×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. oktobris, 2015
Drukāt

Guntis Ščerbinskis: Trekns punkts diskusijā par jaunu TV kanālu krievu valodā (37)

Foto - LETAFoto - LETA

Illarions Girss

Pārslēdzot kabeļoperatoru piedāvātās TV programmas, starp kurām liela daļa ir bieži daudzinātie Kremļa propagandas kanāli, dažkārt grūti attapties, ka esi trāpījis jau uz mūsu pašu sabiedriskā medija viļņa, jo meldiņi neatšķiras. Mūsu sabiedriskā medija studijā uz nopietnu diskusiju laipni aicināti pat tādi provokatori kā Girss, kurš vēl vasarā kopā ar saviem līdzgaitniekiem Krievijas TV nekaunīgi nomelnoja Latviju, stāstot, ka te uzplaukusi agresīva rusofobija, ka Jūrmalā latviešu māmiņas sitot mazus krievu bērnus, ka krievvalodīgajiem atsaka medicīnisko palīdzību un grasās ierīkot geto nepilsoņiem. Uz LTV7 kanāla diskusiju “Punkti uz “i”” pagājušajā ceturtdienā aicinātais Girss gan netika iztaujāts ne par šiem meliem, ne par citu viņa provokāciju mērķiem, finansētājiem un iedvesmotājiem, par viņa provokācijām pat netika pieminēts. Girss skatītājiem tika stādīts priekšā kā cienījams kungs, godavīrs. Titri vēstīja: “Jurists, kustības “Russkaja zarja” dibinātājs”. Pat ja raidījumā par tēmu “provokatori un provocējamie” jāiztaujā provokators, nav attaisnojams mēģinājums skatītājiem viņu uzdot par kaut ko citu. Pārraides tēmas kontekstā nedrīkstēja izlikties neredzam, ka pret Girsu rosināts sākt kriminālvajāšanu lietā par nacionālā, etniskā, rasu un reliģiskā naida izraisīšanu. Raidījuma vadītājs neuzskatīja par vajadzīgu pat minēt šo faktu. Tas ir tas pats, ja, piemēram, diskusijā par bērnu pornogrāfijas apkarošanu piedalītos tās izgatavotājs, rūdīts pedofils, kurš skatītājiem tiktu stādīts priekšā kā, teiksim, “Rīgas satiksmes” darbinieks.

Raidījuma vadītājam pat nebija tik daudz apķērības, lai pajautātu, ko tad Girss galu galā uzskata par savu valsti un savu varu, kad viņš, žēlodamies par vajāšanu, meta skatu uz pretī sēdošajiem krieviski runājošajiem latviešiem un sacīja: “Jūsu vara.” Tā vietā Girsam studijā bija dota iespēja nolamāt latviešu virsnieku Bangerski par mūdzi vai arī cita diskusijas dalībnieka – Aleksandra Kiršteina – izteikumus raksturot kā tādus, par kuriem pelnīts dabūt pa seju. Tiesa, rezumējot pārraidi, var secināt, ka sabiedrība pie mums vēl esot pārāk inerta, lai ķertos pie tamlīdzīgu izteikumu realizācijas.

A. Kiršteina dalība šajā pārraidē bija dīvaina pati par sevi – viņš bija vienīgais politiķis no Saeimā pārstāvētām partijām, radot iespaidu, ka Girsa grupējumam ir tikpat nozīmīgs politisks svars kā Nacionālajai apvienībai. Ka abi faktiski bāžami vienā maisā – katrs ir tikai savā pusē. Tā LTV par nodokļu maksātāju naudu faktiski bīda Girsu un viņa biedrus uz lielās politiskās skatuves. Viss raidījums bija pakārtots tam, un pārējie runātāji tikai radīja fona troksni – tas bija Girsa “zvaigznīšu brīdis”, īsta “girsavīzija”. Kiršteins izskatījās kā vienīgais nesamierināmais provokators. Pirmkārt jau tāpēc, ka vienīgais runāja latviski. Nelīdzēja arī raidījuma vadītāja apelēšana pie “cieņas pret skatītāju” – skaidrs: tātad neciena viņš skatītāju. Un, kā saka, dots pret dotu – Kiršteina sacīto krievu auditorijai raidījuma vadītājs tulkoja tikai aptuveni, pavirši, ar attieksmi, ka šis viedoklis nav tādas cieņas vērts, lai to tulkotu pilnībā.

