Grāmatas
Lata romāni

Gunārs Tirzītis “Kur mājvieta mana…”0

Gunārs Tirzītis “Kur mājvieta mana…”

Gunāra Tirzīša romāns “Kur mājvieta mana…” ir par jauniem, gudriem, perspektīviem latviešiem, zinātniekiem, kuriem laime un veiksme jāmeklē svešās zemēs. Bioloģijas students Arnis sāk spožu zinātnieka karjeru Latvijā, bet drīz vien izmanto piedāvājumu strādāt Itālijā, vēlāk Vācijā.
Pēc daudziem gadiem viņš atgriežas dzimtenē, kur sastop ne vien jaunības mīlestību, bet tiek ierauts kāda sena emocionāli spēcīga notikuma virpulī.

“Lai tev laimīgs ceļš. Un veiksme dzīvē. Bet zini, es tomēr tevi neapskaužu, jo sveša zeme ir sveša zeme. Tajā tu nekad neieaugsi. Bet, ja izdosies ieaugt, būsi jau cits cilvēks.”

Skaudri un patiesi grāmatas nobeigumā izskan grāmatas autora Dr. chem., sci. emeritus Gunāra Tirzīša jautājums: “Man šķiet, ka Latvija patlaban stāv krustcelēs. Tautas vairums klusi stāv neziņā, kurp doties. Vai pa izsenis iemīļoto tirgošanās ceļu cerībā uz ātru peļņu, vai “izpārdoties” svešzemniekiem, sauktiem par investoriem. Vai arī, balstoties nacionālā pašlepnumā, krāt un vairot zināšanas, spodrinot visas trīs Zvaigznes, kā tika darīts pirms kara. Patiesi: kurp iesi, Latvija?”

LA.lv