×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. marts, 2012
Drukāt

“Gus Gus” elektroniskā dvēsele

gusgus_1

Latvijā atgriežas Islandes elektroniskās mūzikas apvienība “Gus Gus”. 17. martā Ventspils teātra namā “Jūras vārti” Reikjavīkas deju mūzikas kulta grupa sniegs iespaidīgu audiovizuālu koncertu.

 

1995. gadā dibinātā apvienība kļuva pazīstama kā mūziķu, producentu, filmu veidotāju un skatuves mākslinieku avangarda kolektīvs. Laimīgas sagadīšanās dēļ, izmantojot pārtraukumu īsfilmas “Pleasure” veidošanā, radās iespēja izdot “Gus Gus” pirmo tāda paša nosaukuma albumu (“Gus Gus”).

1996. gadā “Gus Gus” nodibina attiecības ar pasaulslaveno izdevniecību “4AD” (“Cocteau Twins”, “Dead Can Dance”, “Pixies”). Šīs sadarbības rezultāts – “Gus Gus” trīs izdoti albumi – “Polydistortion”, “This Is Normal” un visbeidzot “Gus Gus Vs. T-World”. “4AD” paspārnē pavadītajos gados “Gus Gus” sāk lielas tūres apkārt pasaulei, izceļoties ar saviem spēcīgajiem koncertiem – dzīvās skaņas, attēla un video šoviem.

 

Viņi sajauc dažādus medijus, lai radītu unikālu skaņas un vīzijas maisījumu. Viņiem raksturīgais stils – “fanky” bass, plūstoši sintezatori, kā arī visai intelektuāls tehnoloģiju un mākslas lietojums. Grupa izdevusi septiņus studijas albumus, jaunākais no tiem – “Arabian Horse” nāca klajā pērn, bet tā vēsmas varēsim gaidīt arī sestdienas koncertā.

 

Latvijas uzstāšanās laikā tiek gaidīts arī spēcīgs audiovizuāls šovs, ar kuru “Gus Gus” patīk priecēt savus fanus jau no grupas pirmsākumiem. Stefens Stefenesens jeb “President Bongo” ir fotogrāfs, kurš paralēli “Gus Gus” vizuālā noformējuma radīšanai ir arī dīdžejs, kas atbildīgs par daudziem Reikjavīkā tapušiem projektiem sadarbībā ar Bjorku un Mr. Destiny, un neskaitāmām fotoizstādēm. “President Bongo” piedalās arī Reikjavīkas mūzikas festivāla “Iceland Airwaves” programmas veidošanā.

Drīzumā gaidāmo uzstāšanos Ventspilī īpašu padarīs fakts, ka grupai no jauna pievienojusies harismātiskā “Gus Gus” pamatsastāva vokāliste Earth, kas neilgi pirms iepriekšējā albuma “24/7” iznākšanas šo apvienību pameta, lai uzsāktu solokarjeru.

“Gus Gus” iesildīs DJ Toms Grēviņš. “Īslandes mūzika Latvijā ar katru gadu iegūst aizvien lielāku kulta statusu, un šīs zemes mūziķi vienmēr tiek gaidīti ar skaļām ovācijām neatkarīgi no žanra, ko viņi pārstāv! Spēlēt DJ setu pirms mūziķiem, kuri izdod ierakstus jau gandrīz 20 gadu garumā, ir liels gods!” saka Grēviņš.

 

Uzziņa

Koncerta sākums 20.00

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv

Cena Ls 8 – 10.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+