×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. marts, 2014
Drukāt

Guntis Eniņš: Vai leģionāru piemiņas gājēji nesaprot, ka palīdz Putinam? (47)

Foto - LETAFoto - LETA

Fotogrāfi un operatori pie Brīvības pieminekļa organizācijas "Daugavas vanagi" rīkotā latviešu leģionāru piemiņas pasākuma laikā.

Grūti, pat neiespējami ticēt, ka vienmēr nosvērtais, lēnprātīgais, stipra rakstura cilvēks, dabas draugs Einārs Cilinskis, kādas viltīgas ļaunprātības iespaidots, apzināti gribētu sagādāt pakalpojumu bļāvējiem un traku trokšņu taisītājiem Josifa Korena komandai un visiem citiem, kas ar apmelojumiem un provokācijām cenšas iegrūst Latviju nelaimē, jo visgrūtāk, apvainojošāk un smieklīgāk ir skaidroties, ka mēs neesam fašisti vai aģenti no Anerobes Antarktikā.

Kur vairs atrast labāku ēsmu jaunā komunisma melu meistariem, kā šo iespēju 16. martā pulcēties pie Brīvības pieminekļa, visas pasaules mediju uzmanības ielenkumā! Sanākt tāpat vien, kādā tukšā laukumā vai pie kādas vēstniecības Putina atbalstītājiem būtu tukša lieta, ievērības nekādas, bet, lūk, tagad vislielākās pasaules uzmanības gaismā pie latviešu Brīvības pieminekļa uzstāties un izkliegties pret nelaimīgu cilvēku likteņiem, kas tika ierauti divu šausmīgu lielvaru cīņās, tagad viņu bērnus un bērnu bērnus varēs nogānīt par fašistiem. Lieliska izdevības, kas jau iepraktizēta gadu gadiem!

16. martā visas pasaules uzmanība būs pavērsta uz Ukrainu, uz Krimas viltus viltīgo referendumu. Skumji, ja leģionāru piemiņas gājiena dalībnieki nespēj aizdomāties un saprast, ka viņi ieliek Putinam rokās, respektīvi, mutē, iespēju pieminēt Latviju ar fašisma vārdu tieši tajā brīdī, kad Krievija rīkojas līdzīgi kā hitleriskā Vācija Otrā pasaules kara priekšvakarā 1938. gadā, it kā Sudetijas vāciešu aizsardzības vārdā. Krimas pašaizsargi, piekaudami un sizdami Ukrainas žurnālistus, kliedz pēc palīdzības. Ukrainas policistus, karavīrus un arī virsniekus aizskar, pazemo, piekauj, bet viņi nepaceļ ieroci. Apbrīnoju un cienu viņu dienvidnieku izturību un nepieciešamo savaldību.
Bet mēs, redz, Rīgā tieši šajā dienā, iesim gājienā uz Brīvības pieminekli, lai pieminētu leģionārus, ieskaitītus Waffen SS. Vai tiešām 16. marta leģionāru piemiņas gājēji un viņu radi, draugi nesaprot, ka šādā veidā palīdz Putinam un viņa komandai mazināt uzmanību Krimas un Ukrainas notikumiem?! Tas nozīmē, ka pasaules žurnālistiem 16. martā būs jāsadala uzmanība starp Putina kaunu – Krimas referendumu zem “nezināmas piederības” bruņotu karavīru automātu stobriem un leģionāru piemiņas gājienu Rīgā. Žurnālistiem intriga: kurā vietā izcelsies lielāks kautiņš. Un Putins sacīs: “Bet redziet, kas notiek Rīgā”!

Ja nu tur, kaut kur, pie kanāla, zem tiltiem vai Bastejkalnā atkal ir kādi trešā spēka malači, kā snaiperi Maidenā un Rīgā 1991. gadā?…………………………………….
Vai jūs, lielie patrioti, saprotat, ka šajā dienā upuris ir ļoti vajadzīgs, jo ļoti vajadzīgs ir kautiņš. Redziet, cik vienkārši un tuvu var Latvija nonākt pie miera spēku ievešanas savu tautiešu aizsardzībai.
Es domāju, ka šajā situācijā Straujumas valdībai vajadzētu sanākt uz ārkārtas sēdi, lai pieņemtu lēmumu, kas šī gada 16. martā aizliedz visus gājienus un piketus – šajā laikā, kad zemeslodes austrumu puslodē izveidojas Otrā pasaules kara priekšvakaram vēsturiski līdzīga ainava.

