×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
13. aprīlis, 2016
Drukāt

Hakeri palīdzējuši FIB uzlauzt terorista viedtālruni (2)

Foto - AFPFoto - AFP

Profesionāli hakeri palīdzēja ASV Federālajam izmeklēšanas birojam (FIB) uzlauzt viedtālruni “iPhone”, kas piederēja Sajedam Farūkam, vienam no terorakta sarīkotājiem Kalifornijas štata Sanbernardīno pilsētā, otrdien ziņoja laikraksts “Washington Post”.

Atsaucoties uz informētiem avotiem, laikraksts vēstīja, ka hakeri apmaiņā pret vienreizēju samaksu norādījuši FIB uz vismaz vienu programmatūras trūkumu, kas ļāvis FIB apiet ”iPhone” iebūvēto drošības sistēmu un uzlauzt telefona četru ciparu paroli.

Bez hakeru palīdzības FIB būtu bijis grūti piekļūt telefonam, jo pēc desmit neveiksmīgiem paroles ievadīšanas mēģinājumiem visa telefonā esošā informācija tiktu automātiski izdzēsta.

Apšaudē, kuru 2015.gada 3.decembrī Sanbernardīno pilsētā sarīkoja Sajeds Farūks un viņa sieva Tašfīna Malika, tika nogalināti 14 cilvēki. Šāvēji mēģināja aizbēgt, bet tika likvidēti apšaudē ar policistiem, kas viņus vajāja.

Varasiestādes vēlējās firmas “Apple” palīdzību Farūka telefona uzlaušanā, bet uzņēmums atteicās sadarboties, uzskatot, ka tas būtu pretrunā ar konstitucionālajām tiesībām uz runas brīvību un tiesībām uz privātās dzīves neaizskaramību.

Lai piespiestu “Apple” sadarboties, valdība vērsās tiesā.

Tomēr pagājušajā mēnesī FIB paziņoja, ka tam izdevies uzlauzt Farūka telefonu ar trešās puses palīdzību un izbeidza tiesāšanos ar “Apple”.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. profesionāli hakeri Atbildēt

    kas tas tāds ir – “profesionāli hakeri”?? Profesionālis ir tas, kam tā ir profesija un par to algu maksā! Vai ir tādi hakeri??

    • Jā, protams, ir hakeri, kam par to maksā algu. Turklāt viņi ik mēnesi saņem krietni vairāk nekā vairums Latvijā strādājošo gada laikā.

Draugiem Facebook Twitter Google+