×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. maijs, 2015
Drukāt

Guntis Ščerbinskis: Nodedzināti tilti uz Ventspili (28)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Jāpiekrīt eksprezidentam Guntim Ulmanim, kurš Valsts prezidenta amata kandidātu bīdīšanā pirmo vijoli iedalījis Aivaram Lembergam. Ar Ventspils saimnieka aktivitātēm sabiedrība ir apradusi. Redzam, ka arī liela daļa politiķu, to skaitā daži izvirzītie prezidenta amata kandidāti, ir gatavi spēlēt pēc šādiem noteikumiem. Citādi domājošie var cerēt vien uz aizklāto balsojumu, kas, iespējams, ļaus sajaukt kārtis. Tiesa, tas nebūt negarantē labāku Valsts prezidenta vēlēšanu iznākumu.

Aprakstītā situācija pati par sevi nav jauna, drīzāk izraisa deja vu sajūtu. Tomēr jaunas vēsmas ir Lemberga retorikā. Piesaucot ģeopolitiskos apstākļus, tautā populārais politiķis uzdodas gandrīz vai par Latvijas krievu kopienas sirdsapziņu, sadalot izvirzītos prezidenta kandidātus tai derīgos un nederīgos. Netīkamais kandidāts Egils Levits esot nodedzinājis tiltus dialogam ar krievu kopienu. Domāju, ka Valsts prezidenta pielaikošana pēc principa – kurš ir derīgs tai vai citai Latvijā dzīvojošai tautībai – ir stipri vienkāršota pieeja. Tad jau var svērt, kas derīgs ukraiņiem, ebrejiem, romiem…

Tā kā pret Levita kandidatūru nav izdevies atrast citus argumentus, patikšana latviešiem un krieviem pasludināta par nācijas vienošanas galveno elementu. Ar to mēdz grēkot arī citi Latvijas politiķi, apejot citus būtiskus sabiedrības saliedētības jautājumus. Vai primāri nav jārunā, piemēram, par nabadzīgo iedzīvotāju un bagātnieku vienošanu ar domu mazināt plaisu starp šīm kopienām? Tas ir stāsts par vidusšķiras audzēšanu, bez kā nav iedomājama labklājīga, tātad arī droša valsts ilgtermiņā. Par nācijas vienošanu ir būtiski domāt arī lielās aizbraukšanas kontekstā, ja reiz mērķis ir veicināt Latvijas ekonomisko bēgļu atgriešanu dzimtenē u. tml. Tātad tautas vienošana nozīmē smagu darbu dažādos lauciņos un kandidāta svēršana tikai no viena šaura aspekta nav pamatota. Pat tad, ja ģeopolitiskā kontekstā raugāmies uz lojalitātes deficītu, arī te risinājums lielā mērā slēpjas vispārējā dzīves līmeņa celšanā, nevis kotrpropagandā, un vēl jo mazāk kādam mīļas sejas iesēdināšanā Rīgas pilī.

Grūti saprast, kurš Ventspils mēru deleģējis runāt visas krievu kopienas vārdā, atsevišķus Latvijas politiķus pasludinot par tai pieņemamiem vai nepieņemamiem kandidātiem. Tā vien šķiet, ka Lemberga stādītajā krievu kopienas melnajā sarakstā iekļuvušie Egils Levits, Sandra Kalniete un Artis Pabriks drīzāk ir nodedzinājuši tiltus uz Ventspili. Vai tam ir izšķiroša loma valsts augstāko amatpersonu atlasē, rādīs gaidāmās prezidenta vēlēšanas. Tautas balsojums portālā mansprezidents.lv rāda, ka Egila Levita atbalstam nodotas 2800 balsis, kamēr par Lemberga pārstāvētā ZZS un “Vienotības” kandidātu Raimondu Vējoni – 42. Tīri matemātiski aprēķini rāda, ka Levitam ir 66 reizes lielākas iespējas vienot.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Es pat nevaru izteikt savu dziļo riebumu pret šo Āfrikas papagaili.Sen jau rakstīju,nedodiet šim Brazīlijas geju parādei izkrāšņotajam ampelmanim plašsaziņas iespējas un viņš būs ,daļēji jau ir, visāda veida līķis !!Nelasu un neklausos viņa plānprātiņa murgojumus par politjautājumiem,BET pāris dienas atpakaļ uzgāju TV7 “Bez obid”kaut kādu aprunāšanos ar Ventspils papagaili.Nu ziniet !!Tas bija kaut kas !!Kā šis varēja ВПШ /kompartijas kursi/beigt !!Izskatījās,ka pats žurnālists šokā no viņa atbildēm.Kaut vai tas,ka Latvijā ir buržuāziskā demokrātija!!Bija sajūta,ka tiek intervēts Aptiekas ielas “napaleons”.Secināju,ka Pundurim nav pat vienas rievas no hūtes. Šķiet,ka šis kaut ko šņauc,jo vienmēr uzvedas kā būtu kaifā.Dīvains Kurzemes auns.

