×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. marts, 2013
Drukāt

Hamburga un Rīga: mākslinieku fantāzijas par jūgendstilu. Romāna Feieršteina, Ļubovas un Annas Simonenko izstāde

Foto: LETAFoto: LETA

No 14. marta līdz 13. maijam Gētes institūtā skatāma mākslas un fotogrāfiju izstāde par jūgendstila arhitektūru divās Hanzas pilsētās – Hamburgā un Rīgā.

Hamburgas arhitektu un mākslinieku ģimene Romāns Feieršteins, Ļubova Simonenko un Anna Simonenko savos aktuālajos mākslas darbos piedāvā brīvas skaistā jūgendstila laikmeta interpretācijas. Izstāde Gētes institūtā Rīgā ir mākslinieku īstenotā starptautiskā mākslas vēstures izstāžu cikla turpinājums. Projekta ietvaros 2011. un 2012.gadā jau notikušas trīs izstādes Latvijā un Vācijā (jūgendstila laikā Latvija piederēja pie vācu kultūras un valodas loka).
Izstādes laikā skatītājiem tiks piedāvāta diapozitīvu slīdraide „Hanzas sejas: jūgendstils Hamburgā un Rīgā“ un digitāls katalogs pdf formātā „Mākslas projekts par jūgendstilu“.
13.martā pulksten 18:00 izstādi atklās izstādes kuratore Dr. Anna Simonenko un Gētes institūta Rīgā direktors Ulrihs Everdings.
Lai papildinātu izstādē redzamo un vairāk pastāstītu par izsmalcināto gadsimtu mijas stilu, kura spilgtas liecības saglabājušās abās pilsētās, izstādes laikā tiks piedāvāta Rīgas Jūgendstila muzeja darbinieku sagatavota lekcija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+