×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. septembris, 2016
Drukāt

Gundars Grasbergs: Jutos neērti, kad dēli sveica ar puķītēm (2)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Tēva dienu Latvijā oficiāli svin kopš 2010. gada, septembra otrajā svētdienā, un šoruden šie ģimeniskie svētki Rīgā izskanēs jau ceturto gadu pēc kārtas – tos organizē Latvijas vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv”. Tēva dienas festivāls sāksies ar ģimenisku gājienu no Brīvības pieminekļa plkst. 12.00 un turpināsies Vērmanes dārzā visas dienas garumā. Kā šo jauno tradīciju vērtē aktieris Gundars Grasbergs, kam ģimenē piedzimis trešais dēls?

 

– Bērnudārzā, kuru apmeklē mūsu atvases, Tēva dienu sāka svinēt nesen. Man gan tas šķita mulsinošs pasākums, jo bija saaicināti tikai tēvi. Jutos dīvaini, pat neērti, kad sveic ar puķītēm un cienā ar kūkām… Lai gan sabiedrībā cieņa pienākas abiem dzimumiem, tomēr lielāku uzmanību vajadzētu pievērst sievietēm, īpaši mammām. Viņas ir pasaules dzīvības ass. Man ir trešais dēls! Šo prieku vēl pilnībā neesmu apjautis. Lepnuma izjūta būs vēl spilgtāka, kad nomierināšos – iekšējais satraukums pāriet lēnām, to tik vien domāju, lai viss būtu labi. Arī dzīves ritenis griežas straujāk, izjaukts ierastais līdzsvars – divi bērni, divi vecāki – viss dalījās ar divi uz divi. Ārsti dzemdību namā mani jau brīdināja, ka īpaša uzmanība būs jāpievērš vidējam – piecgadīgajam puikam, viņš var kļūt greizsirdīgs… Un to jau arī var manīt. Taču sākam aprast ar jauno situāciju, mammas mīlestība tiek visiem trim bērniem, ikdienas rūpēs daudz palīdz arī vecākais dēls.

Teātra jaunajā sezonā Gundars Grasbergs iejutīsies impozantā ticības skolotāja Grīna tēlā izrādē “Sieviete” (pēc Andreja Upīša tāda paša nosaukuma romāna), ko iestudējusi Ināra Slucka. Rakstnieks akcentē domu – buržuāziskajā sabiedrībā sievietes liktenis ir pieskaņoties vīrietim.

– Luga ir aktuāla arī mūsdienās, jo vērš uzmanību uz to, kā vīrieši izturas pret sievieti. No mūsu morāles viedokļa it kā neko īpaši ļaunu galvenajai varonei vīrieši nenodara, taču nedrīkst sievieti sāpināt! Jo agri vai vēlu, neapzināti vai apzināti viņa var atspēlēties. Sieviete spēj būt tik emocionāla, ka ne citi, ne pati sevi vairs nespēj valdīt. Un no tā cieš visi.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. protams, ka neērti ! Atbildēt

    vēl jau rītos erektors nav vajadzīgs 🙂

  2. prieks lasīt par tādu vīrieti un tēvu. un piekrītu, ka māte it dzīvības ass. tāpēc visvairāk saudzējama, godājama un mīlama. vismaz savās ģimenēs. jo valstiskos mērogos tas nenotiek diemžēl….kaut gan, ai, kā vajadzētu! lai nebeigtos mūsu tauta …

Draugiem Facebook Twitter Google+