Pasaulē
Eiropa

Hamburgā sadursmēs ar kreisajiem ekstrēmistiem cietuši 213 policisti 0

Foto-LETA/AFP

Hamburgā, kur notiek G20 samits, sadursmēs ar kreisajiem ekstrēmistiem cietuši vismaz 213 policisti, 8.jūlijā paziņojusi Vācijas policija.

Kopumā kopš 22.jūnija, kad sākās policijas operācija kārtības uzturēšanai G20 galotņu sanāksmes laikā, aizturēti 203 cilvēki, pavēstīja policijas pārstāvis.

Viņš piebilda, ka ievainoto policistu skaits dienas gaitā, domājams, pieaugs.

Tajā pašā laikā dati par sadursmēs cietušo protestētāju skaitu joprojām nav pieejami.

Tikmēr policija Hamburgā pēc vardarbīgās sadursmēs aizvadītās nakts turpina ielu atbrīvošanas operāciju.

Kā ziņots, naktī uz sestdienu pilsētā turpinājās sadursmes starp policiju un tā dēvētajiem antiglobālizācijas aktīvistiem, kas būvēja barikādes, dauzīja skatlogus, laupīja veikalus, dedzināja automobiļus un uzbruka kārtības sargiem ar kaķenēm un Molotova kokteiļiem.

Policijas pārstāvis informēja, ka naktī uz sestdienu aizturēti 77 cilvēki.

Tostarp 13 cilvēki tika aizturēti kādā namā, ko policija ieņēma Šulterblata ielā Šancenfīrteles apkaimē, kur atradās grautiņu epicentrs.

Hamburgas policijas pārstāvis Tīmo Cills, kuram pašam ceturtdien uzbruka demonstranti, sarunā ar laikrakstu “Bild” atzinis, ka esot šokēts un ka “tāds naida un vardarbības līmenis” pilsētā nekad vēl nav pieredzēts.

Plašie grautiņi lika Hamburgas policijai piektdien pieprasīt papildspēkus no citām federālajām zemēm, un palīgā tiem 20 000 kārtības sargu, kas jau iepriekš bija iesaistīti drošības uzturēšanā G20 samita laikā, Vācijas otrajā lielākajā pilsētā ieradušies vēl 2000 policistu.

LA.lv