×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. augusts, 2015
Drukāt

Madonas skolēni gūst panākumus Eiropā

Foto-simple+Foto-simple+

Nedēļas nogalē Vācijas galvaspilsētā Berlīnē notika Skolēnu mācību uzņēmumu Eiropas mēroga fināls, kurā 36 valstu konkurencē 2. vietu ieguva uzņēmums no Latvijas “Simple+”, ko izveidojuši Madonas Valsts ģimnāzijas skolēni.

Tas bija jau 26. starptautiskais Eiropas mēroga fināls, kurā vairāk nekā 200 Eiropas labākos jaunos uzņēmējus izvērtēja augsta līmeņa starptautiska žūrija. Finālu organizēja starptautiskais biznesa izglītības tīkls “Junior Achievement – Young Enterprise”. Jauniešiem bija jāpierāda savas zināšanas, prasmes un iemaņas komunikācijas, plānošanas, pārdošanas, personāla vadības, finanšu sistēmas vadības, komandas sadarbības un citos ar skolēnu mācību uzņēmumu saistītos uzdevumos. Konkursa laureāts “Simple+” tika izveidots pagājušajā mācību gadā “Junior Achievement Latvia” programmas ietvaros. Tajā apvienojās trīs Madonas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolēni – Kristiāns Lancmanis, Henrijs Skujiņš un Klinta Bičevska. Skolotājas Ivetas Vabules atbalstīti, jaunieši izveidoja skolēnu mācību uzņēmumu, kas ražo praktiskus apģērbu aizsargmaisus jeb tērpu somas. Galvenie somu izmantotāji ir dziedātāji un dejotāji, kam ikdienā ir būtiska apģērba pārvadāšana un uzglabāšana. Tērpu somas ir no ūdensnecaurlaidīga auduma, kas testēts un pārbaudīts Rīgas Tehniskajā universitātē. Somām ir maināmi augstumi, papildu soma personīgajām mantām un atstarotāji drošai apģērba transportēšanai tumsā. Īpaši noderīgs šis produkts bija XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekiem, un par uzņēmuma veikumu atzinīgi izteicies arī diriģents Ints Teterovskis.

1. vietu finālā ieguva skolēnu mācību uzņēmums “Rauteck” no Vācijas, kas ražo dažādas preces, piemēram, pudeļu attaisāmos, somas un penāļus no pārstrādātām automašīnu drošības jostām un to detaļām. Trešo vietu ieņēma uzņēmums “Graffiti” no Izraēlas. Tas ražo stiprinājumus–atbalsta mehānismus vecākiem, kuri nēsā bērnus uz pleciem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+