×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
31. maijs, 2013
Drukāt

Gundars Celitāns: Turki māk uzņemt tiesnešus

Juris KalniņšJuris Kalniņš

Latvijas volejbola izlasei Turcijā var nākties cīnīties ne tikai pret spēlētājiem, bet arī tiesnešiem, spriež Latvijas valstsvienības diagonāles uzbrucējs Gundars Celitāns.

Latvijas izlase šodien devās uz Turciju, kur svētdien Eiropas čempionāta kvalifikācijas trešās kārtas pirmajā mačā tiksies ar šīs valsts izlasi. Mājās no kandidātiem atstāti Armands Celitāns un Romāns Saušs.

Viens no mūsu lielākajiem turku volejbola pazinējiem ir Gundars Celitāns: “Līdzjutēji tur būs daudz, karstasinīgi un skaļi. Tam jābūt gataviem. Ceru, ka turki pirms spēles nesāks runāt ar tiesnešiem par piepalīdzēšanu. Klubu līmenī tā ir bijis, trīs gadus tur spēlēju un pārliecinājos, ka tiesnešus māk uzņemt – iepriekšējā vakarā pasēž pie labi uzklāta galda, pirms vai pēc mača aiziet uz tirdzniecības centru un iepērk dāvaniņas. Tās nav leģendas, tā notiek. Pārsvarā ar vecajiem tiesnešiem, jo jaunie raustās zaudēt licenzi. Eirokausos spēlējām pret itāļiem. Izbraukumā zaudējām ar 1:3, mājās uzvarējām ar 3:0 un arī zelta setu paņēmām, pēc mača tiesnešiem veikalā ļāva izvēlēties, kurus telefonus grib…”

Uz Igauniju, kur iepriekšējā nedēļas nogalē Latvijas izlase piedalījās pasaules čempionāta kvalifikācijas pirmās kārtas turnīrā, bija atbraukuši divi turku skauti. “Es ar viņiem parunāju, stāstīja, ka izlasē esot šādas tādas problēmas, taču īsti neuzticos – turks var arī piemānīt. Bet nu – teica, ka vienu pirmo tempu grib pārtaisīt par pusīti, bet pagaidām neveicas ar servju uzņemšanu. Sastāvs neesot optimālais, bet, ja uz šiem mačiem savāks visus labākos – komanda būs ļoti laba un viegli mums neklāsies,” atzīst Gundars Celitāns.

“Viņu pluss ir tas, kas ir ļoti karstasinīgi, iet un kapā. Pat, ja ir kāds lūzuma brīdis, cīnās līdz beigām. Mīnusi? Nav tik ātru pirmo tempu, tas varētu mums palīdzēt. Libero, cēlāji, pusītes – labi spēlētāji. Mums visos elementos jāparāda maksimālais sniegums, lai viņus uzvarētu. Uzbrukums ir pietiekami labs, par to mazāk jāuztraucas, bet servju uzņemšana, bloks, aizsardzība – ja nebūs maksimālā līmenī, uzvarai var nepietikt.” Gundars atzīst, ka treniņos ieguldīts liels darbs un komanda būs gatava parādīt savu labāko sniegumu. “Visiem emocionālais ir labā līmenī – gribam spēlēm un uzvarēt.” Viņam pašam treniņu process iznāca saraustīts pleca iekaisuma dēļ.

Pēc gada pārtraukuma Gundars nākamsezon atkal spēlēs Turcijā. “Gribētu ar izlasi uzvarēt, lai, aizbraucot pirms sezonas, varētu čaļiem pateikt, redz – kā Latvija jūs. Trenējaties,” pasmaidīja 27 gadus vecais volejbolists.

Lai iekļūtu Eiropas čempionāta finālturnīrā, jāizcīna divas uzvaras. Neizšķirta gadījumā sekos zelta sets. Latvijas volejbolisti finālturnīrā nav spēlējuši 18 gadus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+