×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
22. marts, 2017
Drukāt

Gunti Ulmani bez pases neielaiž Saeimā; eksprezidents apvainojies (30)

Foto: LETAFoto: LETA

Guntis Ulmanis

Bijušais Valsts prezidents Guntis Ulmanis nav ielaists Saeimas ēkā, trešdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas Sešos”.

Bijušie Valsts prezidenti otrdien tika aicināti ierasties Saeimā, lai piedalītos deputāta Ringolda Baloža (NSL) vadītajā diskusijā par iespējamām izmaiņām Satversmē.

Pirms Ulmanim izsniegt elektronisko caurlaidi, kas nepieciešama vārtu jeb turniketa atvēršanai un iekļūšanai Saeimas namā, Valsts policijas darbinieks bijušo prezidentu esot aicinājis uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Eksprezidentu tas aizvainojis, tāpēc viņš devies prom.

Ulmanis notikušo nevēlas komentēt, savukārt Balodis par to izteicās labprāt.

“Ļaudis stāstīja, ka te bija starpgadījums, kas bija starp apsargiem un [bijušo] pirmo valsts personu. Es tā saprotu, ka viņš ir ļoti apvainojies gan uz mani, gan uz darba grupu. Es gan nejūtos šeit īpaši vainīgs. Tur runa bija par personu apliecinošu dokumentu, kas diemžēl nebija bijušajam Valsts prezidentam klāt,” sacīja Balodis.

Skandalozo starpgadījumu izmeklē Saeimas Drošības birojs, bet parlamenta administrācija vērtē, vai nepieciešams mainīt kārtību, kā Saeimā tiek īstenots drošības režīms.

Saeimas Drošības birojā skaidro, ka bijušo prezidentu iekļūšana Saeimas ēkās dokumentos nav reglamentēta. Šāda nepieciešamība nav bijusi, jo valdījis uzskats, ka visi policisti, kuri apsargā Saeimu, atpazīst četrus bijušos valsts vadītājus un, ievērojot labo toni, ļauj viņiem iekļūt parlamentā, neprasot personu apliecinošu dokumentu.

Tikmēr Balodis, kurš ir arī Nacionālās drošības komisijas deputāts, uzskata, ka policists, kurš Ulmani Saeimā neielaida bez dokumentu uzrādīšanas, ir pelnījis atzinību: “Es domāju, ka apsargs no visiem viedokļiem ir uzteicams kā tāds īstens sargs, kurš, neskatoties uz vilinājumu vai pat bailēm, kas varbūt viņam bija, viņš vīrišķīgi stāvēja savā postenī. Šeit mēs varam uzteikt Saeimas jauno kārtību, kas attiecas uz caurlaidēm, uz apsardzi.”

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Tauki un sū#i vienmēr un visur peld pa virsu – neatkarīgi no tā, kāds ir tilpums un kāda substance ir tajā ietilpināta.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. 😉

  =======

  “Ir Latv(ĀN)ijā “zelta likums”…”
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Kurš “pielaists” SILĒ uzēst mūli,
  Tas “vienlīdzīgĀKs” kļūst par “pūli”:
  “Kas “limitēts” priekš sugas lopa,
  To nedrīkst brūķēt “vaukšķu” kopa!
  .
  Jau Orvels šamo tēzi pauda:
  Kam Fermā teikšana (un nauda),
  Tie = “vienlīdzīgĀKi” par baru,
  Kas uztur Muļķu Zemes varu!!”

  Ir Latv(ĀN)ijā “zelta likums”:
  “Pie …(kājas) godaprāta tikums ~
  Kas “garantēts” priekš SILES mūļa,
  Tas nespīd “LUMPEŅIEM no pūļa”!!!”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 3. Gunti-viena caurlaide -viens likums,jeb caurlaide nav, bet likums ir viens. Bet šī devīze pie Šķēles nedarbojās.

