Pasaulē
Eiropa

Hamburgā uz galveno protesta akciju pulcējušies 50 000 cilvēku 16

Foto-REUTERS

Uz noslēdzošo protesta akciju pret G20 samitu sestdien, 8.jūlijā, Hamburgas centrā saskaņā ar policijas precizētajām aplēsēm pulcējušies 50 000 cilvēku.

Tikmēr pasākuma rīkotāji apgalvo, ka mītiņā piedaloties 76 000 cilvēku.

Iepriekš tika prognozēts, ka šīs demonstrācijas dalībnieku skaits varētu pārsniegt 100 000.

Demonstrācija “Bezrobežu solidaritāte G20 vietā” līdz šim visumā noritējusi miermīlīgi, lai gan policija paudusi pārliecību, ka arī tā, domājams, pāraugs vardarbībā, kas jau divas dienas plosījusies Vācijas otrajā lielākajā pilsētā.

Vienīgās nelielās sadursmes izcēlās gājiena sākumā, kad daži demonstranti, kuriem policija pieprasīja atsegt sejas, uzbruka kārtības sargiem ar mietiem un pudelēm, taču plašākā vardarbībā šis incidents neizvērsās, lai gan daži policisti guva vieglus ievainojumus.

Pēc šī incidenta vairāki cilvēki tika aizturēti.

Starp runātājiem šajā mītiņā ir arī Ņujorkas mērs Bils de Blāzio, kas pazīstam kā viens no ASV prezidenta Donalda Trampa asākajiem kritiķiem.

Paralēli notika arī otra plašāka protesta akcija – “Hamburga izrāda attieksmi”, uz kuru saskaņā ar policijas datiem pulcējās aptuveni 6000 demonstrantu un kas noslēdzās bez vardarbības.

Savukārt organizatori paziņojuši, ka šajā akcijā piedalījušies 10 000 cilvēku.

Kā ziņots sadursmēs, kas sākās ceturtdienas vakarā un kuras izdevās apslāpēt tikai sestdienas rītā cietuši vismaz 213 policisti, bet 139 kreisie ekstrēmisti ir aizturēti.

LA.lv