairāk satrauc latviešu izbraukšana no Latvijas un bēgļi (2)

Foto - Dace KokarevičaFoto - Dace Kokareviča

Gunārs Krūmiņš izlasa "Latvijas Avīzi" un tad salīdzina, kas par dažiem tematiem rakstīts citos medijos.

“Esmu abonējis “Lauku Avīzi”, ko vēlāk pārsauca par “Latvijas Avīzi”, kopš pirmā numura, izņemot vienu mēnesi, kad laikrakstu pirku,” saka aizkrauklietis Gunārs Krūmiņš. Viņš no pašreiz iznākošajām avīzēm “LA” uzskata par labāko. Vēl nupat lūdzis meitai internetā pasūtīt “LA” turpmākiem četriem mēnešiem. Nākamā reize būs jau gada beigās, atkal uz četriem mēnešiem, jo tad “LA” lasītājiem ierasti dāvina grāmatas.

Ar Gunāru vispirms iepazinos neklātienē. Viņš piezvanīja uz “LA” redakciju, izlasījis lappusē “Mani gadi. Mans kapitāls” pazīstama cilvēka vārdu un lūdza iedot koordinātas, lai raudzītu atjaunot radu saites ar mātesmāsas dzimtas jauno paaudzi ASV.

G. Krūmiņš ir beidzis Ogres mežrūpniecības tehnikumu. Pēc tā beigšanas pastrādājis Lietuvā, netālu no Druskininkiem, tur iemācījies arī lietuviešu un poļu sarunvalodu.

Vēlāk Zilupes pusē strādājis ķīmiskajā mežsaimniecībā. Tā bija nozare, kas nodarbojās ar atsveķošanu, un sveķi vēlāk tika izmantoti rūpniecībā. “Manā pakļautībā bija četras mežniecības – Cibla, Vecslabada, Pilda un Zilupes mežniecība,” atceras Gunārs. Pēc tam kļuvis par ražošanas iecirkņa priekšnieku un bijis jāpārrauga jau 35 mežniecības, kur ietilpa Kokneses, Gulbenes, Daugavpils meži.

18 gadus G. Krūmiņš nostrādājis Kokneses kolhozā. Viņš ir pensijā jau kopš 1994. gada. Taču ar 27 latiem mēnesī toreiz iztikt nevarēja, tāpēc līdz 2006. gadam strādājis par kurinātāju un par apdrošināšanas aģentu.

Gunārs ar dzīvesbiedri pērn nosvinējuši zelta kāzas. Viņi izaudzinājuši trīs bērnus un sagaidījuši jau mazmazbērnus.

“Latvijas Avīze” ģimenei pastkastītē parasti ir pulksten deviņos vai, vēlākais, desmitos no rīta. Gunārs lasīšanu sāk ar beidzamo lappusi – “Lasītāju balsīm”, pēc tam ķeras pie sporta jaunumiem. Tad izpēta otrās un trešās lappuses publikācijas, izlasa par norisēm politikā. “Pēdējās vēlēšanās balsoju par “Vienotību”,” viņš stāsta, bet ir sarūgtināts, ka tagad partijā vienotības neesot. Viņš salīdzina, ko par dažādiem tematiem vēsta arī citi izdevumi, piemēram, ko par Grieķijas parādiem rakstīja “LA” un ko – žurnāls “Ir”. G. Krūmiņš lasa arī “Mājas Viesi” un “Praktisko Latvieti” – abus ņem bibliotēkā.

Dzīvesbiedre vasarās “LA” lasa vēlāk, kad pārrodas no dārza.

G. Krūmiņš uzskata, ka pašreiz cilvēkus visvairāk satrauc divas problēmas. Viena – bēgļi, otra – tas, ka ļaudis turpina izbraukt no Latvijas. “Ja mums vairs nav strādnieku, tad ekonomiku nevaram attīstīt! Skolu remontus nevar laikā pabeigt, jo visi labākie būvnieki ārzemēs, un arī citas lietas tiek bremzētas. Un, ja būvi nevar pabeigt termiņā, aug pašizmaksa…” spriež Gunārs. “Kamēr labklājības līmenis nebūs tuvojies citu ES valstu līmenim, klāsies grūti. Vecākie cilvēki jau vairs darba tirgu nevar ietekmēt, bet jaunie, gudrie un spēcīgie meklēs lielākas algas ārzemēs. Var kaut vai mainīties valdības cita pēc citas, bet tas neko nedos, jo neviens jau nav ģēnijs, lai spētu uzreiz ko strauji mainīt.” Krūmiņu bērni – abas meitas un dēls – nav devušies laimi meklēt ārzemēs, bet strādā Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gunārs nobijās vai sakautrējās pateikt, ka ilgus gadus bija Kokneses partijas sekretārs, es to nesaku ļaunuma pilna, bet ar labām domām, jo Gunārs nebija tas riebīgais ložņa un līdēja standarts, bet foršs un lādzīgs cilvēks. Savējais. Lai Tev veselība un Tavai sieviņai arī. Un es arī lasu LA un arī man patīk. Tikai internetā.

  2. Ja bēgļus pa visu Eiropu mitinās vienmērīgi, tad tos vienmērīgi vajag un pa valsts teritorijām izmitināt.
    Kādi divi simti bēglu brauks uz Latviju. Bet padomijas laikos, 1500 reiz vairāk iebrauca miera laikā dažādu bēgļu no PSRS. Un neprotestēja tad.

Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Ragaviņas uz mežu izmaksātu lētāk!

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē starp parlamentārieti Mārtiņu Bondaru un Labklājības ministrijas valsts sekretāru Ingusu Alliku izcēlusies asa diskusija par slimības pabalstu pieaugumu, ziņo LETA. Ministrija nākamgad slimības pabalstiem plāno tērēt par 46,8 miljoniem eiro vairāk. Bondars vēlējās zināt, kas tiek darīts, lai slimības pabalstu pieprasījums nepieaugtu. Politiķis minējis piemēru, ka slimības pabalstu varētu izmaksāt tiem, kuri, saslimstot ar gripu, pret šo slimību bija vakcinējušies. Alliks gan skaidroja, ka slimību pabalsta pieaugums ir saistāms arī ar to, ka, pieaugot bērnu skaitam, viens no vecākiem bērna slimības gadījumā drīkst izņemt slimības lapu. Tāpat arī ir atcelti slimības pabalstu griesti. Alliks arī piebilda, ka sabiedrība noveco un liela daļa slimības pabalstu tiek izmaksāta cilvēkiem pirmspensijas vecumā.

Lasītāju aptauja
Vai partiju finansēšanai no valsts budžeta ir jēga?
Draugiem Facebook Twitter Google+