×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2014
Drukāt

Gurķi negrib augt. Kā tikt pie ražas? (1)

Foto - Sandra RuskaFoto - Sandra Ruska

Pašauglīgie gurķi laukā pārstāja augt. Ko darīt, lai mazinātu lapu dzeltēšanu un iegūtu normālu gurķu ražu? 
R. VĪTOLA

Konservējamie jeb lauka gurķi ir lieli siltummīļi un vislabāk jūtas siltumnīcā. Optimālai augšanai tiem vajag ap +22 °C, bet naktīs gaisa temperatūra nedrīkst būt zemāka par +16 °C. Ja siltums nav pietiekams, tiek bremzēta augu augšana. Katrā ziņā gurķu audzēšana ārā bez agrotīkla vairs nav iedomājama, jo segums aizsargā augus no aukstuma. Agrotīklu pašauglīgajām šķirnēm var atstāt līdz pirmajai ražai vai nelielās platībās aukstās vasarās pirms katras ražas vākšanas atsegt un atkal uzklāt atpakaļ.

SIA “IR” direktors Aivars Presnikovs: – Ja augi nīkuļo un to veģetatīvās daļas ir dzeltenīgas, steigšus nepieciešama papildmēslošana ar amonija nitrātu. Ap katru stādu izkaisa 1/5 tējkarotes minerālmēslu. Mitrā laikā mēslojums ātri izšķīst, augi to spēj uzņemt arī zemā temperatūrā (zem +10 °C). Slāpeklis dod spēku augšanai, veicina pastiprinātu zaļās masas augšanu. Ja augi būs spēcīgi, labi baroti un kopti, tie būs izturīgāki pret slimībām. Nīkulīgus gurķus parasti sāk apdraudēt slimības, piemēram, postošā neīstā miltrasa. Šīs slimības sākšanos veicina krasas dienas un nakts temperatūras starpības un paaugstināts gaisa mitrums.

Lai augiem nodrošinātu visas nepieciešamās barības vielas un iegūtu labu gurķu ražu, A. Presnikovs iesaka audzēšanas laikā regulāri pārmaiņus izmantot dažādus mēslošanas līdzekļus. Noteikti jālieto kalcija nitrāts, bet, iegādājoties kompleksos šķīstošos minerālmēslus, jāizvēlas tādi, kuru sastāvā ir ne tikai slāpeklis un kālijs, bet arī magnijs un mikroelementi. Gurķu sakņu sistēma izvietota augsnes virsējā slānī, tāpēc labāk mēslot biežāk, bet ar vājākas koncentrācijas šķīdumu. Ja iespējams, tad katrā laistīšanas reizē (2–3 reizes nedēļā) var izmantot vājas koncentrācijas barības šķīdumu (1 tēj­karote uz 10 l ūdens).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Labu apetīti – rijat nitrātiem bagātos gurķus!

Draugiem Facebook Twitter Google+