×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. februāris, 2015
Drukāt

Hakeri apzog 100 bankas 30 valstīs (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Starptautiska hakeru banda ir sarīkojusi globāla mēroga kiberuzbrukumu, kas skāris vairāk nekā 100 bankas 30 valstīs, nozogot aptuveni 300 miljonus dolāru, ziņo ASV laikraksts “The New York Times”.

Uzbrukumā izmantots aprīkojums, kas nodrošinājis hakeriem ilgstošu piekļuvi banku sistēmām. Kiberuzbrukumu, kas kļuvis par vienu no pasaules lielākajām banku aplaupīšanām, sarīkoja Krievijas, Ķīnas un Eiropas hakeru grupa. Nauda pārskaitīta uz banku kontiem visā pasaulē pa mazām summām, lai šai darbībai netiktu pievērsta uzmanība. Hakeri koncentrējās galvenokārt uz bankām Krievijā, tomēr lielas summas tika nozagtas arī bankām ASV, Japānā, Nīderlandē un Šveicē. Krāpnieku piekļuve banku sistēmām bija tik izsmalcināta, ka bankomāti izsniedza skaidru naudu konkrētos laikos un vietās, kur hakeri to varēja savākt.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. uz sawu kotu

  2. Dollars ir papirs UN krasa +tipografija FRS

  3. ASV paši stulbi, respektīvi, viņi ļauj krieviem strādāt vadošās firmās, kas izstrādā attiecīgas programmas. Tie nozog visus vajadzīgus kodus un atslēgvārdus lai piekļūtu pie reālām sistēmām. Uzpērk arī negodīgos paša darbiniekus. Pēc tam it kā “kompjuterģēniji”, tipa mūsējam, veido hakeru programmas. Bez zināšanām par sistēmas uzbūvi un aizsardzības sistēmu, to nebūtu iespējams darīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+