×
Mobilā versija
-8.7°C
Eleonora, Ariadne
Trešdiena, 21. februāris, 2018
17. janvāris, 2018
Drukāt

Gunu Zariņu koncertizrādē “Naktssardze” varēs redzēt Liepājā

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava un JRT aktrise Guna Zariņa ir vienisprātis, ka uzvedums "Naktssardze" noteikti ir stāsts par robežu pārkāpšanu, jo mīlestībai nāve nepastāv.

Sestdien, 17. februārī pulksten 16 Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” aicina skatītājus uz koncertizrādi “Naktssardze” ar aktrises Gunas Zariņas un Latvijas Radio kora piedalīšanos, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Viens no koncertizrādes veidotājiem un Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava teicis: “Naktssardze nav ierindojama kādā žanriskā rāmītī – koncerts, koncertizrāde vai izrāde. Šis notikums un pati tēma tiks balstīta Gijoma Apolinēra fantastiskajā dzejolī “Mirušo māja”, un sajūta būs kā starpposms starp vienu eksistenci un citu, kā robeža starp šīm paralēlām pasaulēm. Diena un nakts, šī dzīve un tā dzīve, šī gaisma un tā gaisma. Tas nebūs mēģinājums to izstāstīt, bet izdzīvot.”

Koncertizrādē “Naktssardze” dzejolis pārtop metaforiskā stāstā par mirušo un dzīvo vienas nakts tikšanos, kas aizgājējiem ļauj vēl mirkli piedzīvot pārtrauktās dzīves, nepiepildītās ilgas un sapņus, savukārt dzīvajiem atgādina, ka aiziešanas stunda ir katram nezināma. Dzīvie ir mirušie un mirušie dzīvie, – abas pasaules ir vienotas, ne šķirtas – teikts izrādes aprakstā.

“Naktssardzes” skanisko ietērpu veido komponistu Ērika Ešenvalda, Lase Tūresena un Andersa Hilborga skaņdarbu fragmenti, kas izskanēs Latvijas Radio kora un solistu balsīs.

Koncertizrādes ideju rosinājusi Rīgas Sv. Pētera baznīcas naktssardze Iveta Tēraude, savukārt ideju realizējusi radošā grupa – komponists Ēriks Ešenvalds, diriģents Sigvards Kļava, aktrise Guna Zariņa un režisors Vladislavs Nastavševs. Koncertuzveduma pirmatskaņojums notika Rīgas Festivāla laikā aizvadītā gada jūnijā Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Koncertizrādē piedalās: aktrise Guna Zariņa, Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+