×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
30. maijs, 2016
Drukāt

Gunārs Nāgels: Patrioti vai idioti? (12)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Gunārs Nāgels

„Ziniet, es pilnībā saprotu katru aizbraukušo latvieti, jo šeit dzīvot var tikai īsti patrioti, idioti un tie, kuriem vienkārši nav citas izejas. Mūsu valsts vīri un sievas nedomā par mūsu tautiešiem, nedomā par viņu vajadzībām un ģimenēm“. Ar šādu deklarāciju nesen nāca klajā Latvijā populāra personība.

Vispār interesants cilvēku sadalījums. Ja veiktu aptauju Latvijas iedzīvotājos, tad kurš būs tas, kas pacels roku atzīties, ka ir idiots? Tātad paliek tikai īstie patrioti un tie – bez citas izejas.
Kategorijas tomēr nav tik skaidra sadalāmas, jo pēdējās nedēļas laikā vēl viena pazīstama personība piekrita iepriekš citētai deklarācijai, un papildus piedāvāja tēzi, ka: „Lai šajā valstī būtu patriots, jābūt skrūvītei izsistai.“

Rezumējot, Latvijā dzīvojošie cilvēki esot tikai tādi, kuriem ir skrūvīte izsista, ir idioti vai nav citas izejas. (Neprasīšu, kurš apraksts piemērojams sākumā nopeltiem valsts vīriem un sievām.)
Patiešām, ļoti daudzi cilvēki ir izbraukuši no Latvijas ne tāpēc, ka viņiem draud nāves briesmas, bet tāpēc, lai uzlabotu savu saimniecisko stāvokli. Pārāk bieži izbraucējs nav redzējis iespēju, kā atmaksāt parādus Latvijā vai citādi sajutis finanšu krīzes vai Latvijas nesakārtoto likumu spiedienu. Bet tas nav nekāds iemesls nosaukt palikušos par idiotiem.

Skaidrs, ka Latvija patreiz nav ideāla valsts, tāpat kā mēs katrs neesam ideāli cilvēki. Tas ir mazliet novazāts izteiciens, bet vēl arvien jāatceras, ka mūsu valsts ir mēs paši, un tas, ko mēs paši esam paspējuši izveidot.

Ir viena lieta – braukt uz citu valsti, lai dzīvotu labākos apstākļos, bet ir pilnīgi cita lieta nopelt un, faktiski, dziļi apvainot tos, kuri paliek Latvijā. Pēc abu pazīstamo personību teiktā, lai pierādītu, ka neesam idioti, mums vajadzētu visiem atstāt Latviju. Un līdz ar to, atstāt šo zemi citam, kas to vairāk iekārojis.

Tad jāprasa, kurš šai stāstā ir īstais idiots? Vai tas, kurš pamet savu mantoju un kļūst par jaunatbraucēju citā valstī? Vai tas, kurš ar zināmu spītu turas pie sava mantojuma, un, cik ir viņa spējās, cenšas arī uzlabot šo mūsu radīto valsti?

Māras Zālītes Lāčplēsī Laimdota aicina saulīti dot viņas mīļajiem spēku, mīlošas acis, tīras dvēseles, lepnumu, bet arī naidu un cerību.

Es aicinu neizniekot mūsu mantojumu, jo, reiz pamests, tas vairs nebūs atgūstams. Lai mums būt lepnums uz mūsu paveikto, cerības par mūsu nākotni un naids pret tiem, kas cenšas visu to mums atņemt.

Gunārs Nāgels
Laikraksta „Latvietis“ redaktors
2016. g. 29. maijā

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Kāpēc gan tik daudz stulbu runu. Bija Latvijas vēsturē lielisks paraugs, kā organizējama valsts ekonomika un tie ir tie paši vecie, labie trīsdesmito gadu ulmaņlaiki. Paraugs ir, bet tas netiek un netiek izmantots.

  • Un netiks izmantots !
   Jo izgudrojot riteni (mūsu dienās) atlec brangs kāposts par neko nedarīšanu + viss, ko var ieslidināt kabatā.

 2. Patrioti vai idioti,tāds iedalījums būtu aplamākais no dzirdētiem.Cik cilvēku,tik raksturu un rakstura dziņu.Pasaulē katrs dodās ar sev vien zināmām interesēm,bet tie,kas neklejo ir nometnieki,kuri pratuši ,prot un pratīs dzīvot šeit,kur Dievs to senčus pirms gadsimtiem nolicis.Palicēji,lai cik to būtu ,pratīs saglabāt paaudžu kultūras uzkrātās vērtības.

