Foto-Fotolia

Gurķi siltumnīcā nīkuļoja? Jāmaina augsne! 0

Katru gadu siltumnīcā stādu trīs gurķu stādus – ar to pietiek mūsu ģimenei. Gurķi ir ražīgi. Šogad no sākuma tie auga dūšīgi, tad sāka nīkuļot. Par vēlu ieraudzīju, ka diviem stublājā bija iemetusies puve, tos likvidēju. Stādot siltumnīcā, bedrītē iekaisīju trihodermīnu un satrūdējušus kūtsmēslus. Minerālmēslus nelietoju. Varbūt jāmaina augsne? ALBERTS VALMIERĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
RAKSTA REDAKTORS
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13
Lasīt citas ziņas

Dārzkopības institūta vadošā pētniece Līga Lepse spriež, ka gurķu iznīkšanas iemesls varētu būt neregulāra augsnes maiņa. Audzējot zem seguma vienu kultūru, reizi trijos gados substrātu vajadzētu nomainīt – tas ievērojami mazinātu kaitēkļu un slimību izplatību. Kūtsmēsli ir diezgan liels drauds, jo tajos var būt dažādas infekcijas, tāpēc ar šo organisko mēslojumu augsni nevajadzētu uzlabot. Lai to attīrītu un ierobežotu vairāku patogēno mikroorganismu sugu attīstību, ieteicams ik rudeni (septembrī, oktobra sākumā) sēt zaļmēslojuma kultūru – rudzus. Tos zemē iestrādā pavasarī.

Gurķu šķirnēm atšķiras izturība pret slimībām. Tādēļ, izvēloties šķirni, nedrīkst paļauties uz piebildi “izturīga pret slimībām”, vienmēr jānoskaidro, pret kurām tieši. Šķirņu aprakstos slimību ierosinātājus parasti apzīmē ar simboliem.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Neraugoties uz vēso vasaru, šogad daudzviet siltumnīcās gurķi deva labas ražas, ja augi bija laikus iestādīti, pareizi veidoti, nesabiezināti un audzēti vēdinātā siltumnīcā, – piebilst Līga Lepse.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.