Šī pārraide prasa gan rūpīgu analīzi pašā LTV, gan sabiedriskā medija uzraugu vērtējumu. Un ceru, ka šis “Punkti uz “i”” ir kā trekns punkts diskusijai par vēl viena krievu valodā raidoša sabiedriskā medija kanāla lietderību. Vispirms jāceļ LTV7 satura kvalitāte.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Ko var gribēt no šī raidījuma, ja LTV raidījuma satura redaktore Rita Ruduša Krievijas TV neatkarīgajam kanālam “Doždj” uz jautājumu – kas ir Putins, ļoti labā krievu valodā atbildēja: Putinu Latvijā ciena, viņam augsts reitings, īpaši krievu auditorijā. Bet kā ar latviešu auditoriju? – gribēja zināt krievu kanāla intervētāja. Latvieši – mazāk, skanēja no Rudušas puses. Re, tikai mazāk! …Un nekas vairāk par latviešu attieksmi pateikts netika…..Kāpēc tad nedot īstenam krievu tautas pārstāvim Girsam raidlaiku, kur izpausties, ja jau viņa ideoloģija un teiktais tik iederīgs satura redaktores domāšanā?

 2. nu vienreiz pietiek! Atbildēt

  Plašsaziņas likuma 2 panta 4 rindkopa nosaka: ” 4) veicināt sabiedrības integrāciju uz latviešu valodas pamata; pildot Valsts valodas likuma prasības, sekmēt latviešu valodas kā Latvijas valsts valodas konstitucionālo funkciju īstenošanu pilnā apjomā, it sevišķi rūpēties, lai tā kalpo par visu Latvijas iedzīvotāju kopējo savstarpējās saziņas valodu; nodrošināt tās saglabāšanu un lietošanu, nosakot sabiedrības interesēm atbilstošu kārtību, kādā Latvijas jurisdikcijā esošie elektroniskie plašsaziņas līdzekļi lieto valsts valodu raidlaikā, un vienlaikus paredzot tiesības lietot elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos mazākumtautību un citas valodas.”
  Šeit nav noteikts lielums vai ilgums raidlaikam Latvijas jurisdikcijā esošiem elektroniskiem plašsaziņas līdzekļiem mazākumtautību valodas apraidei. Ja tā, tad kāpēc vienai svešvalodai tiek piešķirts tik liels raidlaiks??? Kāds pamatojums? Kāpēc krievu valodas lietošanas daudzums un ilgums ir tik liels, salīdzinot ar citām svešvalodām??? Kāds pamatojums? Krievu valodas raidlaika liel;ums ir asā pretrunā ar Plašsaziņas likumā minēto normu. Proti: “sekmēt latviešu valodas kā Latvijas valsts valodas konstitucionālo funkciju īstenošanu pilnā apjomā, it sevišķi rūpēties, lai tā kalpo par visu Latvijas iedzīvotāju kopējo savstarpējās saziņas valodu.” Vienreiz pietiek!

 3. Latvijā sabiedriskiem medijiem, tāpat kā Valsts izglītības iestādēm ir jābūt tikai Valsts valodā. Ļoti vienkārši. Tomēr, tas tiks ievērots tikai tad, kad šodienas politikāņu paaudzi nomainīs valstsvīri.

  • Par to valstvīru parādīšanos arī Latvijas Avīze nesen rakstīja:
   “Pēc 50 gadiem kristieši arī Latvijā būs mazākumā. Šādu pārliecību pauž vietējie islāmisti.”

 4. jā, kur palicis izcilais Ignatjs, šis aprobežotais dunda lai iet uz Vesti.

