Pasaulē
Eiropa

Hamburgā trešo nakti turpinājušies vardarbīgi protesti; izmantoti ūdensmetēji un asaru gāze 1

Foto – LETA/AP

Hamburgā, kur piektdien un sestdien notika G20 samits, jau trešo nakti turpinājās tā dēvēto antiglobalizācijas aktīvistu vardarbīgi protesti, un policija izmantojusi ūdensmetējus un asaru gāzi, lai izklīdinātu nekārtību cēlājus Šancenfīrteles apkaimē pilsētas centrā, ziņoja Vācijas policija.

Protesti turpinājās neskatoties uz to, ka G20 valstu līderi jau bija pametuši Hamburgu.

Tomēr svētdienas rītā situācija pakāpeniski norimusi, ziņoja policija.

Pēc tās sniegtās informācijas, protestētāji naktī uzcēla un aizdedzināja barikādes, kā arī meta pudeles un dažādus citus priekšmetus, kā arī aizdedzināja vairākas automašīnas. Mediji ziņo, ka daudzi protestētāji bijuši alkohola reibumā.

Tāpat kā iepriekšējās divās protestu naktīs, arī naktī uz svētdienu ir ievainoti policisti un aizturēti protestētāji. Par viņu skaitu vēl netiek ziņots.

Policija aicināja Hamburgas iedzīvotājus un viesus nedoties uz tām vietām pilsētā, kur notiek protesti.

Saistītie raksti

Policijas sestdien publiskotie dati liecina, ka kopš ceturtdienas vardarbīgajos protestos cietuši 213 policisti, bet 143 kreisie ekstrēmisti aizturēti.

Vācijas raidorganizācija “Deutsche Welle” (DW) samita noslēgumā uzdevusi jautājumu, vai to tiešām vajadzējis rīkot Hamburgas centrā, ja protestos ievainoti vairāki simti cilvēku, nodarīti postījumu miljoniem eiro apmērā un paša samita noorganizēšana izmaksājusi aptuveni 100 miljonus eiro.

 

LA.lv