×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. jūnijs, 2016
Drukāt

Gundegas Rancānes ainavas un klusās dabas būs Pēterbaznīcā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 16. jūnija līdz 7. augustam Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma mākslinieces Gundegas Rancānes glezniecības izstāde, kurā apkopoti vairāk nekā četrdesmit pēdējos trīs gados tapuši mākslas darbi, galvenokārt ainavas un klusās dabas, LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienībā.

Māksliniece par izstādi teic: “Laikam bieži ikdienas skaistums – krāsas, smaržas, garšas, skaņas, sajūtas – man rada emociju tādu pārbagātību, ka ir nepieciešams vēl kas vairāk par vārdos pasakāmu sajūsmu, un tā ir gleznošana. Tas ir arī veids, kā saglabāt šos krāšņos, skrienošos, neatkārtojamos dzīves mirkļus, vēstījums un saruna ar apkārtējo pasauli, jo krāsās daudz ko var pastāstīt precīzāk un niansētāk.”

Gundega Rancāne (1973) beigusi Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu pie Alekseja Naumova un Kaspara Zariņa. Mākslinieces pirmā personālizstāde notika 1990. gadā Rēzeknes Kultūrvēstures muzejā. Tai sekoja izstādes Rīgā, Daugavpilī, Krāslavā, Preiļos, kā arī ārpus Latvijas robežām – Helsinkos, Briselē un Varšavā. Mākslinieces darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, ASV, Austrālijā, Vācijā, Zviedrijā, Francijā, Beļģijā, Polijā, Kanādā, Somijā un Izraēlā. Māksliniece ilustrējusi vairākas izcilās latviešu dzejnieces Broņislavas Martuževas grāmatas un Andra Vējāna dzejoļu krājumu “Rozes Silajāņu vāzē”. Kopš 2011. gada ir Makašānu Amatu vidusskolas direktore.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+