 2. Krievu skolas jau sen vajadzēja slēgt. Ventspils kaimiņos- Talsos – 90. gadu pašā sākumā izglītības nodaļas vadītājs bija tāds visiem zināmais krievvalodīgais žīds Jakovs Pliners un pat viņš nevarēja Talsos apturēt krievu skolu slēgšanu. Talsos vienkārši bērnus no 1.klases sāka mācīt latviski un izglītība krievu valodā izzuda pilnīgi dabiski.Bija tādi sīki pīkstieni no dažiem, bet latviskākā pilsēta un rajons to neņēma nopietni. Talsos sen visi krievi mācās un runā latviski. TĀ LŪK jādarbojās !!!

 3. Gribetos zinat cikLatvija ir bundzu ar kaujas zirnekliem ?

 4. pa, pa pa, here we stop! Lembergs stāda krievu kopienas melno sarakstu vai Lembergs stāda priekš krievu kopienas nekrievu kopienas melno sarakstu?

 5. Kad tevi Kalmeijers un Bičkovičs notiesās un rokudzelžos aizvedīs uz Matīsa ieli 3. Laiks tev, kungs, sēdēt, par daudz tu esi sakrājis priekš sevis un tu tautai parādā gan, man liekas, kādu miljardu jau esi paņēmis. Visticamāk, ka pilni Puzes meži ar dolārem un eirikiem un zelta monētām. Vajag rakt!

 6. Kurās lietās tad tu piekrīti Lembergam – ka amerikāņi un viņu vēstniecība Latvijā diktē noteikumus, kā mums dzīvot? Tad jau arī tev ir tikpat “skaidrs” skats, kā šim Putina līdzskrējējam, kurš arī gvelž kaut ko līdzīgu. Tas ir demagoģisks skats uz lietām, nekas vairāk, kas balstīts boļševiku ideoloģijā, meklējot mūžīgos ienaidniekus(šoreiz tas ir Levits), nevis analītisks vērtējums, kā valstī atrast labāko prezidentu.

 7. daudzās lietās lembergam var tikai piekrist ,tas ir cilvēks ar skaidru skatu ,atšķir’\ibā no mūsu elites pārstāvjiem ,bet ,kas attiecas par levita novērtējumu ,viņš bez šaubām maldās -levits ir redzamākais prezidenta kandidāts.

 8. Laikam jau tā piesauktais krusttēvs vien ir un ar savu uzticīgo kalpu baru…

 9. … ‘ … Levits neizprot ‘ Latvijas ‘ faktisko situaciju … ‘ ????!!!!

  … Ludzu, Lemberga kgs. paskaidrojiet visiem: kada ta isteni ir … !!!!

  … Busim pateicigi lidz navei …. !

 10. Diemžēl, bet tā tas ir – apvienot abas kopienas patlaban var tikai pieņēmums, ka pašreizējā Latvijas Republika nav atjaunotā 18. novembra republika. Lemberga uzstādījums ir tieši tāds. Vai tā domā visi ventspilnieki, kas balso par Lembergu? Ja pajautāsi, laikam jau teiks nē. Tomēr personīgā labklājība, ko nodrošina mēra vadības stils, ir svarīgāka par valsti. Tāpēc labāk pievērt acis un aizbāzt ausis, un labāk pie varas nelaist pārāk latviski domājošus cilvēks. Ka tikai kaut kas slikts nenotiek?

  • Vai tad latvieši Latvijā ir kopiena? Vai tad vāciešus Vācijā kāds sauc par kopienu? Turkus droši vien.

