×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. oktobris, 2012
Drukāt

Hakeri izjauc Krievijas opozīcijas veikto interneta balsojumu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Krievijas opozīcija šīs nedēļas nogalē iecerējusi ar interneta starpniecību rīkot savas vadības vēlēšanas, taču jau sestdienas rītā hakeru uzbrukums balsošanu paralizējis.

Divas dienas ilgajā balsošanā paredzēts ievēlēt “ēnu parlamentu”, kurā būs 45 locekļi.

Savas kandidatūras uz tā dēvētās Koordinācijas padomes locekļu vietām izvirzījuši 215 politiķi, kas pārstāv visu pret prezidenta Vladimira Putina režīmu noskaņoto partiju un kustību spektru, sākot ar bijušo pasaules šaha čempionu Gariju Kasparovu un beidzot ar studentu pārstāvjiem un ierindas ielu protestu aktīvistiem.

Pēc sākotnējās reģistrācijas perioda balsošanai sestdien un svētdien bija jānotiek interneta vietnē “cvk2012.org”, taču, kad plkst.8.00 (plkst.9.00 pēc Latvijas laika), balsošana sākās Maskavā, vietne vairs nebija pieejama.

Vēlēšanu rīkotāji paziņojuši, ka balsošanas vietne kļuvusi par upuri tā dēvētajam izkliedēta tipa pakalpojuma atteikuma (DDOS) uzbrukumam.

Notikušajā tiek vainotas Kremļa atbalstītās jaunatnes organizācijas, kas jau iepriekš izvērsušas interneta karu pret opozīciju.

“Šobrīd mums nav izdevies tikt galā ar uzbrukumu,” radiostacijai “Eho Moskvi” atzina Koordinācijas komitejas pārstāvis Leonīds Volkovs.

Vēlēšanu mērķis ir iedvest jaunu dzīvību opozīcijas kustībā, jo kopš Putins pēc martā notikušajām vēlēšanām atgriezies prezidenta krēslā, viņa pretiniekiem vairs nav izdevies piesaistīt plašas masas savām protesta akcijām.

Opozīcija atzinusi, ka tai nepieciešami jauni līderi, kas baudītu tautas atbalstu, kuriem būtu reāls vēlētāju sniegts mandāts un ciešākas saites ar ierindas pilsoņiem.

Līdz ar balsošanas iespējām internetā Maskavā un dažās citās lielākajās pilsētās atvērti arī nedaudzi vēlēšanu iecirkņi.

Taču provincēs opozīcijas rīkotās vēlēšanas piesaistījušas nenozīmīgu pilsoņu interesi, un šķiet, ka lielākā daļa krievu par tām pat neko nezina.

Balsošanai reģistrējušies tikai 165 119 Krievijas pilsoņi, kamēr martā notikušajās prezidenta vēlēšanās piedalījās 71 780 800 balsstiesīgie.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+