Pievienot komentāru

Komentāri (47)

 1. Pat nav vērts laiku tēret, lai lasītu šādas muļķības! Latviešiem ir pie vienas vietas, ko par leģionāriem veltītu gājienu domā, kaut kādi padomju civilizācijas mēsli un degradējušies izdzimteņi, kuru seņči Austrumeiropā ir izvarojuši sievietes un bērnus.

 2. nekalpo, kas tie par traka suņa murgiem, mēs esam okupēti no 40 gada. pretīgi melīgs raksts

 3. Vai tad pastalniekiem var ko ieteikt.

 4. quo vadis,Latvia? Atbildēt

  G. Eniņš savus pārmetumus varētu adresēt Saeimai,Ārlietu ministrijai un plašsaziņas līdzekļiem par to, ka vairāk kā 20 gados neesam pasaulei izskaidrojuši to,kas bija,cik ”brīvprātīgi” tur iestājās,un par ko un pret ko un kāpēc cīnījās leģionāri.Pat Nirnbergas tiesu apsargāja bijušie leģionāri.Un tas ir viņu nevainīguma pierādījums.Un tas,ka krievu nacisti šodien bļauj – ir saprotams,jo leģionāru piemiņa atgādina par krievnacistu noziegumiem,par divkārtēju okupāciju. Un Eniņš varētu pajautāt SEV PAŠAM- Ko es-G.Eniņš, šajā sakarā ESMU DARĪJIS ?!?! Vai tikai pārgudri pļāpājis….

 5. Putinam nevar palīdzēt NEVIENS, jo vinš saslimis ar impērijas atjaunošanas kaiti.

 6. cilvēks grib ko darīt, tad viņš meklē iespējas, bet ja neko negrib darīt, tad meklē iemeslus! Maijā būs manu radinieku iznīcinātāju svētki! Ko man viņiem teikt! Vai svinēt kopā ar viņiem?

 7. Cik ilgi SAB un Drošības policija atbalstīs kkrievijas 5.kolonnu???!!!!

 8. Neēsi naivs,pukinam pie vienas vietas ,ir leģionāri vai nav,var atrast simtiem iemeslu lai okupētu citu valsti,nevajag rakstīt tik bērnišķīgus skribelējumus..!

 9. Žēl ka nu zudusi cieņa pret Eniņa kungu.Runāsim čukstus,uz kapiem iesim slepus dziedāsim tikai mājā ,svecīti iedegsim zem galda ,bet galvenais nerunāsim latviski sabiedriskā vietā,lai Krievijai nav iemesls dusmoties! Rāposim,rāposim un vēlreiz rāposim!

 10. Cien. x kungs, nepiekariet savu portretu god. Cilinska kungam!!?

 11. Tieši otrādi. neejot, baidoties , slēpjoties, vainīgi smaidot taisnojoties, jūs patiesi radīsiet iespaidu ka kaut kas jau te ir slikts un nosodāms. Galvu augšā, gan pasaule pieradīs, jaiet tagad un vienmēr un mūžīgi mūžos. Tur nevienam nav daļas, vienīgi mums pašiem būs lemt, kur un kad iet.

 12. Strausa kompleks Atbildēt

  latviesi gluzi ka sis putns baz galvas smiltis un izliekas, ka nav nekadas briesmas kamer no muguras ienaidnieks sadod pa kaklu. Legions jau deva patverumu vairak simt bendem no Araja komandas un no policijas bataljoniem. Diezgan liela darvas pika medus poda… bet tikai retais ir gatavs par so runat jo tas aptaskitu Legiona “patriotisko” mundieri. Bet no lura laika tad vacu okupanti bijusi Latvijas patrioti? Legions bija okupantu, ne latviesu ierocis.

 13. pilnīgi pareizi…un mirušie leģionāri jāpiemin kapos,sakopjot kopiņās ,nevis taisīt izrādes rusofobiem par prieku..KĀ LATVIEŠI NESAPROT KA MEDUS MAIZI PASNIEDZ! DOMĀJU KA JĀDOMĀ PAR APZINĀTI VEIDOTU PROVAKĀCIJU,JA GLUPUMS NEVIETĀ!

