Mobilā versija
Brīdinājums +22.3°C
Anna, Annija, Ance
Trešdiena, 26. jūlijs, 2017
28. februāris, 2016
Drukāt

Guntis Ščerbinskis: Sapurināti, bet ne cerīgi

Foto - LETAFoto - LETA

Pussimts lietu, kas “jāattīsta”, 47 – “jānodrošina”, 24 – “jāstiprina”, 19 – “jāveicina”, 15 – “jāuzlabo” un septiņas lietas, kas “jāsekmē”, – tā matemātiski izsakāmas Kučinska valdības deklarācijā paustās apņemšanās.

Taču tajā ne reizi nav minēta ministru sapurināšana vai citas darba stimulēšanas metodes, lai kaut daļu no solītā arī izpildītu.

Vēl pirms nepilna mēneša jauno valdību veidojošais Māris Kučinskis cītīgi atvairīja kritiku vai šaubas par jauniecerētajiem, bet pamatā no iepriekšējās valdības nākušajiem ministru amata kandidātiem. Tomēr, šķiet, tā bija tikai uz āru raidīta uzvaras vēsts, lai gan iekšēji pašam Kučinskim bijušas šaubas par kolēģu darba spējām un motivāciju. Ne jau velti valdības apstiprināšanas dienā viņš saviem ministriem piesolīja bezmiega naktis, bet vēl pēc desmit dienām nācās ķerties pie viņu sapurināšanas.

Komandas kapteinis nevar lolot cerības uz dižām uzvarām, ja pārējie spēlētāji ir bikstāmi. Un vai šāda komanda spēj savākt plašu līdzjutēju loku? Zināms taču, ka bez noteikta sabiedrības atbalsta valdības panākumi arī būtībā ir neiespējami. Protams, nav pirmā reize, kad esam tikuši pie šādas “sapņu komandas”.

Valdības mainās, bet noturīgi zemi ministru reitingi kļuvuši par nemainīgu tendenci sabiedrības noskaņojumā.

Manuprāt, šajā ziņā nekas nevar mainīties, kamēr vien Ministru kabinets tiek stiķēts, vadoties no katras koalīcijas partijas tābrīža interesēm, nevis tiek veidota spējīga komanda saskaņā ar paša premjera ambīcijām un izvirzītajiem mērķiem.

Var jau sacīt, ka jāļauj jaunajai valdībai iestrādāties un ka jānogaida vismaz pirmās simts dienas. Tomēr šajā gadījumā jau nav runa gluži par jaunu valdību – pamatā tas ir tas pats iepriekšējais kabinets ar dažām krēslu pārbīdēm un jaunu kapteini. Tieši tāpēc vēl jo vairāk izbrīna, ka jaunie vecie ministri ir jāsapurina par jautājumu, kas jau visu pāgājušo gadu bijis valdības darba kārtībā un kur jau sen bija jābūt rezultātam.

Runa ir par Ministru kabineta noteikumu sagatavošanu Eiropas Savienības (ES) fondu apguvei. Kā izrādās, stāvoklis ir tik bēdīgs, ka izkustināt ministrus var tikai ar biedēšanu par neizdarības sekām – proti, ka nozīmīga daļa Eiropas naudas Latvijai var iet arī secen.

Jāatgādina, ka apņēmība gādāt par ES fondu apgūšanu tikusi īpaši uzsvērta kā demisionējušās Straujumas, tā pašreizējās Kučinska valdības deklarācijās. Vai piekrist veselības ministram Guntim Belēvičam, kurš reiz intervijā kanālam “RīgaTV24” atzina, ka pats valdības deklarācijām netic? Tiklīdz tā ir parakstīta, tā tiekot aizmirsta. Rādās, ka ar ministru purināšanu vien nebūs līdzēts. Kučinskim nāksies savai komandai rīkot arī atmiņas treniņu. Ja vien, protams, pats premjers nav veselības ministra pozīcijās.

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kas tiem amerikāņiem nepatīk?

Gāzes varā

Eiropas Savienība nav apmierināta ar jaunākajām ASV sankcijām pret Krieviju. Izdevums “Politico” vēsta, ka ES komisāriem izplatītajā dokumentā tiek pausts Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja Žana Kloda Junkera satraukums par to, ka jaunās sankcijas varētu skart dažādus Eiropas projektus enerģētikas jomā, un īpaši gāzes vadu “Nord Stream 2”, ko Krievijas gāzes koncerns “Gazprom” īsteno kopā ar vairākiem Eiropas uzņēmumiem. Latvija ir starp tām 13 ES valstīm, kas iebilst pret šo gāzesvadu Baltijas jūras dzelmē, saucot to par ģeopolitisku, nevis ekonomisku projektu. Turpretī Vācija un vairākas citas valstis vēlas tā īstenošanu. Šo pozīciju aizstāv arī Ž. K. Junkers.

Vai Rīgā jābūt mākslinieka Gustava Kluča ielai?
Inguna Ebela: pret neziņotājiem vajadzīgas paraugprāvas (15)Mazā Ivana nāve Dubeņu mežā liek uzdot daudzus “kāpēc”. Zēna vecākiem, kaimiņiem, institūcijām, kuru pienākums palīdzēt nemīlētiem un neaprūpētiem bērniem, garāmgājējiem, autobusa
Vai Austrālijas latvieši aizmirsti? (13)Latvijas sūtniecību Kanberā!
"Nauda iztērēta, rezultāta nav". Kā jūs iespaidojis ģimenes ārstu streiks? (9)Bitīte Baune, Limbažu novads: “Mana ģimenes ārste streiko, bet tas mani īpaši nav iespaidojis, jo visus pakalpojumus, kas šobrīd vajadzīgi, saņemu vai
Draugiem Facebook Twitter Google+