×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
4. septembris, 2017
Drukāt

Guntis Ulmanis: “Esmu pielicis punktu. Manuprāt, Kārļa Ulmaņa kapavietu vairs nevar atrast.” (6)

ulmanis_guntis

Pīšļu meklējumiem esmu pielicis punktu, Kārļa Ulmaņa kapavietu vairs nevar atrast, intervijā “Latvijas Avīzei” saka eksprezidents Guntis Ulmanis.

“Apmēram 15 gadus esmu veltījis Ulmaņa pīšļu meklējumiem. Šai garai vēsturei esmu pielicis punktu. Manuprāt, kapavietu vairs nevar atrast. Var uziet viņa lietotu nazīti, kabatas grāmatiņu, drēbes gabalu, esam apsekojuši visus cilvēkus, kam vien bija jel kāds sakars ar aizvesto Kārli Ulmani, bet pagaidām strupceļš,” viņš atzina.

Guntis Ulmanis arī uzsver – jāgodina cilvēka darbi.

“Pa kapiem nemitīgi nav ko staigāt. Jāgodina cilvēka darbi. Arī arhīvos darījām, cik bija spēkos. Pēc mana lūguma ASV prezidents Klintons jautāja Krievijas prezidentam Jeļcinam, paši ar viņu runājām, un prezidents uzdeva kompetentām personām paskatīties. Bezcerīgi. Var būt dubulta spēle. No vienas puses, nevēlēšanās parādīt melnos darbus, taču paaudze, kura tos darījusi, ir aizgājusi. Tomēr dokumenti neparādās, kaut to, kam tie kaitētu, nav. No otras puses, bija 1942. gads. Jukas, kad pirmām kārtām glāba ādu, bet dokumentu reģistrācija, lietvedība notika haotiski. Nav izslēgts, ka arhīvā tiešām nekā nav. Tāpēc valsts gadadienā vairāk jādomā par Ulmaņa garīgā mantojuma glabāšanu. Var ķīvēties ap personību, bet Ulmaņa zvaigzni no Latvijas karoga nekādi neizņemt. Rosināju Vēstures institūta direktoru Gunti Zemīti, ka derētu zinātniskas konferences sarīkojums kā vēsturisks atskats uz Ulmaņa atstātām vērtībām un veikumu. Vara izvairās. Interesants fenomens – kas nokļūst pie varas, sāk tā kā baidīties.”

Šodien, 4.septembrī, aprit 140.gadi kopš Kārļa Ulmaņa dzimšanas.

Guntis Ulmanis bija Valsts prezidenta amatā no 1993. līdz 1999.gadam.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. drīz aiziesim tik tālu, ka Atbildēt

  metīsim pie malas atcerēšanos par tādu Kārli Ulmani?!

 2. Esmu vienisprātis ar Imantu līdz vietai, kur saka:” būtu labāk aizstāvējies ar ieročiem un kritis savā zemē…” Ja vēsture nemelo, tad pretī tiem armijas spēkiem no PSRS, kuri jau bija PIESPIEDUŠI LATVIJAS VALDĪBU ATĻAUT ATRASTIES ŠEIT IZVIETOTAJĀS KARA BĀZĒS UN TIEM, KURI BIJA KONCENTRĒTI PIE LATVIJAS ROBEŽAS, jāsaka vārdi: PALDIES DIEVAM, KA LATVIJAS ARMIJA NEIZDARĪJA NEVIENU ŠĀVIENU OKUPANTU ARMIJAS VIRZIENĀ! MĒS BŪTU IZNĪCINĀTI LĪDZ SAKNEI! LĪDZ SAKNEI!!!!!!!!!!!!! STAĻINS TO TIKAI GAIDĪJA…bija vīlies, ka tā nenotika…Vai lieki atgādināt, kā latviešus iznīcināja padomju Krievijā, kā 1937.,1938.gadā iznīcināja visus padomju armijas virsniekus, kuri bija latviešu tautības???????????????? Domāju, ka ikviens, kurš iepazinis tā laika notikumus no vēstures materiāliem un tuvinieku nostāstiem, ar mani ir VIENISPRĀTIS BEZ LIEKĀM DEBATĒM UN ULMAŅA APVAINOŠANAS NEVIETĀ!?

 3. vienkārši [diemzēl izrādās, ka] Kārļa Ulmaņa kapavietu nevar atrast. a to, ja saka “Kārļa Ulmaņa kapavietu vairs nevar atrast”, sanāk, ka aizvakar varēja, vakar varēja un šodien vairs nevar. var jau būt, ka būtu varēts, ja laicīgāk sākt meklēt, bet.

 4. tu tacu vecit neesi nekads radinieks karlim ulmanim tuksa vieta kur baz savu degunu

 5. “… Interesants fenomens – kas nokļūst pie varas, sāk tā kā baidīties…”
  /
  Baidītāji ir tepat [LPSR], ne tikai kremlī !

 6. Kārlis Ulmanis ir Latvijas svētībam godība un taisnība. Viņa vadonība bija saistīta ar tautu, ar tās labklājību, neraugoties uz to, ka daudzi blēži cieta no apvērsuma un ir neapmierināti paaudžu paaudzēs. Protams, pa starpām vienmēr cieš kāds nevainīgs cilvēks arī, bet pamatā viņš, Kārlis Ulmanis kalpoja godam savai Latvijai, sadega, glābdams savu tautu, bet kļūdījās arī un saņēma naidnieku atmaksu – “ēzeļa ausis”. Būtu bijis labāk, ja būtu aizstāvējies ar ieročiem un kritis savā zemē, bet liktens bija lēmis …
  Gods un slava latviešu tautas varoņiem. Godāsim viņa piemiņu.

Draugiem Facebook Twitter Google+