 11. vispar,vareetu ta buut Atbildēt

  ka sitas idiots nodarbojas ar kaut ko sliktu…jo tacu baigi jociigi sanak,vai ne? Neviens vinu nesedina cokaa,saeimu vins komandee,zzs zem vina tupeles…Vispaar sito muudzi,sen jau vajadzeeja aiz resteem,bet vina avize joprojaam vinu slavina.Es domaaju,ka siis knislis veel ilgi peldees pa virsuu,jo ir teikts,kas suuds negrimst.Kameer nebuss apspraagusi vecie komunisti,kaartibas Latvija nebuus.Neba jau nu saeima ieveeles normalu prezidentu…

 12. Nupat noklausījos Lemberga monologu 7. kanāla krievu raidījumā “Bez aizvainojumiem”. Nu ar tā cilvēka psihi kaut kas nav kārtībā! Viņš, tāpat kā Putins, visās pasaules nelaimēs vaino amerikāņus un Briseli. Maizītis prokurora amatā esot skrējis uz ASV vēstniecību saskaņot lietas, Latvijā tāpat visu caur SAB diktējot amerikāņi! Saprotu, viņam kā komunistam labi galvā iedzīts šis “ienaidnieka tēls”, bez kura
  meklēšanas marksisti vispār būtu tukša vieta. Bet turpinājums viņa runā bija par odzēm, ko viņš jaunībā
  esot ķēris biznesam. Ventspilī esot mežiņš, kas ņudzot no odzēm, tur viņi gājuši sauļoties. Un tas jau izklausījās pēc Minhauzena pasakām, jo arī es esmu zināmu laiku dzīvojis Ventspilī un staigājis tās apkārtnes mežiem, bet neko līdzīgu neesmu ne redzējis, ne no citiem dzirdējis. Šis cilvēks prot veikli savienot puspatiesības ar klajiem meliem (jo neviens jau neko nevar par tām odzēm pierādīt, ka tās tur nebija), tāpēc ar šādu savu demagoģiju ir visai bīstams politikā.

  • Juri, kā zināms jau no patapu laikiem, tad odzes lien pie cilvēkiem, kas nodarbojas ar mello maģiju. secinājumus var izdarīt paši. tas, ka šis nelietīgais cilvēks tik ilgi tur visu Latviju aiz olām , ir dīvaini . acīmredzot tas viss ir ar mello spēku piepalīdzēšanu.

  • Faktiski tā arī notiek,kā Lembergs saka – patīk tas kādam vai nepatīk… Par odzēm – viņš taču runāja par Jēkabpili,nevis Ventspili – nevajag izdomāt,gadījuma pēc es to raidījumu skatījos!

 13. tu labāk pafunktierē, cik gadus tev piespriedīs, kas beidzot tava stunda sitīs! Lai tev nonstopa BEZMIEGS, ute!

  • skumjas pārdomas Atbildēt

   Krusttēvam gadus nespriedīs, jo tiesnesis baidīsies atrasties betona klucī un krusttēvs izraudzīsies prezidentiņu, kurš viņu atbrīvos no tiem ”ļaunajiem” cilvēkiem…

 14. ................. Atbildēt

  nu, ņem un ļauj ņemt citiem.Vārds ‘zagt’ no valodas izņemts.

 15. L.Grantiņš H-86 Atbildēt

  Levits ne būt nav tas, par ko viņš uzdodas. Visu šo sapuvušo sistēmu radīja tieši ar Levita līdzdalību. Tas ir tikai teātris, ko spēlē Lembergs. Lembergu “novākt”- ir trīs minūšu jautājums ! Vešņakovs viņam to ir atgādinājis un tāpēc arī viņš uzvedas kā plānprātiņš, kas nebūt neatbilst viņa garīgajam potenciālam. Tikai muļķis neredz, ka Maskavas dienas ir skaitītas. Arī “aivars” to redz, bet ja stobrs pielikts pie deniņiem, tad nekas cits neatliek kā “pūst krievu pasaules” stabulē.

 16. aizvāks tā noziedznieka bildi no interneta?!

 17. ZZS pakļaujas Lemberga diktātam. Vienotība arī raustās. Visvarenais Lembergs uzvarēs? Kurp dodas politiķi?

 18. Laikam, lai Latvijā ieņemtu kādu augstu amata vietu ir jāizpelnās krusttēvu svētība? Tas jau kaut kur lasīts par tiem krusttēviem un pārējiem – klusēšana un paklausība, ja pretēji, tad betona klucī… Vai Latvija ir tik tālu, lai arī prezidentus izraudzītos tie trīs krusttēvi?

Draugiem Facebook Twitter Google+