×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. septembris, 2012
Drukāt

Halapeno pipari jums uz mēles!


Foto - LETAFoto - LETA

Varbūt tas klauvēs kā ar āmurīti pa jūsu bungādiņām, taču šoreiz gribu vērsties pie lasītājiem kā Egaevalapalanukans Licarbashtra. Tādu vārdu man piešķīra personiskais priesteris, guru Čandra augstās numeroloģijas un indiski lingvistiskās kamasūtras īpaši izvēlētu burtu gammā.

 

Tā nav amizēšanās, bet salāgošanās ar “Skaistās nākotnes” politiķiem, kuri turpmāk policijas protokolos lūguši sevi atzīmēt kā Zuarguss vai Arstarulsmirus. Iespējams, daži lasītāji sacīs, ka šie jaunieši ar aktīvo dzīves pozīciju ir čau vai kukū, taču nav apšaubāms, ka prožektoru vai pilnmēness gaismas apmirdzētiem cilvēkiem ir parasta lieta izvēlēties sev skatuves vārdus vai pseidonīmus. Jo sevišķi politiskam darbiniekam jābūt skaļākam par inkognito arhīva peli un neder izgaismoties kā kādam Lēnulim Naiviņam, Andrim Bērziņam vai brālim Teodoram. Kas nu nebija, tas nebija līdzšinējā vārdu maiņas mistērijā, ka, pieņemot citu identitāti, atteicās no latviskās daiļskanības, taču iepriekš darbīgajām dominējošajām politiskajām personām nebija tik augstas dienesta pakāpes kā zvaigžņu komandierim Zuargusam. Štokenberga kungs, piemēram, tika diezgan primitīvi saīsināts par Štokiju, bet ietekmīgāko nacionālo spēku līderi lai atceramies, ka latviskoja kā Batjku. Tai politisko zvaigžņu plejādē, kuras tagad jau padzisušas kā izmeši un nogādātas šlagā, ikviens vēlētājs uz sitiena atcerēsies, ko nozīmē un kas ir par Ulbrokas Betmenu, Bārdu, Rumpīti, Ruksīti, Lielo Vili vai Cūkmenu iesauktie. Toties vēl šobaltdien ģenerālprokurors šifrē un nevar pārkost cieto riestu, kuri ir pagaidām par X cilvēkiem stipendiātiem dēvētie Izkapts, Āpsis, Krāsotājs, Zvaigznīšu brīdis, Pleskavas šoseja, Brāļi Ilmāri un Mācītāji. Ja politiķis bija apgādājies ar pirmklasīgu sabiedrisko attiecību speciālistu, tad spēja mainīt identitātes biežāk, nekā vīrietis pārauj zeķes.

 

Nevienam nav noslēpums un nav jāizdara kontrolšāviens tumsā, lai trāpītu, kurš ievērojamais vīrs mums bija Atslēdznieks, Buldozers, Raķete – vismaz četri vienā personāžā. Ainārs Šlesers, kurš gan cits!

 

Vai nu šo pārvērtību vai pāri malām plūstošās enerģijas dēļ premjera Kalvīša birojā augstajam ministram iedeva palamu Hipaks – nevis no sengrieķu varoņmītiem patapinātu, bet kā iniciāļus no īpašības vārda “hiperaktīvs”. Es ticu, ka mums mute ilgi stāvēs pusviru, kad Šlesera kungs nākamreiz piecelsies pēc tam, kad tik daudzreiz notriekts garzems un apdauzīts. Tas būs vēl dzirkstošāk par Jabadabadū un zvārgulīgāk par štrunta zuargusiem!

Turpinot ekskursiju caur pieņemto niku un iesauku kaleidoskopiem, atgādināšu, ka vecos labos laikos Ēlertes kundzi godāja kā Mūkusalas Mirdzu, zināms, ka nenomaldīsieties, minot mīklu, kas gan varētu būt Ugunīgā un Rudā Lapsa, puslīdz aptversiet, kas ir Dīvāns un Marsietis. Nothing special, ja uzreiz neatgādāsieties, kas par putnu ir biedrs Abels. Tā šaurā pulciņā konspiratīvi sevi vēlējis saukt Lindermans, bet tikām savu SAB aģentu posteni “Saskaņas centrā” 24 stundas diennaktī neatstāj modrie Sprakšķis un Krakšķis, kā segvārdā uz sakariem iziet dep. Elksniņš un dep. Zariņš. Daudz maskētāk ilgu laikposmu pagrīdē darbojās noslēpumainais Atbrīvošanās frontes “4atā” ģenerālis Neo, taču mūsdienās arī Poikāna jaunskunga īstais vārds vairs nav nobloķēts sabiedrības zināšanai.

 

Lūk, par ko māc vienīgās bažas – kamēr pēc modē iegājušās paražas politiķi transkribēsies harē–rāmas kulta kalpotāju ieteiktās identitātēs, tikmēr latviešu mēle vēl spēs kā glodene izlocīties līdzi hindu sakņotiem savārstījumiem. Taču, ja tautas labākie dēli un meitas sametīsies uz vienu roku ar acteku priesteriem, tad gan halapeno pipari iegailēsies mutē!

 

Acteku valodā ir tik daudz nebalseņu, ka nekad bez stomīšanās neizmežģīsiet pār lūpām Uicilapočtli vai Kuatemoku. Varat gan vienkāršrunā teikt – Krītošais ērglis. Tā šai abrakadabrā man pavisam piemeties vadātājs. Sakiet, Kārlis Seržants – vai tas ir īstais, pieņemtais vārds vai nodarbošanās un čina?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+