Foto – AFP/LETA

Hamiltonam pirmā uzvara šīs sezonas F-1 čempionātā 0

Savu pirmo uzvaru šīs sezonas Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionātā svētdien izcīnīja 2008.gada pasaules čempions Lūiss Hamiltons (“McLaren-Mercedes”) no Lielbritānijas, uzvarot čempionāta septītajā posmā – Kanādas “Grand Prix”.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Līdz ar to sezonas pirmajos septiņos posmos tagad bijuši septiņi dažādi uzvarētāji, kas ir jauns sacensību rekords. Hamiltons pēc izcīnītās uzvaras kļuvis par kopvērtējuma līderi.

Sacensības Hamiltons sāka no otrās starta pozīcijas, bet otrajā vietā finišēja “Lotus” komandas pilots Romēns Grožāns no Francijas, kurš startēja no septītās pozīcijas. Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa “Sauber” vienības meksikāņu pilots Serhio Peress, kurš kvalifikācijā ierindojās tikai 15.pozīcijā.

Hamiltons finišā Grožānu apsteidza par 2,513 sekundēm.

Tikmēr divkārtējais pasaules čempions Sebastjans Fetels (“Red Bull”) no Vācijas, kurš sestdien uzvarēja kvalifikācijas sacensībās, ierindojās ceturtajā vietā, piektais bija divkārtējais pasaules čempions Fernando Alonso (“Ferrari”) no Spānijas, bet sestajā pozīcijā finišēja “Mercedes GP” komandas vācu pilots Niko Rosbergs.

Vēl pirmajā desmitniekā ierindojās Fetela austrāliešu komandas biedrs Marks Vēbers, soms Kimi Raikonens (“Lotus”), “Sauber” japāņu sportists Kamui Kobajaši un šo sezonu neveiksmīgi aizvadošais Alonso brazīliešu komandas biedrs Felipe Masa.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc septiņiem posmiem līderis tagad ir Hamiltons, kurš iekrājis 88 punktus. Divus punktus viņam zaudē Alonso, bet trešais ar 85 punktiem ir Fetels. Ceturto vietu ar 79 punktiem ieņem Vēbers, no kura par 12 punktiem atpaliek Rosbergs.

Konstruktoru kausā līderpozīciju ar 164 punktiem ieņem “Red Bull” vienība, kurai 31 punktu zaudē “McLaren-Mercedes”. Savukārt 108 punktus iekrājusi “Lotus”.

Šosezon F-1 kalendārā paredzētas 20 sacīkstes, no kurām pēdējās novembrī notiks Brazīlijā. Šosezon aizvadāmo sacīkšu skaits ir par vienām lielāks nekā pagājušajā sezonā.