Pasaulē
Eiropa

Hakeri ielauzušies Vācijas valdības datorsistēmās0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Ārvalstu hakeri ielauzušies Vācijas federālās valdības un drošības dienestu informācijas tīklos, trešdien aģentūrai DPA pavēstījuši informēti avoti.

Domājams, ka uzbrukumu īstenojis hakeru grupējums APT28, kas pazīstams arī kā “Fancy Bear” un “Sofacy”.

Tiek uzskatīts, ka šis grupējums ir saistīts ar Krievijas armijas izlūkdienestu (GRU). APT28 tiek turēts aizdomās arī par uzbrukumiem ASV demokrātu kandidātes Hilarijas Klintones prezidenta vēlēšanu kampaņai 2016.gadā.

Uzbrukums tika organizēts Vācijas Ārlietu un Aizsardzības ministrijai nolūkā iegūt to rīcībā esošo informāciju, DPA pavēstījuši avoti drošības dienestos.

Infiltrācijas Vācijas valdības datorsistēmās ilgusi gadu, līdz Vācijas drošības dienesti decembrī to konstatējuši.

Hakeriem bija arī izdevies piekļūt izolētajam valdības IT tīklam.

Ļoti iespējams, šis ir lielākais hakeru uzbrukumus, kādu Vācijas valdība piedzīvojusi.

Augsta ranga amatpersonas drošības sektorā pērn Bundestāga vēlēšanu laikā vairākkārt brīdināja, ka krievu hakeri var mēģināt izjaukt vēlēšanas.

Lai gan varasiestādēm nav konkrētu pierādījumu, tās ir sasaistījušas APT28 ar vīrusu, kas 2015.gadā uz vairākām dienām nobloķēja Bundestāga tīklu.

Hakeriem šajā uzbrukumā izdevās piekļūt 17 gigabaitiem datu, un amatpersonas bažījas, ka šī informācija var tikt izmantota, lai šantažētu vai diskreditētu parlamenta locekļus.

Pieaugot uzbrukumu skaitam, Vācijas Aizsardzības ministrija 2016.gadā izveidoja kibernodaļu, lai tā koordinētu atbildes reakciju kiberuzbrukumu gadījumos.

LA.lv