 5. Kopš nav Ignatjevs , raidījums ir pagalam…..

 6. 100x PALDIES tiem LA redakcijas darboņiem, kuri jau 1990. gados publicēja intervijas ar īstajiem letiņiem, kas pacietīgi skaidroja pamelam&ščerbinskiem demokrātijas un kapitālisma ābeces patiesības:
  “Latvijai, pieņemot brīvā tirgus principus, ir jāpieņem arī tas, ka šis tirgus pats visus procesus regulē. Tas, ka man nepatīk tā vai cita mūzikas forma, ēšanas veids, ģērbšanās utt., nozīmē vienīgi to, ka man ir tiesības brīvajā tirgū šos pakalpojumus nepieņemt un produktus nepirkt. Tas, kas iedzīvotājiem nav vajadzīgs, ātri izzudīs pats no sevis.” Kārlis Streips:”Gribi – pērc, gribi – nepērc, gribi – skaties, gribi – neskaties?” (LA, 24.02.1995)

  • 100%, ka tas pats Streips savā raidījumā nedotu vārdu, piemēram, kādam Hitlera slavinātājam. Un bļautu, ja kāds cits būtu uzaicinājis, ka tas ir nepieļaujami. Ar kapitālismu tam nav nekāda sakara, arī tur netrūkt ierobežojumu. It īpaši, ja runa ir par sabiedrisko TV.

  • No nodokļu maksātāju naudas finansēts pretlatvisks TV raidījums nav nekāda brīvā tirgus prece, kuru kāds ir izgatavojis par saviem līdzekļiem un piedāvā pārdošanai! Tā ir visīstākā ideoloģiskā diversija pret latviešu tautu! Raidījuma veidotāji un tie, kuri akceptēja šī raidījuma scenāriju ir no saviem amatiem jāpatriec ar sū.ainu mietu. Nekavējoties!

   • Cenzūra ir aizliegta! Vai tad nepietiek, ka Latvijā 28% skandē “Krimnaš” – , vēl atlikušos liberāļus padzīsim?

  • nav nekas svets. Tas ir nepieciesams bet uzmanigi iegrozojams alkatigs nezvers. Labs kalps ja to savalda. Mezonigs barbars kad atstats savala. Tas ari attiecas uz musu sabiedriskajiem medijiem.

  • Ne jūs Kluci,ne Streips/jau sen!/ nav tie “baltie”ideoloģijas tēvi kas pasūtīs muziku ne man,ne Latvijai.Kluci,pakritizejiet gejus un tad gan jums Streps pateiks kas ir “brīvais tirgus”.
   Kaut ko dumjāku kā valsts apgānīšanu / Girss un Co/ pielīdzināt brīvam tirgum pat iedomāties grūti.Kluci,ar valsti NETIRGO !!No manis neviens NEDRĪKST pieprasīt klusēt vai pat piekrist,kādam mērglim ,kurš gānās par manu valsti un reklamē Kremļa imperialistisko politiku,izsaka nevis viedokli,BET pretīgi,nelietīgi apmelo Latviju.Tapēc Latvijā ir zaļa dzīve tādiem neliešiem girsiem,jo ir tādi pajoli kā jūs un streipi.
   5-tā okupantu kolonna to tik vien dara kā apgāna visu kas notiek Latvijā.Un tādiem jūs gribat lai latvieši apmaksā sabiedr.TV ???Kur pirkāt spaisu vai cocu??Tos gan gribi pērc,gribi nepērc,BET ne valsts godu un pašcieņu.Sveiciens jums un Streipiņam !Nožēlojami “ideologi”.

