Pasaulē
Citur

Haiti zemestrīcē bojāgājušo skaits sasniedz 150


Zemestrīce Haiti.
Zemestrīce Haiti.
Foto: LETA/EPA

Bojāgājušo skaits 5,9 magnitūdu zemestrīcē, kas nedēļas nogalē notika Haiti, ir pieaudzis līdz 15 cilvēkiem, un tajā arī ievainoti 333 cilvēki, pirmdien paziņoja varas iestādes.

Zemestrīce sestdien vēlu vakarā satricināja Haiti ziemeļdaļu, bet bija jūtama visā valstī, arī galvaspilsētā Portoprensā. Pēc ASV Ģeoloģijas dienesta datiem, zemestrīces hipocentrs atradies 20 kilometrus uz ziemeļiem no Pordepē pilsētas 15,3 kilometru dziļumā.

Zemestrīcē sagruva ēkas vairākās pilsētās, tai skaitā kādas katoļu baznīcas fasāde.

Haiti civilās aizsardzības aģentūra paziņoja, ka tā drīz nosūtīs 70 karavīrus uz Ziemeļrietumu un Artibonitas departamentiem, kurus zemestrīce vissmagāk skārusi. Nedēļas nogalē tā jau nosūtīja turp 14 karavīrus, kā arī medicīnas māsas un ārstus.

Zemestrīcei svētdien sekoja 5,2 magnitūdas stiprs pēcgrūdiens.

Saistītie raksti

Haiti premjerministrs Žans Anrī Seāns izveidojis krīzes kabinetu, kurā darbosies iekšlietu, aizsardzības, tieslietu, veselības un vides ministri.

2010.gadā Haiti pieredzēja postošu septiņas magnitūdas stipru zemestrīci, kurā gāja bojā vairāk nekā 220 000 cilvēku. Daudzi haitieši, kuru mājas nopostīja šī zemestrīce, joprojām mitinās pagaidu mājokļos, un ekonomiskā un politiskā situācija valstī vēl aizvien ir sarežģīta.

LA.lv