Sports
Citi sporta veidi

Hāgas cīņās latvieši kapitulē astotdaļfinālā 16

fivb.org

Latvijas pludmales volejbola vadošie dueti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš, kā arī Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža sestdien Nīderlandes pilsētā Hāgā notiekošā Pasaules kausa izcīņas trīs zvaigžņu posmā cieta neveiksmes astotdaļfināla cīņās, sacensības noslēdzot dalītā devītajā vietā.

Pasaules ranga līderi Samoilovs/Šmēdiņš, kuri turnīrā bija izlikti ar otro numuru, izslēgšanas spēļu otrajā kārtā ar 0-2 (18:21, 18:21) atzina sev labi zināmā itāliešu dueta Paolo Nikolai/Daniele Lupo pārākumu, kuriem turnīrā ticis 11.numurs.
Abos setos ritēja līdzīga cīņa, taču galotnēs labāki bija pretinieki. Pirmā seta beigu daļā rezultāts bija neizšķirts 16:16, taču tad itāļi guva divus punktus pēc kārtas, savukārt otrajā setā Samoilovs/Šmēdiņš nespēja nosargāt vadību 14:12.
Samoilovs/Šmēdiņš pret šo itāļu duetu augstākā līmeņa mačos tikās astoto reizi un piedzīvoja sesto zaudējumu.

Tikmēr Pļaviņš/Regža, kuri turnīrā bija izlikti ar 15.numuru, nespēja rast argumentus mačā ar austriešiem Klemensu Dopleru un Aleksandru Horstu, ciešot neveiksmi ar 0-2 (12:21, 19:21).
Pirmajā setā abas komandas tehniskajā pārtraukumā devās latviešiem esot iedzinējos tikai ar 10:11, taču pēc tam austrieši, kuriem šajā turnīrā ir 12.numurs, laukumā dominēja, gūstot pārliecinošu panākumu. Savukārt otrajā setā Pļaviņš/regža zaudējot ar četriem punktiem spēja panākt 18:18, taču galotnē labāk nospēlēja pretinieki.
Zīmīgi, ja Latvijas dueti izcīnītu uzvaras, ceturtdaļfinālā viņi būtu tikušies savā starpā, piedevām, jau otro reizi šī turnīra ietvaros.
Sacensības abas Latvijas komandas noslēdza dalītā devītajā vietā, izcīnot pa 180 ranga punktiem.

Saistītie raksti
LA.lv