Tehnika
Tehnoloģijas

Hakeri palīdzējuši FIB uzlauzt terorista viedtālruni 2

Foto – AFP

Profesionāli hakeri palīdzēja ASV Federālajam izmeklēšanas birojam (FIB) uzlauzt viedtālruni “iPhone”, kas piederēja Sajedam Farūkam, vienam no terorakta sarīkotājiem Kalifornijas štata Sanbernardīno pilsētā, otrdien ziņoja laikraksts “Washington Post”.

Atsaucoties uz informētiem avotiem, laikraksts vēstīja, ka hakeri apmaiņā pret vienreizēju samaksu norādījuši FIB uz vismaz vienu programmatūras trūkumu, kas ļāvis FIB apiet ”iPhone” iebūvēto drošības sistēmu un uzlauzt telefona četru ciparu paroli.

Bez hakeru palīdzības FIB būtu bijis grūti piekļūt telefonam, jo pēc desmit neveiksmīgiem paroles ievadīšanas mēģinājumiem visa telefonā esošā informācija tiktu automātiski izdzēsta.

Apšaudē, kuru 2015.gada 3.decembrī Sanbernardīno pilsētā sarīkoja Sajeds Farūks un viņa sieva Tašfīna Malika, tika nogalināti 14 cilvēki. Šāvēji mēģināja aizbēgt, bet tika likvidēti apšaudē ar policistiem, kas viņus vajāja.

Varasiestādes vēlējās firmas “Apple” palīdzību Farūka telefona uzlaušanā, bet uzņēmums atteicās sadarboties, uzskatot, ka tas būtu pretrunā ar konstitucionālajām tiesībām uz runas brīvību un tiesībām uz privātās dzīves neaizskaramību.

Lai piespiestu “Apple” sadarboties, valdība vērsās tiesā.

Tomēr pagājušajā mēnesī FIB paziņoja, ka tam izdevies uzlauzt Farūka telefonu ar trešās puses palīdzību un izbeidza tiesāšanos ar “Apple”.

LA.lv