 4. nav mans, bet labs Atbildēt

  iconAndrejs Birzgalis
  Pirms 4 stundām un 39 min
  Sen, sen skolā mācīja, ka Ļeņins uzslavējis kremļa sargu, kas prasījis Ļeņinam caurlaidi.
  Un ko tur piebilst – laikam skolā vāji mācījās par to, kad pat ”tētiņu” nelaida Kremlī bez caurlaides…

 5. Latvietis latvieti apēdis, bet galvenais, ka uz pleca “pienākuma žetons”. Kur cilvēkiem cilvēcība pazudusi?

 6. Tā jāsaprot, ka pāreijie trīs parādijuši, bet šis apvainoijies! Bet sargam taču vajadzēja aizpildīt caurlaidi? Vai tad to var darīt no mutiska stāstijuma. Domāju, ka Ulmanis šet ir tikai savu ierobežotību parādijis – ne jau pirmo reizi.

 7. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Guntis Ulmanis gan ir vienīgais no visiem mūsu prezidentiem, pret kuru vajadzētu izrādīt cieņu par to vien, ka viņš izvadīja no Latvijas ārā krievu armiju.

 8. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  kad knābis gaisā – var kāja aizķerties…

 9. Apsardze nostrādāja savas kompetetences ietvaros,bet Ulmanim vajadzēja aibraukt pēc savas caurlaides,Un nav ko te taisīt traģēdiju,bet Guntis domā ka viņš ir svarīgāks par Romas pāvestu.

 10. Laikam policists noturēja Ulmani par Rumpīti un tāpēc lūdza uzrādīt kādu personu apliecinošu dokumentu.

 11. Pareiza rīcība – bijušajiem komunistiem un krievu okupācijas režīma pakalpiņiem ieeju Saeimā jāaizliedz! Ulmani jātiesā par sadarbību ar okupācijas režīmu un par nodevību pret latviešu tautu!

 12. Atceros senos laikos kādās Zemessardzes mācības,kad teritorija bija ierobežota un tajā drīkstēja ielaist tikai cilvēkus kuri zina konkrētā brīža paroli,kad pēkšņi negaidīti atbrauca Aizsardzības ministrs,viņš paroli nezināja un zemessargi viņu nolika zem stobriem un tā bija pareiza rīcība.

 13. Ko tam vecajam ākstam bija Saeimā meklēt?

 14. Diemžēl tā tas ir, veči neprot aiziiet ar godu.

 15. Ta jau jebkurš vazāsies pa iepriekšējām darba vietām! Esi pensijā – sēdi mājās. Punkts

 16. apsargs malagis, un uzslavas viņam morāli palidzes saņemot bezdarbnieka pabalstu

 17. Nu bet neapšaubāmi, ka pase jāuzrāda! Vai tad Ulmanis viesnīcā paliekot pa nakti arī reģistrējoties neuzrāda dokumentus? Restorāna par ēdienu nemaksā? Ja viņam atnes rēķinu – tad tas viņu aizvaino un viņš dodas prom??? Tikai žēl, ka pēc Ulmaņa apvainošanās pārējie preži un prezene tika ielaista bez pases, jo uzteicamo apsargu sarāja…

 18. vinam par šo gajienu atņemt visas privilēģijas un lai dzīvo no pensijas!!

 19. Nu gluži kā niķīgs bērns !

 20. Galviņkratītājs lūpiņu uzmeta hā,hā!!!!!!

 21. Manuprāt, G.Ulmaņa kugam vajadzētu zināt, ka lai iekļūtu Saeims ēkā ir nepieciešams peronu apliecinošs dokuments. Un ja to nevr uzrādīt, tad nav iemesla apvainoties uz apsaedzes darbinieku, kurš pilda savu pienākumu un ievēro vispārpieņemto kārtibu.

 22. no malas skatoties Atbildēt

  Apsargam, policistam, prēmija, kas neielaida kaut kādu ūlmani. Varbūt tas ir nomaskējies ar grimu nomālējusies nevēlama persona. Caurlaide jārāda visiem un nevajag apvainoties, jo apvainojās tikai,kas ir ar slimu nervu sistēmu.

 23. Ko tur vēl komentēt – muļķīgs eksprezidenta izgājiens! Atceros viņa prezidentūras laiku, mūžīgos pārpratumus un skaidrošanos pēc ārzemju vizītēm…personu apliecinošu dokumentu vajadzēja uzrādīt, nevis lūpu uzmest.

 24. Lielveikalos apsargiem aizliegts kontrolēt exprezidentus.

 25. Viens likums, viena taisnība visiem.
  Apsargs godprātīgi darīja savu darbu.
  Ulmanis apvainojās uz sevi, ka pasi nav paņēmis.

Draugiem Facebook Twitter Google+