 3. Kāpēc cilvēki nebrauc prom? Lielākā daļa tāpēc, ka baidās. Baidās no pārmaiņām, baidās, ka neizdosies, ka izgāzīsies, nespēs iekārtoties un atbrauks atpakaļ radiem un kaimiņiem par apsmieklu. Apzinās, ka nav svešvalodas zināšanu. Apzinās, ka nav specialitātes, kura ārzemēs būtu noderīga(politologi, psihologi, ražošanas vadītāji un juristi ārzemēs nekotējas). Apzinās, ka negribas smagi un grūti strādāt (vismaz sākumā – smagi un grūti), apzinās, ka vispār negribas strādāt…Apzinās, ka traucē smagas atkarības, dzeršana, piemēram. Tad nu labāk pa to pašu pīļu dīķi – ne lāga darba, ne algas, bet toties var ņaudēt, raudāt un gaudot, vainot ES, krievus, kaimiņus un vēl viskautko. Bet ārzemēs – viss pašu rokās. Kā strādāsi, tā būs.

 4. Divi vienā? Nāgeli – kas tavuprāt ir patriots?

 5. situācija līdzīga,kad aizbrauca mūsu bagātie tautieši uz ārzemēm 4o.gados,un palika tie,kam nebija iespēju aizbraukt.Kas tie bija patrioti vai idioti? Viņi dzīvoja un strādāja Latvijā grūtajos kara un pēckara gados.

  • toreiz palikušie šodien saņem pārmetumus,ka nav strādājuši pareizajā valstī un viņu darītajam nav nekādas vērtības.Viss pienākoties tikai tiem,kuri sagrāba visas šo ļaužu saglabātās un radītās vērtības.

 6. Es braucu prom attieksmes dēl. Šeit visu laiku jūties vainīgs, nenormāli nodokļi, jākar zobi vadzī. Anglijā pavisam cita dzīve. Vienīgi mājas paliek mājas. Bēdīgi.

 7. It ka patriotisks, bet tukss, sakumskolas limena berna pleperejums, kas pieaugusam cilvekam vajadzetu but apkaunojoss, jo velk uz pasa izvirzitiem apzimejumiem…
  Laiks butu saprast elementaro, adekvati novertet esoso situaciju, nevis dzivot sapnos un pasakas par neatkarigo valsti, kuras, ja tads gudrelis vel nav ieverojis, De Facto nav, ir tikai De Jure noformeta, ES iebidita kremla province ar visiem vietvalziem, kuri citigi pilda ta gribu.

 8. Kurā kategorijā būtu tā “Latvijā populārā personība” ?

 9. es arī – vai nu idiots, vai tāds, kuram nav citas izejas… Protams, skumji, bet ne par to stāsts. Lielākā daļa lauku cilvēku dzīvo izmisumā, bezcerībā un naivā ticībā, ka kaut kad kaut kas mainīsies, ka viņu bērniem būs labāki apstākļi. Dzirdat, valdības sievas un vīri? Laukos lielākā daļa cilvēku ir NABAGI! ne jau tāpēc, ka nestrādā. Tāpēc, ka ES noteica sankcijas Krievijai, ka tā atbildē – embargo, kas liedz tur ievest laukos izaudzēto. Valdības sievas un vīri spēlējas, bet cieš tauta. Un tā daudzos jautājumos. Tā teikt, paēdušais neēdušo nesapratīs.

 10. es esmu IDIOTS, jo ar Šveika naivo sejas izteiksmi ceru, ka kaut kad būs labāk !
  Pirms Pastardienas, vai pēc – tas ir cits jautājums…

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. TV tematiskās pakas

Nacionālā apvienība šonedēļ koalīcijas padomē aicināja valdību veidojošās partijas “spert izlēmīgus soļus valsts informatīvās telpas aizsardzībā”, jo “absurda situācija, ka valstij piederošais uzņēmums “Lattelecom” ar plašu Kremļa televīzijas kanālu piedāvājumu savās paketēs faktiski darbojas pretēji Latvijas drošības interesēm.”

“Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, televīzijā diskutējot par iespējām ierobežot Krievijas propagandas TV kanālus, sacīja: “Lielākā daļa mūsu klientu – apmēram trīs ceturtdaļas klientu – izsakās ļoti negatīvi par varbūtību, ka viņu TV pamatpakā varētu nebūt šo Krievijas kanālu. Līdz ar to tīri komerciāli tas būtu absolūti nepieļaujams lēmums.” Tiem klientiem, kas vaicā, kāpēc netiek dota iespēja izvēlēties tādas paketes, kurās nav Krievijas kanālu, “Lattelecom” parasti atbild, ka lētāk no biznesa viedokļa ir iekļaut Krievijas kanālus, bet, ja veidotu kanālu paketi bez tiem, tā patērētājiem izmaksātu ļoti dārgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+