 14. Jautājums ‘antifašistiem” kādēļ jūs slēpjat savu tautību?Lai kurā valstī atrastos ASV Francija Krievija Latvija utt

 15. A varbūt 18.11. arī aizliegt svinēt, proklomēja taču buržuāzisku republiku. Dzismu svētkus arī aizliegt, varbūt var nepatikt kādam. Kādēļ naizliedza to zebru darbības? mīkstie:(

 16. Kungam galīga putra galvā un viņš vel cenšās valdībai dot norādijumus! Visu, ko šajā sakarībā varēja pateikt ir jau pateikts, tālāk: kas būs tas būs. Bet Guntim šajā dienā silti iesaku palikt mājās ar ķīveri galvā; visus logus centīgi aizsegt, durvis aizbarikadēt.

 17. Cirks paliek cirks. Ja riko sovu tad to jariko kartigi bet latviesiem pec okupacijas gadu nopietnibas vel nav atveselojusies humora izjuta, itseviski kad ir darisana ar ielas teatri. Nu ka to 16. varetu ta kartigi uzprisinat – kadus 20 vai vairak vazas sakedetus gulaga ieslodzitos ar patagam dzit stalina maskas un kgb uniformas terpti dzineji. Uz cita stura dejo lacis lejerkastes pavadijuma. Pie kanala dejo bebru kostimos terpusie pie Elvis Preslija rokmuzikas pavadijuma ar pastiprinatajiem pilna skaluma. Un tas viss var notikt gluzi ka flashmob izrade starptautisko zurnalistu un kameru acu prieksa. Bet noteikti, nekas tik interesants pie mums nenotiks jo jaiztiek ar to kas ir.Tad jau labak nemaz tuvuma neradities. Varbut kads so visu varetu dramatizet kadai Dirty Deal vai RJT skatuves izradei. Galu gala, ja var par vecteviem sarakstit sovu tad jau var ari uzjautrinaties par 16. martu.

 18. Cienītājs ENIŅA kungs! Ja mēs neiesim pēc Dievkalpojuma uz Brīvības pieminekli šoreiz un nākotnē, reākcijas spēki atradīs kur piesieties, jo vini tiek finansēti no ārpuses un viniem tiek likts atrast kur piesieties, jo tas ir nepieciešams viņu propogandas materiāliem. Vai tā būs, Lestenā, Brāļu kapi, vai kāda cita karavīru piemiņas vieta. Vienīgais kas varbūt mus glābtu, organizēt gājienu 16. martā pret komunismu un fašisma atdzimšanu pašā krievijā. Mūsu valdošie atkal drebēs kā apšu lapas, un kādu atkal padzīs no amatiem uz politisku motīvu pamata. Izskatās, ka bijušajā PSRS un šodienas Krievijā.

 19. ir jāiet gājienā pret putinu,ja esi sarkans tad paklusē

 20. KO DARA MŪSU DROŠĪBNIEKI …. POLICIJA …. UN VISI PĀRĒJIE IMPOTENTIE LIEKĒŽI ????? TO VISU PIEĻAUJ RĪGAS DOME ….. PUTINA SOSKAS …..

 21. Tur jau ta lieta..... Atbildēt

  Ka Fasistam Putinam kurs Krima izrikojas lidzigi ka Hitlers Cehoslovakija par katru cenu vajag noverst uzmanibu no Krimas.. kadas asinainas sadursmes starp ,,labajiem,, Kremla krievu Antifasistiem un ,,sliktajiem,, latviesu Fasistiem Rigas ielas butu ideali..

 22. Bijušie leģionāri ir kļuvuši par propagandas upuriem. Leģionāri nebija brīvprātīgie. Vācieši veica piespiedu vispārējo mobilizāciju. No tās bija problemātiski izvairīties. Frontē leģionāri patiesībā bija vergi. Viņiem aiz muguras bija vācu ložmetējnieki, kas nepieļāva atkāpšanos. Tagad bijušos vergus propaganda taisa par varoņiem. Senīlajiem leģionāriem glaimo nepelnītā varoņu loma. Viņi nesaprot, ka tiek izmantoti.

  • Jūlis
   Frontē leģionāri patiesībā bija vergi. Viņiem aiz muguras bija vācu ložmetējnieki, kas nepieļāva atkāpšanos.

