Kultūra
Māksla

Gundegas Muzikantes skaistākās ilustrācijas izstādīs Talsos 16

Publicitātes foto

Turpinoties grafikas rudenim Talsu muzeja Izstāžu zālē: litogrāfiju izstādi tūlīt nomainīs bērnu grāmatu ilustrāciju izstāde “Bilžu stāsti”, LA.lv uzzināja muzejā.

Izstādē no 7. novembra līdz 3. decembrim būs iespēja redzēt izcilās Latvijas bērnu grāmatu mākslinieces Gundegas Muzikantes oriģināldarbus Talsos. 30. novembrī paredzēta tikšanās ar mākslinieci.

Gundega Muzikante (1964) beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Keramikas nodaļu un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu. 1990. gadā sācies mākslinieces ļoti veiksmīgais radošais ceļš grāmatu mākslā: top ilustrācijas bērnu grāmatām, mācību grāmatām, plakātiem, kalendāriem, bērnu žurnāliem, ir izveidota arī animācijas filma “Dzeguze un viņas 12 vīri”, četras reizes saņemta balva “Gada skaistākā grāmata”, Indriķa Zeberiņa balva par grāmatu “Strupastīša talcinieki” (1992), J. Baltvilka balva par trīs izcili ilustrētām grāmatām (2014), viņa ir arī Rojas pašvaldības piešķirtās Pastariņa prēmijas 2011. gada laureāte. Tāpat augstu novērtēta Gundegas Muzikantes pirmā veidotā monēta “Eža kažociņš”.

Šobrīd mākslinieces apdarināto grāmatu skaits iet jau pāri skaitlim 30, dažas grāmatas tiek sauktas jau par antikvāriem mākslas priekšmetiem vai greznumlietām. “Kad kaķēnu sauc par pelīti?”, “Aušas un tiepšas”, “Lidojums”, “Pūķa ceļojums” un citas – daļu no šīm un arī citu grāmatiņu skaistajām ilustrācijām varēs atrast šajā izstādē.

LA.lv