 7. Milzīgs paldies Gunti un LA par pausto viedokli!!Reizēm ieslēdzu TV-t par “točkām”.Neticu tam ko tur redzu.Tup Linders,Gopaņenko,Jakovļevs,Girss utt.Un tas ko šie tur gvelž ,vispār ir ārpus veselāv saprāta par Latvijas godu,pašcieņu,tiesiskumu,JO tā melot par savu valsti var TIKAI Kremļa uzpirkti provokatori un valsts nodevēji.Ko tādu varētu sagaidīt no Kiseļova,bet ne no LV pilsoņiem.Girsu reklamē LV sab.TV kurš sadedzināja LV pilsoņa pasi !!!Mīļā tauta,tā NAV ne demokrātija,ne vārda brīvība!!To var pielīdzināt Snoudena izdarībām !!Tautieši,KAS notiek Latvijā,ja salīdzinam to epizodi ar slotas kāta salaušanu pretvalstiskā !!! mītiņā??
  Un man grib uzspiest vēl vienu okupantu !!!TV apmaksāt LV lai tur nogānītu MANU valsti ???Kā slimais Dimants muldēja,ka tur “saprotami”klārēs to kas notiek valstī un pasaulē.Mīlīši,un KURŠ to darīs? Lielākie LV noliedzēji un nīdēji?!
  Šķiet,ka daudziem valsts “spicē”jāiziet lustrācija un psihiatra konsīlijs !!
  Ceru,ka darbojas 100.pants kaut LA.

 8. “Un, kā saka, dots pret dotu – Kiršteina sacīto krievu auditorijai raidījuma vadītājs tulkoja tikai aptuveni, pavirši, ar attieksmi….”
  – Akurāt’ kā latviešu tautas teicienā:”Muļķis pat baznīcā pērienu dabūs!” Varēja tak’ mūsu Saša/Aleksandrs savu sakāmu gan latviešu, gan angļu, gan vācu, gan krievu valodā pateikt, kā Romas Katoļu baznīcas pāvests vēstījumā “Pilsētai un pasaulei”.

  • latvietim,deputātam savas valsts tv būtu jārunā vāciski?Jokupēteris jūs esat ,Kluča kungs.

   • “Ja kalns nenāk pie Muhameda, tad Muhameds dodas pie kalna.” Austrumu tautu gudrība.
    “Latvijas skolas nav gatavas darbam ar bēgļu bērniem, šādu viedokli TV3 pauda Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas direktors Pēteris Ševčenko. Tieši šajā skolā pirmo reizi Latvijā mācības sācis bēglis.”
    LETA, 2015. gada 27. septembrī.

 9. kā naglai uz galvas Atbildēt

  girsavīzija.Īsts raidījuma vadītāja “meistardarbs”,ar kuru pats izskatījās varen apmierināts.Vispār Girss ir biežs viesis televīzijā.Laikam jau baigi “svarīga” persona.

 10. Ienaidnieki ir jāpazīst, tam pārraide bija noderīga

 11. Bangerski par latviešu virsnieku gan nevajag saukt,bet Girss pūlas savas tautas interesēs.Kāpēc šis tautas intereses lobe Bangerska tipa latvieši gan ir visai kutelīgs,slidens un mūsdienām bīstams jautājums.Tāpēc jau visu krāsu kolaboracionisma apbrīnotaji jūtas kā zivs ūdenī un brīvi nodarbojas ar kolaboracionisma sludināšanu,godināšanu un pretoties tam ir bezgalīgi grūti un bīstami.

  • Kā tad Bangerskis būtu jāsauc.Par latviešu aktieri,vai?Girss savas tautas interesēs varētu pūlēties Krievijā.

   • Par latviešu virsnieka zvēresta pārkāpšanu grupenfīreru Bangerski jāsauc tai pašā vārdā, ko dzejniece A.Krivāde vairākkārt atkārtojusi savā dzejoļi “Svētīgie”.

    • Cik smagi vārdi….Militārpersona paliek militārpersona.Arī grupenfīrers.Jūsuprāt raksta autoram vajadzēja kunga B.nodarbošanos saukt tajā vārdā?Raksts jau bija par vareno raidījuma “punkts uz i'” vadītāju un viņa meistarstiķi,noliekot girsu vienā līmenī ar kungu Kiršteinu.Kad jūs uzrakstīsiet rakstu par Bangerski,varēsiet viņu dēvēt,kā patīk.Tagad jau šāda izteikšanās ir modē.

