×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
21. maijs, 2015
Drukāt

“GVD Baltija” līderi Bukainu aizturējusi policija (1)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Organizācijas birojā, kas izvietots kādas mājas pagrabstāvā, "LA" fotokorespondents satika tās "atbalsta vākšanas punkta" vadītāju Staņislavu Bukainu un "brīvprātīgo" Valentīnu Muratovu. Līdzās triju Baltijas valstu karogiem organizācijas simbolikā atrodams arī "Jaunkrievijas" karogs.

Biedrības “GVD Baltija” līderi Staņislavu Bukainu šodien aizturējusi policija, aģentūrai LETA apstiprināja pats Bukains.

Bukains aģentūrai LETA sacīja, ka viņu aizturēja Valsts policija un aizveda uz Ķengaraga iecirkni. Aizturēšanas iemeslus viņš pašlaik nevēlējās komentēt.

Pirms tam Bukains sacīja, ka viņu aizturējusi Drošības policija (DP), tomēr DP aģentūrai LETA norādīja, ka šo personu tā nav aizturējusi.

Kā ziņots, šodien bija plānots “GVD Baltija” organizēts protests – gājiens, bet pēc DP rekomendācijām Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs (GKR) nolēma to aizliegt. Sākotnēji biedrība “GVD Baltija”, kas pērn vāca ziedojumus “humānās palīdzības sniegšanai Donbasam”, plānoja rīkot gājienu uz Stūra māju un nozāģēt tās pagalmā esošo krustu, tādējādi iebilstot pret ņirgāšanos par ticību. Vēlāk aktīvisti savus plānus mainīja un norādīja, ka dosies uz Ministru kabinetu, iesniedzot parakstus par neuzticību Latvijas valdībai, kura sistemātiski “pieļauj un kūda uz etnisko naidu valstī”.

Bukains aģentūrai LETA vakar apgalvoja, ka prettiesiski šo aizliegto pasākumu rīkot neplāno.

LETA arī ziņoja, ka DP pašlaik izmeklē kriminālprocesu, kas tika sākts pēc tam, kad pērn internetā parādījās video, kurā trīs bruņoti ludzānieši publiski izteikuši aicinājumu doties uz Ukrainas dienvidaustrumiem. DP sāka kriminālprocesu par publisku aicinājumu uz terorismu, kā arī par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu. Šajā lietā procesuālais statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess, – piemērots krievu valodas referenduma organizētājam un prokrieviskajam aktīvistam Vladimiram Lindermanam.

Saistībā ar šo kriminālprocesu iepriekš kratīšana tika veikta biedrības “GVD Baltija” dibinātāja Bukaina un divu citu šīs biedrības biedru dzīvesvietās. Šai trijotnei lietā piemērots tāds pats statuss kā Lindermanam. Biedrība “GVD Baltija” izcēlās ar to, ka pērn Rīgas mikrorajonos sarīkoja pasākumus, kuru laikā tika vākti ziedojumi “humānās palīdzības sniegšanai Donbasam”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šo okupantu vai kolonistu pēcteci ir jāizsūta atpakaļ uz dzimteni, lai tur cīnās par savām idejām.

Draugiem Facebook Twitter Google+