Sports
Basketbols

Hakeri uzlauzuši Latvijas un Igaunijas basketbola līgu Zvaigžņu spēles balsojumu 16

Foto – Ieva Čīka/LETA

Hakeri uzlauzuši Latvijas un Igaunijas basketbola līgu apvienotās Zvaigžņu spēles balsojumu, cenšoties veikt manipulācijas tā rezultātos, atklājis Latvijas Basketbola savienības (LBS) komunikācijas vadītājs Artūrs Portnovs.

Latvijas Basketbola līgas (LBL) komandas Zvaigžņu spēles starta pieciniekā iebalsoti Edgars Jeromanovs (“Jūrmala”), Aigars Šķēle (“Ventspils”), Roberts Freimanis, Kristaps Miglinieks (abi – “Valka”/”Valga”) un Jurijs Aleksejevs (“Jēkabpils”). Tiesa, dienu pēc balsojuma beigām tika paziņots, ka Freimanis pametis “Valka”/”Valga” vienību un pievienosies “Ventspilij”.

Kā sacīja Portnovs, balsojuma laikā ir bijis mēģinājums krāpties. No vienas IP adreses visa balsojuma laikā bija iespējams atdot tikai vienu balsi, tomēr hakeri veikuši manipulācijas ar sistēmu, kā rezultātā no vienas ierīces tika atdodas krietni lielāks daudzums balsu. LBS pamanījusi nepilnības un, lai tiktu skaitītas tikai korekti nodotās balsis, lūgusi palīdzību igauņu pusei, kas esot bijusi atbildīga par interneta balsojumu.

Sagrozītajā balsojumā starta pieciniekā bija iekļuvis vēl viens “Valka”/”Valga” komandas basketbolists Edgars Lasenbergs, tomēr pēc rezultātu pārskatīšanas izrādījās, ka viņam bijis mazāk balsu nekā Šķēlem, kurš līdz ar to ieņēma aizsarga pozīciju LBL komandas starta pieciniekā.

Tikmēr Igaunijas komandā iebalsoti četri Tallinas “Kalev”/”Cramo” basketbolisti – aizsargi Janari Joesārs un Aizeja Brisko, kā arī uzbrucējs Kristians Kangurs un centrs Sedriks Simons, kamēr vēl pieciniekā iekļuvis “Tartu Universitātes” uzbrucējs Janars Taltss.

LBL komandu vadīs tie treneri, kuru vadītās vienības ieņēma pirmās trīs vietas pēc pirmā posma pēdējās spēles 7.janvārī. Līdz ar to par LBL vienības stūrmaņiem kļuvuši Roberts Štelmahers (“Ventspils”), Jānis Gailītis (“VEF Rīga”) un Mārtiņš Gulbis (“Jūrmala”).

Zvaigžņu spēle vēl nebijušā veidolā plānota 16.februārī “Saku Suurhall” arēnā Tallinā, kur savstarpēji sacentīsies abu līgu izlases. Savukārt gadu vēlāk šis pasākums varētu norisināties jau Rīgā. Līdz šim tas ir vēl nebijis precedents abu turnīru vēsturē.

LA.lv