     • Viens limenis (IQ) – tā nav viena ierinda, kurā stāvēja gan Vlasovs, gan Bangerskis, gan citi bļ.. (sk. LA rakstu “Kurelieši un kolaboracionisti”, 5.05.1995)

 12. par NEKOPTU PURNU!!! PRETĪGI!!!

 13. kas tu esi, Gunti Ščerbinski? Atbildēt

  vai tavs raksts nav propoganda un provokācijā vienlaikus? Par kādu ” krievu valodā raidoša sabiedriskā medija kanāla lietderību” tu runā? Esi sapīpējies, vai? Ja kāds grib nostiprināt nekādam etnosam nepiederošu valodu Latvijā (t.i. impērisku valodu), tad tāds cilvēks ir jāuzskata par nodevēju un impēriskas ideoloģijas skaļruni, kuram nav vietas Eiropā.

  • pats esi sapīpējies Atbildēt

   Ščerbinskis tieši atzīmē,ka runām par šādu lietderību ir jāpieliek trekns punkts,pateicoties bezkaunīgajam raidījuma Punkts uz i vadītājam un tamlīdzīgiem raidījumiem .

 14. Kā lems pasaules ietekmīgākie miljardieri,tā arī būs.

 15. Ja Latvijā nevaldītu prokremliskais , pārkrāsotais padomju režīms, kam kalpo gandrīz pilnīgi visa prese un televīzija, šādas nejēdzības nevarētu notikt. Bet, ja to visu gan tiešā, gan netiešā veidā atbalsta “augšas”, tad šādu latviešus un Latviju apmelojošu raidījumu parādīšanās ir likumsakarīga.

 16. Mūsu politikāņi regulāri aptaisās jau no domas vien, ka kādam iebraucējam kaut kas varētu nepatikt

 17. Tas tikai nozīmē, ka latvieši joprojām uz ceļiem rāpo, lai izpatiktu krieviem. Tādēļ jau nepieciešams vēl viens TV raidītājs krievu valodā: Girss varēs lasīt lekcijas un mācīt, ka latviešiem uzvesties, lai drīzāk pazaudētu savu valodu. Nav valodas, nav tautas.

  • Runa ir par to, ka uz ceļiem rāpo krievu tautības latvieši raidījumu vadītāji vai vadītājas. Tiem nu gan būtu jāstrādā, lai saliedētu nāciju nevis to šķeltu, padarot latviešu tautības latviešus par jokaiņiem utt.

 18. Ēteru Latvijā jau tā piesārņo krievu kanāli, labāk atvērt jaunu valsts valodas kanālu.

  • 5. kolonna PRINCIPA PĒC neskatīsies !!!
   .
   ha-ha !
   Nav jau ko skatīties – puspatiesības no viena viedokļa un
   puspatiesības no pretējā viedokļa, lai “nekaitinātu” okupantus un
   lai “nekaitinātu” iedzimtos !!!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mācību sezona

Nacionālie bruņotie spēki pagājšnedēļ informēja žurnālistus par vasarā un rudenī Latvijā paredzētajām trim vērienīgām mācībām, kurās piedalīšoties vairāki tūkstoši sabiedroto karavīru, kā arī lidmašīnas un bruņutehnika. Tuvākās mācības Latvijas teritorijā – ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības “Saber Strike 18” – sāksies 3. jūnijā. Atbildīgās iestādes sabiedrību brīdinājušas arī par šovasar jau sāktajiem un vēl gaidāmajiem remontdarbiem uz Latvijas un galvaspilsētas ceļiem un ielām. Gan autovadītāji, gan gājēji Rīgā pērn sūrojās par neērtībām, ko radīja nepārdomāta darbu organizācija un nenorobežotas remontdarbu vietas. Šosezon redzēsim, vai pašvaldība mācījusies no pagājušās vasaras kļūdām.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+