   Liela daļa Leģionāru nebija piespiedu kārtā rekrutētie, bet nevar jau no visiem prasīt drosmi, iestāties brīvprātīgi. Karoja gan visi varonīgi, tā, ka līdz pat šai dienai visu tavas sugas īpatņu ģenētiskā atmiņā ir saglabājušies sarkanarmiešu aiz bailēm piepļūtītie kerzaviki.
   Ar ložmetējkārtām piedzirdītos zaldātiņus dzina NKVDešņiki, kuri, atkāpjoties, paši vienmēr pirmie aizmuka. Ievērojama daļa no kara kurtuvē 40 miljonu samesto Staļina vergu, krita tieši no NKVDešņiku lodēm. Latviešus, kuri pēc “Baigā gada” apzinājās, ka nekādi nevar pieļaut krievu izdzimteņu valdīšanu pasaulē, uz karošanu nebija jāskubina un uz katru kritušo Leģionāru bija vismaz 10 Staļina zemāko primātu.

  • Smagi maldies! Sprosta vienības bija krieviem Otrkārt, leģiona vienības atkāpās pēc pavēles. Jo bija jāpiesedz friču pakaļas. Treškārt, neviena vērmahta militārā vienība nav tik daudz par varonību atzīmēta Virspavēlniecības relācijās kā 19. Latviešu Leģiona divīzija.

  • Vai tiešām cienījamajam Julijam neviens nav pastāstījis, ka pavasara iesaukumā gāja brīvprātīgie, kas bija pārliecināti, ka cīnīsies par brīvu un neatkarīgu Latviju, bet rudenī iesauca tos, kas paši nebija pieteikušies. Bet par šaušanu no aizmugures gan nezinu, no tēva, kurš arī bija “nepareizajā” pusē, tikai dzirdēju kā viņi bija brīnījušies, ka krievu zaldātiņi stāvus gājuši tieši uz ložmetēju, jo krist pie zemes un slēpties nedrīkstējuši, tad būtu nošauti no aizmugures.

 23. legionari Putina paligi? Atbildēt

  Putinam ir loti vajadzigi ,,pieradijumi,, ka vins Krimu atbrivoja no fasistiem ,,Banderovciem,, un ka labais Putins ari cinas pret fasistiem ,,legionariem,, Latvija, legionari ar savu gajienu tikai lej udeni uz Putina melu dzirnavam..

 24. Skaidrs ka Cilinskis kalpo Maskavai, vai nu apzinati del naudas vai neapzinati aiz stulbuma.

 25. Tieši tagad būtu īstais laiks nolikt visus sovoku un krievu šovinistu izdzimtņus īstajā vietā.Pasaules doma ir pavērsusies pret Krieviju.Visus tos korenlindermanosipovus un co.arestēt,izsūtīt,aizbildinoties,ka tie ir Krievijas piektā kolona(kas tāda arī ir)un ka viņi cenšas izraisīt nekārtības,lai atkārtotu Ukrainas variantu.Bet tanī laikā mūsu instances,taisni otrādi,nezinkāpēc lien Krievijai pakaļā.

 26. Reti gudrs viedoklis. Eniņa kungs! Nepievērsiet uzmanību provokatoriem un psihisko slimnīcu pacientiem.

 27. Un ar ko tad ir jāsaprot 9.maija ālēšanās ?

 28. Žēl, ka cienijams cilvēks un vēl daži vecuma vai vecuma radīta gara vājuma dēļ nesaprot elementāras lietas, piem. ka krievu agresoriem ir vienalga kas un kā noticis vai notiks Latvijā, jo tie paši vienmēr izdomās un radīs iemeslus ,ja gribēs apmelot vai uzbrukt! Un tāpēc atrunāt vai pat nosodīt mūsu valsts dūšigākos un principiālākos patriotus ir vienkārši stulbums, vai ne ar ko neattaisnojama gļēvulība!

 29. Putinam, vecais plānprātiņ, palīdz čekas kājslauķi Zatlers un Dombrovskis un to partijas, ar savu kapitulantisko(lasi: nodevīgo) rīcību provocējot fašistu cūkas: korenus, ždanokas, girus, giļmanus, osipovus un citus uz jauniem noziegumiem.
  Divas prokremliskās šļaukas, Šrēders un Širaks, atsakot Ukrainai un Gruzijai uzsākt sarunas par pievienošanos NATO aliancei, izprovocēja fašistu krieviju iebrukumam Gruzijā.

 30. B.Eniņ ! Tie kas noliedza 16.martu 2000. atrisīja rokas Putinam parādot,cik iebiedējami un prognozējami ir Rietumu politiķi. Vajag tikai piemeklēt pareizo pieeju un retoriku.

 31. Gunti, ja kāds tikai vienu dienu gadā jūtas kā latvietis, tad viņš Tavu domu nesaprata.

 32. Kaunies, Gunti!

 33. Eniņ, labāk pastāstiet, kā nokļuvāt “maisos”….

 34. Eniņš ir no tiem, kuri savu gļēvumu un verdziskumu maskē aiz “viltīgas gudrības”? Un ja neies pie Brīvības pieminekļa, tad nu “protams”, boļševiki vairs nebūs naidīgi pret Latvijas valsti…
  Kur cilvēks var būt tik glups.

 35. Kopš kura laika puķīšu nolikšana pie Brivības pieminekļa ir jāsaskaņo ar Kremli? Es lieku , kad uzksatu par savu liekamo dienu. Un kas pasaulē tajā dienā noticis varbut pat nezinu …un negribu zināt.

 36. Vai alu cilvēks Eniņs nesaprot, ka tieši viņš ar savu gļēvumu un piekāpību palīdz krievu nacistiem? 16.marts ķluvis par Nacionālā spīta diena, kurā daudzi ne tikai piemin leģionārus, bet ļoti daudzi protestē pret prokrievisko 4.maija režīmu un sarkanos kažokus otrādāk pārmetušajiem vadonīšiem, kas gatavo augsni Latvijas iestājai Krievijai.

 37. Kārtējais bezzobaino inteliģentu gājiens.. šaubīties svārstīties.. TAD KAD IR JĀDARA.! lai okupanti, lai Eiropa redz ka Latvija ir Latviešu Valsts.!!!

 38. Nepiekrītu. Nemusiniet, Jūs – Latvijā cienītie cilvēki. Neaizliedziet to, kas gadu gadiem bijis atļauts. Pieminiet pāragri bojāgājušos leģionārus. Un dzīvosim draudzīgi arī turpmāk.

 39. Kāpēc mums latviešiem visu aizliedz,bet krievu tautības nekauņām visu atļauj?!Spaidīja krievi,spaidīja vācieši,bet tagad spaida pašu tautieši…..

  • Krievu tautai daudz ko. Brivi domat, brivi runat, brivi darit, brivi dzivot. No krievu tautas sagaida, ka ta ar sajusmu notic sava valdnieka launiem meliem ka tauta klust ka nepratigs pulis….. un tas viss nelaimigo krievu tautu iedzis vel liela nelaime un posta ….. ja tas ta turpinasies.

 40. Guntis Eniņš vs. Agris Liepiņš. Divi, viscaur cienījami latvieši, bet tik dažādi savos uzskatos. Sašķeltie latvieši – sašķeltā tauta. Valsts Latvija – par kuras nākotni tieši tāpēc nevaram būt droši. Valsts, kura joprojām pie pirmās iespējas steidz zemoties citu valstu priekšā: vienalga – vai tās atrastos Austrumos vai Rietumos. Varas pārstāvju izdarības, kas būtu neiedomājamas, ja viņi būtu savas valsts patrioti. Pat runāt par to vairs negribas. Apnicis, vienkārši viss apnicis.

 41. Ainārs Bajinskis Atbildēt

  Atcerēsimies, ka Latvijas politikā bija viens brīdis, kad sabiedrības liela daļa cerēja uz parmaiņam, masveidā atbalstīja jauntapušu politisku partiju, kas vēlešanās guva ļoti labus panakumus, visi bijušie nodrebēja, bet šī liekulīgā tekteļa autors Guntis Eniņs pārdevās un nebalsoja par savas partijas veidotu valdību.
  Gļēvulis un lupata, kas viegli pārdodas, mūs aicina līdzināties vinam, vai ne? Grib lai tādu Eniņu latvijā vairāk, bet es ceru, ka pietiek ar vienu nodevīgu tā uzvārda nesēju.

 42. Putinam palīdz Straujuma un Bērziņš, kuri nosauc mūsu vectēvus par fašistiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+